بیوگرافی ری مستریو ۶۱۹ و کشتن پدرو به دست وی

5 سال پیش
ری مستریو


ری مستریو کشتی گیر کوچک جثه ای که کشتی گیران بزرگ جثه را از پای در می آورد. کسی که نزدیک به سی سال از عمر خودش را در رینگ گذرانده است و چهره ای که همیشه پشت ماسک پنهان مانده است. اسکار گوتیئرز متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۷۴ یا به عبارتی ۲۰ آذر ۱۳۵۳ در کالیفرنیا به دنیا آمد.

ری مستریو

جونیور ری مستریو

اولین چالش بزرگ ری مستریو در سن ۱۴ سالگی بود. وی به مکزیک نقل مکان کرد و زیر نظر عموش شروع به یادگیری کشتی کج به سبک لوچالیور کرد و اولین اسمی که برای خودش در نظر گرفت مارمولک سبز بود، دید که اسمش خیلی ستم هست، عوضش کرد به مرغ مگس خوار و با همین اسم های جک و جونور درگیر بود که عموش اسمش رو بهش می دهد که می شود جونیور ری مستریو

ری مستریو

rey mysterio در سال ۱۹۹۱ کار خودش رو خیلی خوب شروع می کند و کلی جوایز و افتخار برای خودش ثبت می کند و به یکی از مهم ترین کشتی گیران مکزیک بدل می شود. همچنین وی با پدر خودش هم مبارزه کرده است و بعد از اون به تور پل هیمنت خورد و با کمپانی ECW به تاریخ سپتامبر ۱۹۹۵ شروع به فعالیت کرد. در کمپانی ECW نوع و سبک کشتی گرفتن ری مستریو به چشم می آمد و طولی نکشید که وی به کمپانی WCW رفت. بعد از آن مسابقاتی با کریس جریکو، ادی گوئرو و همچنین ملینکو داد که باعث شد وی به مدت سه ماه قهرمان WCW شود.

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

ری مستریو  ۱۶۸ سانتی متر قد و ۷۹٫۳۸ کیلو وزن دارد. او یک بار قهرمان کمربند WWE، دو بار قهرمان سنگین وزن جهان، چهار بار قهرمان تگ تیم در WWE و دو بار نیز قهرمان بین قاره ای شده است. ری مستریو در سال ۱۹۹۶ با آنجی گوتی یه رز ازدواج کرد و هم اکنون یک فرزند به نام دمینیک گوتی یه رز دارد.

لقب جاینت کیلر

بعد از آن ری میستریو تقریبا با همه بزرگ جثه های کمپانی رو به رو شده بود و حداقل یک بار آنها را شکست داده بود. در نتیجه به او، لقب جاینت کیلر دادند. علاوه بر این، جایگاهی در تیم LWO نیز داشت که این تیم براش دردسر هم ایجاد کرد.

ری مستریو

چرا که مسابقه ای ترتیب داده شده بود که مو در مقابل ماسک بود یعنی کسی که بازنده آن مسابقه می شد یا باید موهاشو بتراشه یا ماسکش رو در بیاورد و اگر این کار رو انجام ندهد شغلش رو از دست می دهد که از بخت بد، قرعه به ری مستریو می افتد و باید ماسکش رو در بیاورد که خود ری مستریو از این مسابقه و در آوردن ماسکش به شدت ناراحت میشه چرا که داشتن ماسک نمادی از عموی وی بوده که برای خانوادش و حتی طرفدارانش ارزش زیادی داشته است که این پلن هم از گور اریک ایشاف بلند می شود و برای همین هم است که برداشتن ماسک rey mysterio توسط رندی اورتن در شو اسمکدان خبر ساز شده بود.

ری مستریو

بعد از این داستان گروهی رو شکل دادند که شامل ادی گوئرو، بیلیکی ماو و rey mysterio بود که rey mysterio برای اولین بار ترن هیل شد و در این کاراکتر هیلش توانست بهترین مسابقات را بدهد و پول زیادی را را به جیب بزند و قهرمان WCW بشود. وی بعد از آن، از این کمپانی جدا شد و به مدت یکسال در مکزیک به سر برد.

تمرینات ورزشی ری مستریو

در ویدیوی زیر، بخشی از تمرینات ورزشی این کشتی گیر را می توانید مشاهده کنید.

