ده تا از سنگین وزن ترین کشتی کج کاران جهان | غول های کشتی کج

5 سال پیش
سنگین وزن ترین

در این مقاله قرار است ده تا از سنگین وزن ترین کشی کج کاران WWE را با هم بررسی کنیم. برخی از کشتی گیران آنقدر سنگین وزن هستند که در یکی از درگیری ها پس از پرت شدن در رینگ، رینگ مسابقه شکسته شده و فرو کش کرده است. این صحنه از مسابقه رو ببینید تا بریم قسمت بعدی!

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

این مسابقه که در سال ۲۰۱۱ بین دوتا یابو یعنی بیگ شو و مارک هنری برگزار شده بود، در حالی که مارک هنری در گوشه رینگ می خواست بیگ شو رو به زمین بزند، جفتشون پخش میشن کف رینگ، انگار که زلزله توی رینگ اتفاق می افتد و باعث می شود که داور هم زمین بخورد که مسابقه ناتمام به پایان می رسد. در ادامه به معرفی ده کشتی کج کار سنگین وزن می پردازیم.

روسف

سنگین وزن ترین

روسف یک کشتی کج بلغارستانی است که نام اصلی این کشتی گیر، میروسلاو بارنیاشِف نام دارد، وی با منیجر سابق خودش خود یعنی لانا ازدواج کرده است. قد روسف، ۱٫۸۳ سانتیمنتر و وزن آن، ۱۳۷ کیلوگرم است.

همچنین بخوانید، رومن رینز سرطان خون دارد؟ – خداحافظی رومن رینز از دنیای کشتی کج

کین

سنگین وزن ترین

کین که به عنوان یک هیولا اونم از نوع قرمزش شناخته می شود، برادر آندرتیکر است. وی متولد ۱۹۶۷ است که در حال حاضر یعنی در سال ۲۰۱۹، ۵۲ سال سن دارد. فینیشر معروف او چکسلم نام دارد. وی با ۲٫۱۳ سانتی متر قد و ۱۴۷ کیلوگرم وزن یکی از سنگین وزن ها به حساب می آید.

اومگا

سنگین وزن ترین

Edward Smith Fatu یا همان اومگا یک کشتی گیر ساموایی و آمریکایی به حساب می آید که در رینگ با نام Umaga شناخته می شد.  اومگا، ۱٫۹۳ سانتیمتر قد و ۱۶۰ کیلوگرم وزن دارد. وی در سال ۲۰۰۹ به دلیل مصرف موارد مخدر، سکته ی قلبی کرد و از دنیا رفت.

براون استرومن

سنگین وزن ترین

براون استرومن یکی از کشتی گیران قدرتمند WWE به حساب می آید که اغلب کشتی گیران از وی حساب می برند. استرومن متولد ۱۹۸۳ است که اولین مسابقه ی خودش را در سال ۲۰۱۴ در راو انجام داد. او به عنوان یکی از سنگین وزن ترین کشی گیران WWE با قد، ۲ متر و ۳ صدم سانتی متر و ۱۷۵ کیلوگرم وزن، به حساب می آید.

همچنین بخوانید، کشتی کج واقعی است یا نمایشی | پایین بودن سطح خشونت در WWE

مارک هنری

سنگین وزن ترین

مارک هنری با نام کامل مارک جرولد هنری با قد ۱۹۳ سانتی‌متر و وزن ۱۸۱ کیلوگرم یکی از سنگین وزن های WWE به حساب می آید. مارک هنری متولد ۱۹۷۱ است که ۴۷ سال سن دارد. مارک که علاقه ی بسیار زیادی به آرنولد شوارتزنگر دارد و در سال ۲۰۰۲ در قوی ترین مردان جهان شرکت کرد و توانست قهرمان این دوره از مسابقات شود.

گریت کالی

سنگین وزن ترین

یک کشتی گیر هندی که فعالیت خودش رو در سال ۲۰۰۰ میلادی آغاز کرد. نام واقعی این کشتی گیر دالیپ سینگ رانا نام دارد که علاوه بر کشتی کج، در عرصه بازیگری هم فعالیت دارد. وی با ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر قد و ۱۹۰ کیلو گرم وزن، یکی از سنگین وزن ها به حساب می آید.

