بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

1 سال پیش
کشتی کج

کشتی کج در واقع یک ورزش حرفه ای که با نمایش هایی همراه است. معروف ترین کمپانی کشتی کج، wwe است اما به تازگی کمپانی AEW به عنوان رقیب جدید WWE محسوب می شود. معروف ترین پی پر ویویی که در کمپانی wwe  برگزار می شود، رسلمنا نام دارد. این پی پر ویو که مانند جام جهانی فوتبال هیجان انگیز ترین بخش آن محسوب می شود، هر ساله مهیج ترین مسابقات در آن برگزار می شود. در این مقاله قصد داریم به تعدادی از بهترین کشتی کج کار ها بپردازیم و یک جورایی بنظرم از همه لحاظ بهترینند.

کشتی کج مانند یک تئاتر است و استوری آن از قبل نوشته می شود. چیزی که مشخص است این است که کشتی گیران برای تمامی مسابقات سخت تمرین می کنند و تمام زد خورد ها در کشتی کج کنترل شده است و اگر بازیگران تمریناتشان را خوب انجام داده باشند، قرار نیست کسی آسیب ببیند. در واقع کف رینگ به صورتی طراحی شده است که کاملا ضربه گیر است و حتی اگر کشتی گیر ها با تمرینات زیاد سقوط کنند، آسیب نمی بینند. اگر موقع درگیری ها دقت کنید وقتی میخواهند همدیگر را بلند کنند، در بلند کردن به هم کمک می کنند.

در مبارزه هر چیزی ممکن است رخ بدهد و نمیشه صد در صد تعیین کرد که این نوع مبارزه هیچ آسیبی رو به شما نخواهد زد و حرکاتی که زده می شوند، نمایشی هستند. تمامی کشتی گیر ها از نظر فیزیکی و حتی روحی، قبل و بعد از مسابقه چکاب می شوند، چرا که در یک مسابقه مهم ترین عضو های بدن، گردن و مغز به دلیل پرش ها و حرکات رزمی دائما در حال جابه جایی هستند و کشتی گیران زیادی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه مغز و گردن از این حرفه کنار گذاشته شدند.

خب از این ها که بگذریم بریم و ده تا از بازیگران و اسطوره های کشتی کج را با هم بررسی می کنیم.

 بهترین کشتی کج کار های wwe

۱- جان سینا کشتی کج کار حرفه ای

جان سینا

جان سینا در کشتی کج همیشه به عنوان چهره فیس و مردمی شناخته می شود که مردم و تماشاچیان او را خیلی دوست دارند. جان سینا متولد ۱۹۷۷ یک کشتی گیر و بازیگر حرفه ای اهل آمریکا است. او از سال ۲۰۰۲ وارد کشتی کج شد و به عنوان چهره فیس کشتی کج شناخته می شود. از لقب های او می توان به خوان سینا، دپروتوتایپ، مستر پی و قهرمان اشاره کرد. جان سینا ۱٫۸۵ سانتیمر قد و ۱۱۴ کیلوگرم وزن دارد. او شانزده بار قهرمان wwe شده است که اکنون به صورت نیمه وقت در کشتی کج کار می کند.

همچنین بخوانید، نیم نگاهی به زندگی جان سینا و زندگی مشترک با نیکی بلا

۲- راک

راک

دواین جانسون کشتی گیر حرفه ای ملقب به راک متولد ۱۹۷۲ در کالیفرنیا به دنیا آمد. این کشتی گیر اغلب در زمان های خاص و یا در پی پر ویو ویژه حضور پیدا می کند و در کشتی کج نیمه باز نشسته است. او بیشتر در سینما و در هالیوود حضوری فعال دارد و اخیرا او را در فیلم شاو اند هابز با حضور بازیگرانی همچون جیسون استاتهام و رومن رینز دیده ایم. او توانسته است ۱۰ با قهرمان جهان شود. فینیشر او، راک باروم نام دارد. او علاوه بر این که کشتی گیر فوق حرفه ای است، سخنگوی خیلی خوبیه و در اغلب سخنرانی ها حریف رو ناک اوت می کند. راک ۱٫۹۶ سانتیمتر قد و ۱۱۸ کیلو گرم وزن دارد.

