بهترین تیپ ها و استایل های کریسیانو رونالدو و لیونل مسی

بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۸ ۲۵ آذر ۱۳۹۸
کشتی کج

کشتی کج در واقع یک ورزش حرفه ای که با نمایش هایی همراه است. معروف ترین کمپانی کشتی کج، wwe است اما به تازگی کمپانی AEW به عنوان رقیب جدید WWE محسوب می شود. معروف ترین پی پر ویویی که در کمپانی wwe  برگزار می شود، رسلمنا نام دارد. این پی پر ویو که مانند جام جهانی فوتبال هیجان انگیز ترین بخش آن محسوب می شود، هر ساله مهیج ترین مسابقات در آن برگزار می شود. در این مقاله قصد داریم به تعدادی از بهترین کشتی کج کار ها بپردازیم و یک جورایی بنظرم از همه لحاظ بهترینند.

کشتی کج مانند یک تئاتر است و استوری آن از قبل نوشته می شود. چیزی که مشخص است این است که کشتی گیران برای تمامی مسابقات سخت تمرین می کنند و تمام زد خورد ها در کشتی کج کنترل شده است و اگر بازیگران تمریناتشان را خوب انجام داده باشند، قرار نیست کسی آسیب ببیند. در واقع کف رینگ به صورتی طراحی شده است که کاملا ضربه گیر است و حتی اگر کشتی گیر ها با تمرینات زیاد سقوط کنند، آسیب نمی بینند. اگر موقع درگیری ها دقت کنید وقتی میخواهند همدیگر را بلند کنند، در بلند کردن به هم کمک می کنند.

در مبارزه هر چیزی ممکن است رخ بدهد و نمیشه صد در صد تعیین کرد که این نوع مبارزه هیچ آسیبی رو به شما نخواهد زد و حرکاتی که زده می شوند، نمایشی هستند. تمامی کشتی گیر ها از نظر فیزیکی و حتی روحی، قبل و بعد از مسابقه چکاب می شوند، چرا که در یک مسابقه مهم ترین عضو های بدن، گردن و مغز به دلیل پرش ها و حرکات رزمی دائما در حال جابه جایی هستند و کشتی گیران زیادی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه مغز و گردن از این حرفه کنار گذاشته شدند.

خب از این ها که بگذریم بریم و ده تا از بازیگران و اسطوره های کشتی کج را با هم بررسی می کنیم.

 بهترین کشتی کج کار های wwe

۱- جان سینا کشتی کج کار حرفه ای

جان سینا

جان سینا در کشتی کج همیشه به عنوان چهره فیس و مردمی شناخته می شود که مردم و تماشاچیان او را خیلی دوست دارند. جان سینا متولد ۱۹۷۷ یک کشتی گیر و بازیگر حرفه ای اهل آمریکا است. او از سال ۲۰۰۲ وارد کشتی کج شد و به عنوان چهره فیس کشتی کج شناخته می شود. از لقب های او می توان به خوان سینا، دپروتوتایپ، مستر پی و قهرمان اشاره کرد. جان سینا ۱٫۸۵ سانتیمر قد و ۱۱۴ کیلوگرم وزن دارد. او شانزده بار قهرمان wwe شده است که اکنون به صورت نیمه وقت در کشتی کج کار می کند.

همچنین بخوانید، نیم نگاهی به زندگی جان سینا و زندگی مشترک با نیکی بلا

۲- راک

راک

دواین جانسون کشتی گیر حرفه ای ملقب به راک متولد ۱۹۷۲ در کالیفرنیا به دنیا آمد. این کشتی گیر اغلب در زمان های خاص و یا در پی پر ویو ویژه حضور پیدا می کند و در کشتی کج نیمه باز نشسته است. او بیشتر در سینما و در هالیوود حضوری فعال دارد و اخیرا او را در فیلم شاو اند هابز با حضور بازیگرانی همچون جیسون استاتهام و رومن رینز دیده ایم. او توانسته است ۱۰ با قهرمان جهان شود. فینیشر او، راک باروم نام دارد. او علاوه بر این که کشتی گیر فوق حرفه ای است، سخنگوی خیلی خوبیه و در اغلب سخنرانی ها حریف رو ناک اوت می کند. راک ۱٫۹۶ سانتیمتر قد و ۱۱۸ کیلو گرم وزن دارد.

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی بیوگرافی راک | دواین جانسون

۳- باتیستا

باتیستا

باتیستا کشتی گیر حرفه ای سابق wwe، mma و بازیگری است که متولد ۱۹۶۹ است. او توانسته است که ۶ بار قهرمان جهان شود. دیوید باتیستا ملقب به the animal یعنی حیوان که از جمله حرکات او می توان به باتیستا بمب، اسپیر اشاره کرد. باتیستا با ۱٫۹۸ سانتی متر قد و ۱۲۰ کیلوگرم عضله جز غول های wwe به حساب می آمد. او اکنون یک کشتی گیر باز نشسته است.