بیگ شو

سنگین وزن ترین

بیگ شو با نام واقعی Paul Wight متولد ۱۹۷۲ که در سال ۲۰۱۹، چهل و هفت سال سن دارد. او با ۲٫۱۳ سانتی متر قد و ۲۰۰ کیلوگرم وزن یکی از غول های کشتی کج به حساب می آید. از فینیشر های این کشتی گیر می توان به چکسلند و بیگ رایت هند اشاره کرد

بیگ ددی وی

سنگین وزن ترین

یک کشتی گیر گنده دیگه یعنی بیگ ددی وی که سیاه پوست می باشد و بیشتر، سینه ها و چشم های آن، جلب توجه می کنند. بیگ ددی وی متولد ۱۹۷۱ است که با نام اصلی Nelson Frazier Jr شناخته می شود و از دهه ۹۰ کار خودش رو آغاز کرد. قد وی ۲٫۰۶ سانتی متر و وزن آن ۲۲۱ کیلوگرم است. بیگ ددی وی در سال ۲۰۱۴ که تنها چهار روز از تولدش گذشته بود، بر اثر سکته قلبی جان خود را از دست داد.

آندره جاینت

سنگین وزن ترین

یکی دیگر از سنگین وزن های دنیای کشتی کج، آندر جاینت نام دارد که خدا بیامرز کشتی گیر خوبی بود. وی متولد ۱۹۴۶ در فرانسه به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۳ به خاطر حمله قلبی از دنیا رفت. آندر جاینت با ۲٫۲۴ سانتی متر قد و ۲۴۰ کیلو گرم وزن، یکی از هیولا های دنیای کشتی کج به حساب می آید.

Yokozuna

سنگین وزن ترین

Rodney Agatupu Anoaʻi یک کشتی گیر حرفه ای که با نام Yokozuna در WWF فعالیت می کرد. وی به عنوان سنگین وزن ترین کشتی کج کار تاریخ WWE شناخته می شود. Yokozuna با قد ۱۹۳ سانتی متر و وزن ۲۶۷ کیلوگرم در نوع خودش رکورد دار است.

این بود از ده کشتی کج کار WWE که به عنوان سنگین وزن ترین ها شناخته می شدند، البته کشتی گیران سنگین وزنی همچون happy humphrey با ۳۶۳٫۸ کیلوگرم، The McGuire Twins با ۶۶۶ کیلوگرم و… وجود داشتند که به دلیل قدیمی بودن زیاد به آنها نپرداختیم.

McGuire-Twins
The McGuire Twins

اما شما چه کشتی کج کار دیگری میشناسید که سنگین وزن نیز هستند؟ نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

همچنین بخوانید، بیوگرافی ری مستریو ۶۱۹ و کشتن پدرو به دست وی

8
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

8 دیدگاه

 • مجتبی
  09 ژانویه 2020

  جاینت گونزالس با ۲متر و ۵۳ سانت قد و ۲۲۰ کیلو گرم یکی از غول ترین های کشتی کج است.

 • آراز
  01 فوریه 2020

  ‘اقا مجتبی خدابیامرز خورخه گونزالس(جیانت گونزالس) قدو وزنش رو اشتباه فرمودین

  قد: ۲٫۴۴ متر
  وزن: ۲۰۹ کیلوگرم
  قد ثبت‌شده: ۷ فوت ۶ اینچ (۲٫۲۹ متر)

 • حسین
  01 مارس 2020

  اندره کومرو خدا بیامرز او با ۲متر ۳۵سانتی متر قد و ۲۵۰گرم وزن دارد

 • عرشیا
  21 ژوئن 2020

  رومن رینز قد۱۹۴وزن ۱۲۶

 • حسن
  29 آگوست 2021

  حسن دلایی میلان ‌با وزن ۴۰کیلووقد۱۵۵سن۱۴

 • بهزاد
  19 مارس 2022

  خورخه گونسالس

  • بهزاد
   19 مارس 2022

   خورخه گونسالس قد ۲۳۱ متر وزن ۲۰۹

 • بهزاد
  19 مارس 2022

  خورخه گونسالس قد ۲۳۱ وزن ۲۰۹