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی بیوگرافی راک | دواین جانسون

۳- باتیستا

باتیستا

باتیستا کشتی گیر حرفه ای سابق wwe، mma و بازیگری است که متولد ۱۹۶۹ است. او توانسته است که ۶ بار قهرمان جهان شود. دیوید باتیستا ملقب به the animal یعنی حیوان که از جمله حرکات او می توان به باتیستا بمب، اسپیر اشاره کرد. باتیستا با ۱٫۹۸ سانتی متر قد و ۱۲۰ کیلوگرم عضله جز غول های wwe به حساب می آمد. او اکنون یک کشتی گیر باز نشسته است.

۴- آندرتیکر

آندرتیکر

آندرتیکر شخصیت عجیب و غریبی داشت. کلا کاراکتر او ترسناک بود که همه کشتی گیر ها از او می ترسیدند. اسم واقعی او Mark William Calaway نام دارد. او که در ۲۱ سال حضور در رسلمنیا شکست نخورده بود و تا سال ۲۰۱۴ از این حیث رکورد دار است که در نهایت او با شکست در رسلمنیا ۳۰ در برابر براک لزنر، این رکورد شکسته شد. از او می توان به اسطوره تکران نشدنی دنیای wwe یاد کرد. او در سال ۱۹۹۰ فعالیت خود را در wwe آغاز کرد. از جمله لقب های او می توان به استاد انتقام، پادشاه تاریکی، استاد بازی‌های ذهن اشاره کرد. آندرتیکر با ۲متر و هشت سانتیمتر قد و ۱۹۰ کیلوگرم وزن واقعا یک غولی برای خودش به حساب می آمد.

۵- Stone Cold Steve Austin

آستین

استیو آستین تم ورود او به گونه ای بود که در حین ورود نوشابه هایی را دریافت می کرد و به هم می زد و در رینگ یک اثر با ایده های خاصی رو ایجاد می کرد. استیو آستین به عنوان یکی از اسطوره های کشتی کج یاد می شود. او فعالیت خودش را در سال ۱۹۸۹ در کشتی کج آغاز کرد. وی ۶ بار قهرمان جهان شده است. از جمله حرکات نهایی او می توان به Million Dollar Dream و Stone Cold Stunner اشاره کرد.

۶- رومن رینز

رومن رینز

رومن رینز متولد ۱۹۸۵ یک کشتی گیر حرفه ای که داشت کم کم به بزرگان و اسطوره های کشتی کج، خودش رو جای می داد که او در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که سرطان دارد و درحالی که کمربند قهرمانی داشت، کمربند را کنار گذاشت و در کنار هم گروهی های خود در حالی که اشک در چشمانش سرازیر شد، رینگ را ترک کرد و قول داد که به زودی این بیماری را شکست دهد و مجدد وارد رینگ شود.  اما طبق خبر های جدیدی که به گوش رسیده است ظاهرا رومن رینز این بیماری رو شکست داده و این روز ها حال روز بهتری دارد. از حرکات او می توان به اسپیر، سوپرمن پانچ، درابکیک و تریپل پاوربامب شیلد نیز اشاره کرد.

۷- رندی اورتن

رندی اورتن

رندی اورتن که به مار افعی معروف است با زدن فینیشر وحشتناک خود یعنی RKO حریفان خود را ناک اوت می کند. او متولد ۱۹۸۰ در آمریکا است. رندی علاوه بر کشتی کج، کار بازیگری را هم انجام داده است. وی با ۱٫۹۸ سانتیمتر قد و ۱۱۱ کیلوگرم وزن در حال حاضر در wwe فعالیت می کند.

