محصولات چاپی مورد نیاز برای برگزاری نمایشگاه

2 سال پیش
محصولات چاپی مورد نیاز برای برگزاری نمایشگاه

نمایشگاه‌هایی که در حوزه کاری شما برگزار می‌شوند، می‌توانند بهترین موقعیت برای فروش محصولاتتان باشند. اگر در چنین نمایشگاه‌هایی یک غرفه داشته باشید و برای حضور خود برنامه‌ریزی کنید، به مزیت‌های بسیاری دست پیدا می‌کنید؛ از فروش محصول گرفته تا برندسازی و معرفی به مشتریان احتمالی. یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از برگزاری نمایشگاه باید انجام بدهید، سفارش تبلیغات چاپی برای معرفی برند و محصولاتتان است. به یاد داشته باشید که مدت زمان برگزاری نمایشگاه محدود است و طی چند روز ممکن است صدها نفر به غرفه شما مراجعه کنند. بدیهی است که به صورت حضوری نمی‌توانید پاسخ سوال تمام مراجعه‌کنندگان را بدهید، اما با تبلیغات چاپی می‌توانید همه آن‌ها را با محصولات و خدماتتان آشنا کنید. در این مقاله درباره تبلیغات چاپی مورد نیاز برای چنین موقعیتی صحبت می‌کنیم.

چاپ بگ تبلیغاتی

بگ تبلیغاتی یکی از جذاب‌ترین وسایلی است که به آن نیاز دارید. افراد حاضر در نمایشگاه، وقتی ساک دستی مزین به نام برند شما را در دست دیگران ببینند، درباره محتویات آن کنجکاو می‌شوند و تمایل دارند خودشان هم یک بگ بگیرند. در نتیجه در طول گذشت‌ و گذاری که در سالن‌ها انجام می‌دهند، به دنبال غرفه شما هستند و به محض دیدن نام برندتان، به سمت غرفه شما می‌‌آیند. شاپینگ بگ بخاطر اینکه محتویات داخل آن مشخص نیست و احتمال دارد داخل آن هدیه‌ای کاربردی وجود داشته باشد، توجه افراد را جلب می‌کند. البته خود این وسیله هم کاربردی است و می‌توان بعدا هم از آن استفاده کرد. به همین دلیل است که بسیاری از برندهای حرفه‌ای، از ساک دستی‌های لوکس برای تبلیغات برندشان استفاده می‌کنند.

طراحی کاتالوگ

کاتالوگ باید دانش‌نامه محصولات شما باشد. کاتالوگ کتابچه‌ای چند برگی است که نام اطلاعات کاملی درباره برند و محصولات و خدمات شما به مشتری ارائه می‌دهد. کاتالوگ‌ها با انواع کاغذ گلاسه تولید می‌شوند و امکان چاپ آن‌ها به صورت سیمی و غیرسیمی وجود دارد. با طراحی کاتالوگ و ارائه آن به مشتری، این فرصت را در اختیار او قرار می‌دهید که بعد از خروج از نمایشگاه، در زمان مناسب، اطلاعات برند شما را مطالعه کند، با آنچه ارائه می‌دهید آشنا شود و برای خرید از شما تصمیم بگیرد.

طراحی کاتالوگ

همانطور که گفتیم، احتمال اینکه افراد زیادی به غرفه شما مراجعه کنند و تیم حاضر در نمایشگاه فرصت پاسخگویی به سوالات همه مراجعان را نداشته باشند، بسیار زیاد است. شما می‌توانید پاسخ پرتکرارترین سوالات را در کاتالوگ درج کنید و آن را به افرادی که به غرفه شما مراجعه می‌کنند، ارائه بدهید. با این کار نه زمان شما برای پاسخگویی به سوالات پرتکرار هدر می‌رود و نه سوالات مخاطبان بی‌پاسخ باقی می‌ماند.

آیا برای نمایشگاه به چاپ فاکتور رسمی هم نیاز داریم؟

بعضی از کسب و کارها برای حضور در نمایشگاه به چاپ فاکتور رسمی هم نیاز دارند. غرفه نمایشگاه برای این دسته از کسب و کارها یک کانال فروش است و آن‌ها استراتژی‌های مختلفی برای بازاریابی و فروش اجرا می‌کنند. اگر محصولاتشان به گونه‌ای باشد که برای خرید و فروش به ارائه فاکتور نیاز داشته باشد، به چاپ فاکتور رسمی یا غیررسمی نیاز خواهند داشت. پس با توجه به نوع محصول، استراتژی‌هایی که برای حضور در نمایشگاه دارید و درخواست مشتریانتان، باید برای چاپ فاکتور هم برنامه‌ریزی کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فاکتورهای رسمی برای ارائه به سازمان‌های دولتی کاربرد دارند. در این فاکتورها، کلیه اطلاعات هویتی اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان خریدار و فروشنده ثبت می‌شود و به مهر و امضای رسمی نیاز دارد. فاکتورهای غیررسمی صرفا به عنوان لیستی برای اطلاع از آنچه معامله شده، چاپ می‌شوند و به نوشتن اطلاعات هویتی جزئی نیازی ندارند.

سایر محصولات مورد نیاز در نمایشگاه

مواردی که در قسمت‌های قبل گفتیم، تنها چند نمونه از تبلیغات و محصولات چاپی مورد نیاز برای راه‌اندازی حرفه‌ای یک غرفه در نمایشگاه هستند. شما حتی می‌توانید با بنرها و پوسترها، دکوراسیون غرفه خود را هم طراحی کنید تا نیازی به صرف هزینه زیاد برای سازه‌های بزرگ نمایشگاهی نداشته باشید.

سایر محصولات مورد نیاز در نمایشگاه

در این بخش لیستی از سایر محصولات مورد نیاز برای فعالیت نمایشگاهی را ارائه می‌دهیم:

  • بروشور
  • پوستر
  • ست اداری
  • میز کانتر
  • فولدر
  • هدایای تبلیغاتی مانند دفترچه یادداشت یا جای کاغذ یادداشت
  • استند

سفارش چاپ تبلیغات نمایشگاهی

هنگامی که موعد برگزاری نمایشگاه نزدیک می‌شود، حجم کارهای شرکت‌کنندگان به یکباره افزایش پیدا می‌کند. آماده‌سازی تیم برای حضور در نمایشگاه، پر کردن انبار برای پاسخگویی به نیاز مشتریان، چیدن استراتژی و انتقال تجهیزات مورد نیاز به سالن‌ها از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام شود. بنابراین طبیعی است که مدیران کسب و کارها فراموش کنند به چه محصولات چاپی برای غرفه‌شان نیاز دارند و چه طرحی باید برای این محصولات در نظر بگیرند.

مجموعه فرتاک با سابقه‌ای طولانی در زمینه محصولات چاپی برای تبلیغات، برندینگ و حضور در نمایشگاه می‌تواند بخشی از کارهایی که باید برای غرفه انجام بدهید را برعهده بگیرد. کارشناسان فرتاک به شما در زمینه آنچه برای برپایی غرفه به آن نیاز دارید، مشاوره می‌دهند و بعد از تایید شما، تمام محصولات را با بالاترین کیفیت آماده می‌کنند و در زمان تعیین شده، در محلی که شما می‌‌خواهید، سفارشات را به شما تحویل خواهند داد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فرتاک مراجعه کنید.

نویسنده: فاطمه مهراسبی

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه