بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

5 ماه پیش
کشتی کج

کشتی کج در واقع یک ورزش حرفه ای است با نمایش هایی همراه است که نتایج آن هم قابل پیش بینی است. معروف ترین کمپانی کشتی کج، wwe است. معروف ترین پی پر ویو در کمپانی wwe رسلمنا است این پی پر ویو که مانند جام جهانی فوتبال هیجان انگیز ترین بخش آن است که هر ساله مهیج ترین مسابقات در آن برگزار می شود. در این مقاله قصد داریم به ده تا از بهترین کشتی کج کار ها بپردازیم و اسامی کشتی کج کاران معروف را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

کشتی کج مانند یک تئاتر است و ظاهرا همدیگر را کتک می زنند و تمام زد خورد ها از قبل قابل پیش بینی است و اگر بازیگران تمریناتشان را خوب انجام داده باشند قرار نیست کسی آسیب ببیند. در واقع کف رینگ به صورتی طراحی شده است که کاملا ضربه گیر است و حتی اگر کشتی گیر ها با تمرینات زیاد سقوط کنند، آسیب نببنند. اگر موقع درگیری ها دقت کنید وقتی میخواهند همدیگر را بلند کنند، در بلند کردن به هم کمک می کنند. خب از این ها که بگذریم بریم و ده تا از بازیگران و اسطوره های کشتی کج را با هم بررسی نماییم.

 بهترین کشتی کج کار های wwe

 

۱- جان سینا کشتی کج کار حرفه ای

cena

جان سینا در کشتی کج همیشه به عنوان چهره مثبت و مردمی شناخته می شود که مردم و تماشاچیان او را خیلی دوست دارند. جان سینا متولد ۱۹۷۷ یک کشتی گیر و بازیگر حرفه ای اهل آمریکا است. او از سال ۲۰۰۲ وارد کشتی کج شد و به عنوان چهره فیس کشتی کج شناخته می شود. از لقب های او می توان به خوان سینا، دپروتوتایپ، مستر پی و قهرمان اشاره کرد. جان سینا ۱٫۸۵ سانتیمر قد و ۱۱۴ کیلوگرم وزن دارد. او شانزده بار قهرمان wwe شده است که اکنون به صورت نیمه وقت در کشتی کج کار می کند.

همچنین بخوانید، نیم نگاهی به زندگی جان سینا و زندگی مشترک با نیکی بلا

۲- راک

rock

دواین جانسون کشتی گیر حرفه ای ملقب به راک متولد ۱۹۷۲ در کالیفرنیا به دنیا آمد. این کشتی گیر اغلب در زمان های خاص و یا در پی پر ویو ویژه حضور پیدا می کند و در کشتی کج نیمه باز نشسته است. او بیشتر در سینما و سر فیلم برداری حضور پیدا می کند. او توانسته است ۱۰ با قهرمان جهان شود. فینیشر او راک باروم نام دارد. او علاوه بر این که کشتی گیر خیلی حرفه ای هست، سخنگوی خیلی خوبی هم است و در اغلب سخنرانی ها حریف را ناک اوت می کند. او ۱٫۹۶ سانتیمتر قد و ۱۱۸ کیلو گرم وزن دارد.

 

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی بیوگرافی راک | دواین جانسون

۳- باتیستا

batista

باتیستا کشتی گیر حرفه ای سابق wwe، mma و بازیگری است که متولد ۱۹۶۹ است. او توانسته است که ۶ بار قهرمان جهان شود. دیوید باتیستا ملقب به the animal یعنی حیوان که از جمله حرکات او می توان به باتیستا بمب، اسپیر اشاره کرد. او با ۱٫۹۸ سانتی متر قد و ۱۲۰ کیلوگرم عضله جز غول های wwe به حساب می آمد. او اکنون یک کشتی گیر باز نشسته است.

۴- آندرتیکر

undertekker

آندرتیکر شخصیت عجیب و غریبی داشت. کلا کاراکتر او ترسناک بود که همه کشتی گیر ها از او می ترسیدند. اسم واقعی او Mark William Calaway نام دارد. او که در ۲۱ سال حضور در رسلمنیا شکست نخورده بود و تا سال ۲۰۱۴ از این حیث رکورد دار است که او با شکست در رسلمنیا ۳۰ این رکورد بلاخره توسط براک لزنر شکسته شد. از او می توان به اسطوره تکران نشدنی دنیای wwe یاد کرد. او در سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را در wwe آغاز کرد. از جمله لقب های او می توان به استاد انتقام، پادشاه تاریکی، استاد بازی‌های ذهن اشاره کرد. او با ۲متر و هشت سانتیمتر قد و ۱۹۰ کیلوگرم وزن واقعا یک غولی برای خودش به حساب می آمد.

۵- Stone Cold Steve Austin

stone

استیو آستین که همه نوشابه هایی را دریافت می کرد و به هم می زد تا گاز های آن بالا بیاید. او به عنوان یکی از اسطوره های کشتی کج یاد می شود. او فعالیت خودش را در سال ۱۹۸۹ در کشتی کج آغاز کرد. او ۶ بار قهرمان جهان شده است. از جمله حرکات نهایی او می توان  به Million Dollar Dream و Stone Cold Stunner اشاره کرد.

۶- رومن رینز

roman

رومن رینز متولد ۱۹۸۵ یک کشتی گیر حرفه ای که داشت کم کم به بزرگان و اسطوره های کشتی کج، خودش رو جای می داد که او در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که سرطان دارد و درحالی که کمربند قهرمانی داشت، کمربند را کنار گذاشت و در کنار هم گروهی های خود در حالی که اشک در چشمانش سرازیر شد، رینگ را ترک کرد و قول داد که به زودی این بیماری را شکست دهد و مجدد وارد رینگ شود. از حرکات او می توان به اسپیر، سوپرمن پانچ، درابکیک و تریپل پاوربامب شیلد نیز اشاره کرد.

۷- رندی اورتن

randy orton

رندی اورتن که به مار افعی معروف است با زدن فینیشر وحشتناک خود یعنی RKO حریفان خود را ناک اوت می کند. او متولد ۱۹۸۰ در آمریکا است. او علاوه بر کشتی کج، کار بازیگری را هم انجام داده است. او با ۱٫۹۸ سانتیمتر قد و ۱۱۱ کیلوگرم وزن در wwe فعالیت می کند.

۸-تریبل اچ

triple h

تریپل اچ با اسم واقعی پل مایکل لوک متولد ۱۹۶۹ است. او با دختر وینس مکماهون ازدواج کرده است و اکنون مدیر عامل wwe است. تریپل اچ با ۱٫۹۳ سانتیمتر قد و ۱۱۶ کیلو گرم وزن یکی از کشتی گیران خوش هیکل به حساب می آید. او تگ تیم خوبی رو با شان مایکل تشکیل داده بود. از جمله لقب های او می توان به هانتر هِرست هلمزلی، جین-پُل لِوِک، ترا ریزینگ، تریپل اچ، کینگ اف کینگس، د گیم نیز اشاره کرد. او ۱۴ بار قهرمان سنگین وزن جهان شده است.

۹-شان مایکل

shawn

The Heartbreak Kid Shawn Michaels متولد ۱۹۶۵ یک کشتی گیر باز نشسته است. او فعالیت حرفه ای خود در کشتی کج را در سال ۱۹۸۴ آغاز کرد. او در رسلمنا بهترین مسابقه تاریخ را با آندرتیکر انجام داد. او ۱۸۵ سانتی متر قد و ۱۰۲ کیلوگرم وزن دارد.