۸-تریبل اچ

triple h

تریپل اچ با اسم واقعی پل مایکل لوک متولد ۱۹۶۹ است. او با دختر وینس مکماهون ازدواج کرده است و اکنون مدیر عامل wwe است. تریپل اچ با ۱٫۹۳ سانتیمتر قد و ۱۱۶ کیلو گرم وزن یکی از کشتی گیران خوش هیکل به حساب می آید. او تگ تیم خوبی رو با شان مایکل تشکیل داده بود. از جمله لقب های او می توان به هانتر هِرست هلمزلی، جین-پُل لِوِک، ترا ریزینگ، تریپل اچ، کینگ اف کینگس، د گیم نیز اشاره کرد. تریپل اچ توانسته است ۱۴ بار قهرمان سنگین وزن جهان بشود.

۹-شان مایکل

شان مایکل

The Heartbreak Kid Shawn Michaels متولد ۱۹۶۵ یک کشتی گیر باز نشسته است. او فعالیت حرفه ای خودش رو در کشتی کج در سال ۱۹۸۴ آغاز کرد. شان مایکل در رسلمنا، بهترین مسابقه تاریخ را با آندرتیکر انجام داد. وی ۱۸۵ سانتی متر قد و ۱۰۲ کیلوگرم وزن دارد.

۱۰-براک لزنر

براک لزنر متولد ۱۹۷۷  یک کشتی گیر حرفه ای و مبارز هنرهای رزمی mma است. بدون شک براک لزنر یکی از بهترین هاست. از زمانی که براک وارد کمپانی wwe شد(در سال ۲۰۰۲) فورا به یک ستاره تبدیل شد و چندین پیروزی و قهرمانی بدست آورد. براک لزنر اعتراف کرده که الکل زیاد مصرف می کند، او تقریبا در روز یک بطری ودکا به تنهایی می خورد. در کل براک لزنر یک کشتی گیر بد بدن و چغر است.

سی ام پانک

سی ام پانک

سی ام پانک یک کشتی گیری از واشنکتن دی سی، متولد ۱۹۷۸ است. پانک در رینگ طرفداران بسیار زیادی رو داشت و در مسابقه با جان سینا این رو دیدیم که بسیاری از تماشاچیان سی ام پانک رو تشویق و جان سینا رو هو کردند. در سال ۲۰۱۴ بود که به طور ناگهانی از wwe جدا شد که البته این روز ها همه خواهان بازگشت او به این کمپانی هستند. وی بعد از ترک این کمپانی به mma رفت و اولین مسابقه خودش رو در سال ۲۰۱۶ انجام داد که زیاد در آنجا موفق نبود و بدجوری از UFC کاران کتک خورد. فینیشر سی ام پانک go to sleep نام دارد که برای ناک اوت کردن حریفانش استفاده می کرد.

جمع بندی و نکات پایانی

خب در این مقاله تعدادی از بهترین کشتی کج کار ها رو با هم بررسی کردیم و این ها در واقع اسطوره های کشتی کج نیز هستند. نکته ای که وجود دارد این است که با اینکه نتایج کشتی کج از قبل هماهنگ شده و یک نمایشنامه است اما جذاب و دیدنی است. شما تصور کنید یک فیلم تماشا می کنید، می دانید که داستان فیلم از قبل نوشته شده است و واقعی نیست اما دوست دارید که فیلم رو ببینید و روایت ها و داستان هایی که در فیلم پیش می آید، تماشا کنید و از آن لذت ببرید.

کشتی کج هم همینطور است و دلیل این همه  تماشاچی که با ذوق و شوق وارد ورزشگاه می شوند و کشتی گیران خودشان را تشویق می کنند این است که می خواهند ببیند در رینگ چه اتفاقاتی می افتد و روایت ها و نمایش هایی که در درون کشتی کج اتفاق می افتد جالب و هیجان انگیز است. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، نظرات خودتان را در مورد بهترین های کشتی کج با ما در میان بگذارید.

منبع: جفت هیچ

61
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

61 دیدگاه

 • Undertyker
  03 آگوست 2019

  مقاله خوبی بود ولی بهتر بود
  اندرتیکر نفر اول بود

 • فلانی
  15 آگوست 2019

  یعنی چی؟
  یعنی کشتی کج واقعی نیست؟

  • مدیریت
   15 آگوست 2019
   مدیریت سایت

   ورزش کشتی کج صرفا جهت سرگرم کردن به نمایش گذاشته می شود و یک استوری از پیش تعیین شده است و ضرباتی که در این نوع مسابقات زده می شود به صورت اصولی و تمرین شده است، همچنین این ضربات قابل پیش بینی نیستند و می توانند آسیب های جبران ناپذیری را به وجود بیاورند.