قرارداد رسمی ری مستریو در سال ۲۰۰۲ با کمپانی wwe

در سال ۲۰۰۲ rey mysterio به صورت رسمی با کمپانی WWE قرار داد بست و کشتی گیر کمپانی WWE شد و اولین کاری که وینس مک من با ری مستریو کرد این بود که اول اسم ری مستریو که جونیور ری مستریو نام داشت، حذف کرد و با پوشیدن ماسک ری مستریو موافق بود و اجازه داد که از ماسکش استفاده کند.

وی در کمپانی WWE به سرعت محبوب شد و حتی مسابقه در پرومو های به یاد ماندنی کرت انگل و ادی گوئرو اجرا کرد. مخصوصا با ادی گوئرو که قهرمان تگ تیم شدند ولی از هم پاشیدند و ادی ادعا کرد که دامانیک پسر ری مستریو نیست و پسر خودش است. ادی گوئرو در سال ۲۰۰۵ از دنیا رفت اما هنوز که هنوز هست ری مستریو یاد اون رو زنده نگه داشته است.

بخشی از مبارزات ری مستریو

در این ویدیو برخی از مبارزات و مسابقه های rey mysterio را می توانید مشاهده نمایید.

ری مستریو در رویال رامبل سال ۲۰۰۶

وی در رویال رامبل ۳۰ نفره سال ۲۰۰۶، نفر دوم وارد رینگ شد و با حذف شش کشتی گیر و ماندن در رینگ به مدت یک ساعت، دو دقیقه و دوازده ثانیه برنده ی این رویال رامبل شد و در رسلمنیا ۲۲ مسابقه سر کمربند سنگین وزن با رندی اورتن و کرت انگل داد که پیروز میدان شد.

ری مستریو با جثه های بزرگ تر از خودش مثل کین، جی بی ال، ایج و کریس جریکو مسابقه داده و توانست آنها را شکست بدهد اما در نهایت مسدوم شد و مدتی از رینگ دور ماند اما زمانی که بر می گردد با باتیستا تیم می شود و قهرمان تگ تیم می شوند ولی طولی نمی کشد که باتیستا به ری مستریو حمله می کند و این تگ تیم از هم می پاشد و رقابتی بین این دو آغاز می شود و مدت زمانی، با هم درگیر می شوند.

rey mysterio

همانطور که ری مستریو در تلاش بود که به قهرمانی سنگین وزن برسد، طبق دومین قوانین سلامتی کمپانی WWE وی به مدت شصت روز محروم از کشتی گرفتن شد. وی وقتی باز می گردد با سین کارا تیم می شود و تگ تیم نسبتا خوبی را تشکیل می دهند ولی زود از هم جدا می شوند.

rey mysterio

کشتن پدرو  توسط ری مستریو

rey mysterio در سال ۲۰۱۵ از کمپانی WWE جدا می شود و چند روز پس از جدا شدن از کمپانی WWE به کمپانی تریپل A می پیوندد و مسابقه ی تگ تیم با سین کارا در مقابل پنتاگون و پدرو می دهد که متاسفانه در اون مسابقه با ۶۱۹ خودش، پدرو رو در سن ۳۵ سالگی می کشد.

بعد از اون شروع کرد به سفر کردن و در کمپانی های مختلف فعالیت کرد که مسیرش به لوچا آندر گراند هم خورد و در فصل دوم و سوم این کمپانی شرکت کرد و بعد از سه سال دوری از WWE، قرارداد تازه ای با کمپانی WWE بست و با رندی اورتن به مسابقه پرداخت.

آهنگ ورود rey mysterio

این بود از زمین خاکی ری مستریو که شنا کردن رو درش یاد گرفت. بی شک ری مستریو ثابت کرد که جسم نمی تواند مانع رسیدن به هدف هایتان بشود. پس باید ادامه داد و با قدرت به سمت خواسته های خودمان نیز برویم. امیداورم که از این مقاله لذت برده باشید. نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

 

2
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

2 دیدگاه

  • علی
    02 جولای 2020

    بر اثر سکته ی قلبی مرده بود نه ۶۱۹

  • رادمهر
    07 ژوئن 2021

    همه میگن ۶۱۹ خورده مرده چرت نگو