۴- آندرتیکر

آندرتیکر

آندرتیکر شخصیت عجیب و غریبی داشت. کلا کاراکتر او ترسناک بود که همه کشتی گیر ها از او می ترسیدند. اسم واقعی او Mark William Calaway نام دارد. او که در ۲۱ سال حضور در رسلمنیا شکست نخورده بود و تا سال ۲۰۱۴ از این حیث رکورد دار است که در نهایت او با شکست در رسلمنیا ۳۰ در برابر براک لزنر، این رکورد شکسته شد. از او می توان به اسطوره تکران نشدنی دنیای wwe یاد کرد. او در سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را در wwe آغاز کرد. از جمله لقب های او می توان به استاد انتقام، پادشاه تاریکی، استاد بازی‌های ذهن اشاره کرد. آندرتیکر با ۲متر و هشت سانتیمتر قد و ۱۹۰ کیلوگرم وزن واقعا یک غولی برای خودش به حساب می آمد.

۵- Stone Cold Steve Austin

آستین

استیو آستین تم ورود او به گونه ای بود که در حین ورود نوشابه هایی را دریافت می کرد و به هم می زد و در رینگ یک اثر با ایده های خاصی رو ایجاد می کرد. استیو آستین به عنوان یکی از اسطوره های کشتی کج یاد می شود. او فعالیت خودش را در سال ۱۹۸۹ در کشتی کج آغاز کرد. وی ۶ بار قهرمان جهان شده است. از جمله حرکات نهایی او می توان به Million Dollar Dream و Stone Cold Stunner اشاره کرد.

۶- رومن رینز

رومن رینز

رومن رینز متولد ۱۹۸۵ یک کشتی گیر حرفه ای که داشت کم کم به بزرگان و اسطوره های کشتی کج، خودش رو جای می داد که او در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که سرطان دارد و درحالی که کمربند قهرمانی داشت، کمربند را کنار گذاشت و در کنار هم گروهی های خود در حالی که اشک در چشمانش سرازیر شد، رینگ را ترک کرد و قول داد که به زودی این بیماری را شکست دهد و مجدد وارد رینگ شود.  اما طبق خبر های جدیدی که به گوش رسیده است ظاهرا رومن رینز این بیماری رو شکست داده و این روز ها حال روز بهتری دارد. از حرکات او می توان به اسپیر، سوپرمن پانچ، درابکیک و تریپل پاوربامب شیلد نیز اشاره کرد.

۷- رندی اورتن

رندی اورتن

رندی اورتن که به مار افعی معروف است با زدن فینیشر وحشتناک خود یعنی RKO حریفان خود را ناک اوت می کند. او متولد ۱۹۸۰ در آمریکا است. رندی علاوه بر کشتی کج، کار بازیگری را هم انجام داده است. وی با ۱٫۹۸ سانتیمتر قد و ۱۱۱ کیلوگرم وزن در حال حاضر در wwe فعالیت می کند.

۸-تریبل اچ

triple h

تریپل اچ با اسم واقعی پل مایکل لوک متولد ۱۹۶۹ است. او با دختر وینس مکماهون ازدواج کرده است و اکنون مدیر عامل wwe است. تریپل اچ با ۱٫۹۳ سانتیمتر قد و ۱۱۶ کیلو گرم وزن یکی از کشتی گیران خوش هیکل به حساب می آید. او تگ تیم خوبی رو با شان مایکل تشکیل داده بود. از جمله لقب های او می توان به هانتر هِرست هلمزلی، جین-پُل لِوِک، ترا ریزینگ، تریپل اچ، کینگ اف کینگس، د گیم نیز اشاره کرد. تریپل اچ توانسته است ۱۴ بار قهرمان سنگین وزن جهان بشود.

۹-شان مایکل

شان مایکل

The Heartbreak Kid Shawn Michaels متولد ۱۹۶۵ یک کشتی گیر باز نشسته است. او فعالیت حرفه ای خودش رو در کشتی کج در سال ۱۹۸۴ آغاز کرد. شان مایکل در رسلمنا، بهترین مسابقه تاریخ را با آندرتیکر انجام داد. وی ۱۸۵ سانتی متر قد و ۱۰۲ کیلوگرم وزن دارد.

۱۰-براک لزنر

براک لزنر متولد ۱۹۷۷  یک کشتی گیر حرفه ای و مبارز هنرهای رزمی mma است. بدون شک براک لزنر یکی از بهترین هاست. از زمانی که براک وارد کمپانی wwe شد(در سال ۲۰۰۲) فورا به یک ستاره تبدیل شد و چندین پیروزی و قهرمانی بدست آورد. براک لزنر اعتراف کرده که الکل زیاد مصرف می کند، او تقریبا در روز یک بطری ودکا به تنهایی می خورد. در کل براک لزنر یک کشتی گیر بد بدن و چغر است.