 • فرید
  01 اکتبر 2019

  لطفا از قهرمانان کشتی ایران هم عکس بزارید مثل حسن یزدانی،کمیل قاسمی و…

 • مسعود
  01 اکتبر 2019

  کشتی کج بدرد نمیخوره ولی کشتی معمولی یا همون کشتی آزاد خیلی خفن تر ،جذاب تر و حرفه ایی تره.

  • Amir hossein
   06 آگوست 2020

   خواهشا تو نظر نده داداش

 • ‌shemshyrshEken
  04 اکتبر 2019

  پس موقع خون آلود شدنشون جریان چیه

 • Rahim
  08 اکتبر 2019

  فقط جان سینا ایول دمش گرم

 • Mojtaba
  08 اکتبر 2019

  پس سی ام پانک چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • AmiR
   02 نوامبر 2019
   مدیریت سایت

   سی ام پانک اضافه شد

 • The rock
  13 اکتبر 2019

  کشتی کج واقعی هست نمی بینی از دهن سر سورتشون خون میاد الکی

 • مبین
  15 اکتبر 2019

  اول اینکه کشتی کج واقعیه
  دومم جان سینا ۲۰ بار برنده کمر بند سنگین وزن نشده
  بلکه نزدیک۹یا۱۰ بار قهرمان شده

 • ardalan
  17 اکتبر 2019

  بابا همشون نوب هستن.فقط رومن و براک لزنز الان توی اوجن

  • ardalan
   19 اکتبر 2019

   بعد کشتی کج هم کاملا واقعیه و ضربه ها تکنیکیه

 • کیان
  22 اکتبر 2019

  بهترین رومن رینز هست

 • sin cara
  15 دسامبر 2019

  sin cara خوبه

 • Kasra
  16 دسامبر 2019

  ای جی استایلز بهترین است

 • Hooman
  19 دسامبر 2019

  اولم اینکه کشتی کج واقعی هرکی میگه اصلا نمیبینه فقط حرف میزنه اگه بخوی حساب کنی رومن رینز از همشون قوی تره در ضم چرا دفیند بری وایت نیست اون از همه ی اینا قوی تره حالا شاید به احتمال ۵۰% رومن رینز بهتر از اون باشه

  • میلاد
   25 مارس 2020

   از همشون بهتر جان سینا هست

 • Mazyar
  27 دسامبر 2019

  هالک هوگان نیس پرطرفدارترین چهره کشتی کج😂

 • ممد
  28 دسامبر 2019

  کشتیکج الکی نی ولی تا جایی ک بتونن از اسیب رسوندن جلوگیری میکنن سعی میکنن حرکتارو سبک بزنن بعدشم هیچکس رودس جان سینا نی راکم ک دیگ گفتن نداره رومنم ک عشقه

 • حسین
  10 ژانویه 2020

  اندرتیکر هم خیلی خوبه رکورد همه رو شکونده در رسلمنیا

 • نیما
  17 ژانویه 2020

  سلام،آقا تو رو خدا آبرو ریزی نکنید جون هر کسی که دوست دارین، آخه رومن رینز کجا جز بهترین های تاریخ بوده براک لسنر شاید باشه ولی رومن نه به خدا همه میدونیم رومن به گرد پای آندرتیکر کبیر،گلدبرگ افسانه ای،هالک هوگان جاویدان،استیو آستین،شاون مایکلز و … نمیرسه. جون هرکی دوس دارین صداقت داشته باشید صداقت مهم ترین چیز،التماس تفکر