۱۰-براک لزنر

035brocklesnar.1327969808.0 - بررسی 10 تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

 

براک لزنر متولد ۱۹۷۷  یک کشتی گیر حرفه ای و مبارز هنرهای رزمی mma است. بدون شک براک لزنر یک نام شناخته شده ای است. از زمانی که وارد کمپانی wwe در سال ۲۰۰۲ شد فورا به یک ستاره تبدیل شد و چندین پیروزی و قهرمانی بدست آورد. براک لزنر اعتراف کرده که الکل زیاد مصرف می کند، تقریبا در روز یک بطری ودکا به تنهایی می خورد. او در واقع براک خیلی چغر و بدبدن است

جمع بندی و نکات پایانی

خب ده تا از بهترین کشتی کج کار ها رو با هم بررسی کردیم و این ها در واقع اسطوره های کشتی کج نیز هستند. نکته ای که وجود دارد این است که با اینکه نتایج کشتی کج از قبل هماهنگ شده است و یک نمایشنامه است اما جذاب و دیدنی است. شما تصور کنید یک فیلم تماشا می کنید، می دانید که داستان فیلم از قبل نوشته شده است و واقعی نیست اما دوست دارید فیلم را ببینید و روایت ها و داستان هایی که در فیلم پیش می آید را تماشا کنید و از آن لذت ببرید.

کشتی کج هم همینطور است و دلیل این همه  تماشاچی با ذوق و شوق وجود دارد این است که می خواهند ببیند در رینگ چه اتفاقاتی می افتد و روایت ها و نمایش هایی که در درون کشتی کج اتفاق می افتد جالب و هیجان انگیز است. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید نظرات خودتان را در مورد بهترین های کشتی کج با ما در میان بگذارید.

منبع: جفت هیچ

4.1/5 ( 7 نظر )
12
Avatar for AmiR
نویسنده مطلب AmiR

12 دیدگاه

 • Avatar for Undertyker Undertyker
  ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

  مقاله خوبی بود ولی بهتر بود
  اندرتیکر نفر اول بود

 • Avatar for فلانی فلانی
  ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

  یعنی چی؟
  یعنی کشتی کج واقعی نیست؟

  • Avatar for مدیریت مدیریت
   ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
   مدیریت سایت

   ورزش کشتی کج صرفا جهت سرگرم کردن به نمایش گذاشته می شود و یک استوری از پیش تعیین شده است و ضرباتی که در این نوع مسابقات زده می شود به صورت اصولی و تمرین شده است، همچنین این ضربات قابل پیش بینی نیستند و می توانند آسیب های جبران ناپذیری را به وجود بیاورند.

 • Avatar for فرید فرید
  ۰۹ مهر ۱۳۹۸

  لطفا از قهرمانان کشتی ایران هم عکس بزارید مثل حسن یزدانی،کمیل قاسمی و…

 • Avatar for مسعود مسعود
  ۰۹ مهر ۱۳۹۸

  کشتی کج بدرد نمیخوره ولی کشتی معمولی یا همون کشتی آزاد خیلی خفن تر ،جذاب تر و حرفه ایی تره.

 • Avatar for ‌shemshyrshEken ‌shemshyrshEken
  ۱۲ مهر ۱۳۹۸

  پس موقع خون آلود شدنشون جریان چیه

 • Avatar for Rahim Rahim
  ۱۶ مهر ۱۳۹۸

  فقط جان سینا ایول دمش گرم

 • Avatar for Mojtaba Mojtaba
  ۱۶ مهر ۱۳۹۸

  پس سی ام پانک چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • Avatar for The rock The rock
  ۲۱ مهر ۱۳۹۸

  کشتی کج واقعی هست نمی بینی از دهن سر سورتشون خون میاد الکی

 • Avatar for مبین مبین
  ۲۳ مهر ۱۳۹۸

  اول اینکه کشتی کج واقعیه
  دومم جان سینا ۲۰ بار برنده کمر بند سنگین وزن نشده
  بلکه نزدیک۹یا۱۰ بار قهرمان شده

 • Avatar for ardalan ardalan
  ۲۵ مهر ۱۳۹۸

  بابا همشون نوب هستن.فقط رومن و براک لزنز الان توی اوجن

  • Avatar for ardalan ardalan
   ۲۷ مهر ۱۳۹۸

   بعد کشتی کج هم کاملا واقعیه و ضربه ها تکنیکیه