سی ام پانک

سی ام پانک

سی ام پانک یک کشتی گیری از واشنکتن دی سی، متولد ۱۹۷۸ است. پانک در رینگ طرفداران بسیار زیادی رو داشت و در مسابقه با جان سینا این رو دیدیم که بسیاری از تماشاچیان سی ام پانک رو تشویق و جان سینا رو هو کردند. در سال ۲۰۱۴ بود که به طور ناگهانی از wwe جدا شد که البته این روز ها همه خواهان بازگشت او به این کمپانی هستند. وی بعد از ترک این کمپانی به mma رفت و اولین مسابقه خودش رو در سال ۲۰۱۶ انجام داد که زیاد در آنجا موفق نبود و بدجوری از UFC کاران کتک خورد. فینیشر سی ام پانک go to sleep نام دارد که برای ناک اوت کردن حریفانش استفاده می کرد.

جمع بندی و نکات پایانی

خب در این مقاله تعدادی از بهترین کشتی کج کار ها رو با هم بررسی کردیم و این ها در واقع اسطوره های کشتی کج نیز هستند. نکته ای که وجود دارد این است که با اینکه نتایج کشتی کج از قبل هماهنگ شده و یک نمایشنامه است اما جذاب و دیدنی است. شما تصور کنید یک فیلم تماشا می کنید، می دانید که داستان فیلم از قبل نوشته شده است و واقعی نیست اما دوست دارید که فیلم رو ببینید و روایت ها و داستان هایی که در فیلم پیش می آید، تماشا کنید و از آن لذت ببرید.

کشتی کج هم همینطور است و دلیل این همه  تماشاچی که با ذوق و شوق وارد ورزشگاه می شوند و کشتی گیران خودشان را تشویق می کنند این است که می خواهند ببیند در رینگ چه اتفاقاتی می افتد و روایت ها و نمایش هایی که در درون کشتی کج اتفاق می افتد جالب و هیجان انگیز است. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، نظرات خودتان را در مورد بهترین های کشتی کج با ما در میان بگذارید.

منبع: جفت هیچ

3.8/5 ( 30 نظر )
دیدگاه شما

۴۶ دیدگاه
 1. Mazyar

  هالک هوگان نیس پرطرفدارترین چهره کشتی کج😂

 2. Hooman

  اولم اینکه کشتی کج واقعی هرکی میگه اصلا نمیبینه فقط حرف میزنه اگه بخوی حساب کنی رومن رینز از همشون قوی تره در ضم چرا دفیند بری وایت نیست اون از همه ی اینا قوی تره حالا شاید به احتمال ۵۰% رومن رینز بهتر از اون باشه

  1. میلاد

   از همشون بهتر جان سینا هست

 3. Kasra

  ای جی استایلز بهترین است

 4. sin cara

  sin cara خوبه

 5. کیان

  بهترین رومن رینز هست

 6. ardalan

  بابا همشون نوب هستن.فقط رومن و براک لزنز الان توی اوجن

  1. ardalan

   بعد کشتی کج هم کاملا واقعیه و ضربه ها تکنیکیه

 7. مبین

  اول اینکه کشتی کج واقعیه
  دومم جان سینا ۲۰ بار برنده کمر بند سنگین وزن نشده
  بلکه نزدیک۹یا۱۰ بار قهرمان شده

 8. The rock

  کشتی کج واقعی هست نمی بینی از دهن سر سورتشون خون میاد الکی

 9. Mojtaba

  پس سی ام پانک چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. AmiR

   سی ام پانک اضافه شد

 10. Rahim

  فقط جان سینا ایول دمش گرم

 11. ‌shemshyrshEken

  پس موقع خون آلود شدنشون جریان چیه

 12. مسعود

  کشتی کج بدرد نمیخوره ولی کشتی معمولی یا همون کشتی آزاد خیلی خفن تر ،جذاب تر و حرفه ایی تره.

 13. فرید

  لطفا از قهرمانان کشتی ایران هم عکس بزارید مثل حسن یزدانی،کمیل قاسمی و…

 14. فلانی

  یعنی چی؟
  یعنی کشتی کج واقعی نیست؟

  1. مدیریت

   ورزش کشتی کج صرفا جهت سرگرم کردن به نمایش گذاشته می شود و یک استوری از پیش تعیین شده است و ضرباتی که در این نوع مسابقات زده می شود به صورت اصولی و تمرین شده است، همچنین این ضربات قابل پیش بینی نیستند و می توانند آسیب های جبران ناپذیری را به وجود بیاورند.

 15. Undertyker

  مقاله خوبی بود ولی بهتر بود
  اندرتیکر نفر اول بود