 • Arad
  17 ژانویه 2020

  فقط john cina🖐🖐🖐🖐🖐🖐👌👌👌👌
  You can’t see me

 • عبدالعلی چنگیز
  24 ژانویه 2020

  الکی رومن رینز رو گنده کردن،، خیلی کشتی گیر بهتر و با استعداد تر از رومن هست ک بهشون بها نمیدن،، رومن و ست رالینز رو الکی گنده کردن که مردم رفتن سی ام پانک رو بادشون بره،،، آندرتیکر واقعا تکرار نشدنیه و بین الانیها فقط براک لزنر
  سناریوی کشتی کج و برنده و بازنده ها مشخص شدس ولی ضربه ها همه واقعیه ولی از قبل باهم تمرینشون کردن،،درست مثل یه تاتر با اینکه داستانه ولی داستان قشنگ و بازی بازیگرهاش آدم رو میخکوب میکنه،،درست مثل بعضی از مسابقات کشتی کج
  راستی کریس جریکو کو تو این لیستتون؟؟؟

 • Alirezs
  05 مارس 2020

  فقط جان سینا از جان سینا هیچکی نمیتونه رد کنه

 • masiha
  06 مارس 2020

  فقط رومنوجانسینا…..پرچمشون بالاست😎

 • سينا
  08 مارس 2020

  جان سينا عشقه حيف شد كه ديگه قدرتش مثل قبل نيست

 • عرفان
  10 مارس 2020

  عشق اول واخر اندر. تیکر است که ۲۵بار برد و۲بار. باخته او. کشتی کج تاریخی است که فراموش نمی شه

 • MSBT8
  13 مارس 2020

  اقا یعنی مقاله ای به این بدی ندیده بودم. اقا من خودم انالیزور کشتی کجم و اینو حداقل میدونم که باتیستا از اندرتیکر و رومن رینز و براک لزنر و … نه تنها قوی تر نیست بلکه می ترسه!!! بعدم تو قهرمانایی مثل ری مستریو اسطوره ی من، بیگ شو ،کین ، بران استرومن ، بابی لشلی و ست رولینز رو اصلا نیاوردی! ولی اگه هیچ کدوم از اینا رو نمیزاری حداقل ری میستریو رو بزار.

 • اکس
  14 مارس 2020

  هیچ کدوم فقط ست رولنز

 • اکس
  14 مارس 2020

  ست رولنز از همه بهتره

 • جان سینا
  18 مارس 2020

  فقط جان سینا
  بعدشم اینکه کشتی کج دروغه چرت و پرته
  البته نمیدونم شاید نتایج از قبل تعیین میشه
  اما زد و خوراش واقعیه
  و جان سینا بزرگ همشونه

 • یه نفر
  21 مارس 2020

  ببینید ک
  شتی کج واقعی هست اونا هرمن میزنن هرمن از بدن حیوانات قوی مثل اسب خرس ببر و…. گرفته میشه ندیدین چه راحت فنایی مثل پاوربام چکسلم و…. میزنن البته از نظر من اندر تیکر و رومن رینز بهترین هستن راستی سرطان خون رومن رینز واقعی هست ولی این روز ها کاملا سالم شده حتی تو فرودگاه عربستان بوده برای رسلمنیا خیلی ممنون بابت سایت ولی باید یه چیز هایی رو تغییر بدین مثلا الان مکین تایر رو مود هست از براک لزنر هم قوی تره

 • مهدی یعقوبی
  23 مارس 2020

  به نظر من کوین نش (دیزل) یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین کشتی کج کار دنیاست

 • مهدی یعقوبی
  23 مارس 2020

  به نظر من کوین نش (دیزل) یکی از بهترین و

  دوست داشتنی ترین کشتی کج کار دنیاست

 • B.gh
  24 مارس 2020

  اسم گلدبرگ که ازبهترین ها ست ننوشتی جالبه

 • علیرضا
  29 مارس 2020

  وقتی تیکر و جان سینا کشتی میگرفتم رومن تو پوست موز بود

 • randy
  30 مارس 2020

  بهترین کشتی گیر تاریخ که هم چهره محبوب و هم چهره منفور را به عالی ترین شکل بازی میکنه کسی نیست جز افعی دنیای کشتی کج رندی اورتون

 • Amir.haz
  10 آوریل 2020

  فقط‌جان سینا بقسه جلوش سوسکن

 • THE GAME
  10 آوریل 2020

  سلام به همه.
  حاجی وقتی مینویسی بهترین های تاریخ کشتی کج، بهتره از اول تا امروزه رو نام ببرید….

 • ممد
  10 آوریل 2020

  اول اینکه سعی ام پانک متولد شیکاگو نه واشنگتن بعد هم اینکه وزن آندرتیکر ۱۳۰ کیلو نه ۱۹۰ کیلو!!!

 • ممد
  10 آوریل 2020

  اول اینکه آندرتیکر ۱۳۰ یا ۱۴۰ کیلوعه نه ۱۹۰ کیلو!! دوم اینکه سی ام پانک اهل شیکاگو نه واشنگتن

 • شخرام
  20 آوریل 2020

  ببین اول رومن اج نیست هالک هوگان تازه براک لزنر زیاد خوب نیست ری مستریو اول برو یکم کشتی کج ببین بعد بیا اینجا بگو بهترینا کین والله

 • عطا
  21 آوریل 2020

  داداش پی گریت کالی کو؟

 • ahoora
  26 آوریل 2020

  وقت جان سینا بهترین کشتی کج کار👌😉

 • ابوالفضل
  28 آوریل 2020

  رومن رینزش درست رندی هم همینطور پ گولدن برگ استرومن

 • Ali alavi
  05 مه 2020

  اندر تیکر وزنش ۱۹۰ نیست وزنش۱۴۰هست

 • محمد ماهان قیاسی
  07 مه 2020

  سلام
  اولن کشتی کج واقعیه

  خیلی ها رو یادت رفته

  هالک هوگان ای جی استایلز

  درو مکنتایر سث رالنز

  و….

 • Amin
  11 مه 2020

  اول اینکه کشتی کج واقعیه
  دوم اینکه جان سینا واقعا فوق العاده تر از همشونه البته الان دیگه رومن رینز، برات لزنر و استرومن تو اوج آمادگی به سر می بردند ولی اینو باید همه بودنن جان سینا نسبت به سنش بالا تر از انتظار عمل می کنه جان سینا ۱۶ بار قهرمان شده
  اگه اون زمانی که جان سینا جوون بود و توی اوجش رومن ربنز برات لزنر و حتی استرومن با هاش بازی می کردند احتمالا به غیر از براک اینا را می برد ولی الان دیگه واقعا پیره
  چون که فینیشرش هم AA هست واقعا کار را براش سخت می کنه اگه فینیشرش را عوض کنع و برگرده شاید دوباره قهرمان بشه

 • 👌جان سینا👌 و ری مستریو
  17 مه 2020

  سلام اول که برای چی ری مستریو رو نزاشتین
  ۲-کی گفته کشتی کج الکیه پس چرا خون میاد از صورتشو و برچی رو استیج میزنن نمیگن سرشون میشکنه پس واقعی داش تو عقب موندی
  ۳فقط جان سینا و ری مستریو و رومن و رندی اورتن عشق هستن
  ۴من صب تا شب دارم کشتی کج میبینم و اصلا جان سینا رو نشون نمیده چرا؟

 • Mmaj
  19 مه 2020

  باید ری میستریو هم میبود چون اون بیش از ۳۰ کشتی کچ کاره زومن رینز بجای اون عجیبه

 • رضا
  23 مه 2020

  با سلام کشتی کج واقعی نیست البته بعضی از حرکات هاش بنظرم جان سینا بهتره اما دوره اش تموم شده و الان دوره ای رومن رینز و کشتی گیر های دیگه است.

 • محمدرضا
  28 مه 2020

  داداش الان رومن رینز اسطوره است
  آندر تیکر ۳۰ حضور موفق توی wwe داره
  رندی اورتن و جان سینا هر کدوم حدود ۲۰ سال حضور داشتن بعد میگید رومن رینز بهترین کشتی کج کار تاریخه

 • Kane
  03 ژوئن 2020

  الان رومن رینز تو اوج اما هیچ وقت به جان سینا۲۰۰۶ یا۲۰۱۳ نمیرسه اینو بدونید بعدم رومن رینز الان تو کشتی کج رستلر بزرگی نیست که باهش مسابقه بده ولی اگه سال۲۰۰۶ تا۲۰۱۱ میومد نهایت مثل وید برت میشد

 • رومن رینز
  13 ژوئن 2020

  بعضی ها رو درست نوشتی ولی هالک هوگان نیومده اسکات استاینر نیومده برت هارد نیومده ری مستریو نیومده ریک فلر

 • Abo sh
  24 ژوئن 2020

  سلطان فقط undertaker بقیه چرت و پرتن

 • Amir
  18 جولای 2020

  بابا احمقا کشتی کج واقعی نیست خون اومدنشونم شانسیه
  بعدشم
  من ۲۰ ساله تک تک مسابقات کشتی کجو میبینم از ان اکس تی و دبلیو دبلیو ای تا بی سی دبلیو و تی ان اکس
  بعدشم
  بهتربن به نظر بیشتر مردم و بهترین از نظر خود کشتی کج اندرتیکره یعنی بهترین کشتی کج کار تاریخ اندرتیکره
  جان سینا رو برد تریپل اچو برد شان مایکلزو برد و خیلی دیگشونم برد
  من حتی گزارش گری کشتی کجو میکنم
  حدی خودم تو سالن رسلمینیا ۳۴ و ۲۹ بودم خودم توش بودم تث جمع مردما
  بعدشم برین ویکیپدیاشو ببین ویکی پدیای دبلیو دبلبو ای و زندگی نامه و ویکی پدیای اندتیکرو ببینین
  وقتی از کشنی کج چیزی نمی دونین نظر ندین

 • Amir
  18 جولای 2020

  بابا احمقا کشتی کج واقعی نیست خون اومدنشونم شانسیه
  بعدشم
  من ۲۰ ساله تک تک مسابقات کشتی کجو میبینم از ان اکس تی و دبلیو دبلیو ای تا بی سی دبلیو و تی ان اکس
  بعدشم
  بهتربن به نظر بیشتر مردم و بهترین از نظر خود کشتی کج اندرتیکره یعنی بهترین کشتی کج کار تاریخ اندرتیکره
  جان سینا رو برد تریپل اچو برد شان مایکلزو برد و خیلی دیگشونم برد
  من حتی گزارش گری کشتی کجو میکنم
  حدی خودم تو سالن رسلمینیا ۳۴ و ۲۹ بودم خودم توش بودم تث جمع مردما
  بعدشم برین ویکیپدیاشو ببین ویکی پدیای دبلیو دبلبو ای و زندگی نامه و ویکی پدیای اندتیکرو ببینین
  وقتی از کشنی کج چیزی نمی دونین نظر ندین

 • Gomez
  18 جولای 2020

  بابا احمقا کشتی کج واقعی نیست خون اومدنشونم شانسیه
  بعدشم
  من ۲۰ ساله تک تک مسابقات کشتی کجو میبینم از ان اکس تی و دبلیو دبلیو ای تا بی سی دبلیو و تی ان اکس
  بعدشم
  بهتربن به نظر بیشتر مردم و بهترین از نظر خود کشتی کج اندرتیکره یعنی بهترین کشتی کج کار تاریخ اندرتیکره
  جان سینا رو برد تریپل اچو برد شان مایکلزو برد و خیلی دیگشونم برد
  من حتی گزارش گری کشتی کجو میکنم
  حدی خودم تو سالن رسلمینیا ۳۴ و ۲۹ بودم خودم توش بودم تث جمع مردما
  بعدشم برین ویکیپدیاشو ببین ویکی پدیای دبلیو دبلبو ای و زندگی نامه و ویکی پدیای اندتیکرو ببینین
  وقتی از کشنی کج چیزی نمی دونین نظر ندین

 • الهام
  03 آگوست 2020

  گلدبرگی که۱۷۳مبارزه پی در پی برد داشته و کلا تا حالا۷نفر شکستش دادنو نزاشتی؟؟؟؟؟؟؟
  استوره تاریخه تازه بلاک لزنر و رومین ریز که اونا الان سر زبونا رو چرا انقدر پایین گزاشتی
  ؟؟