بیوگرافی کریس بنوا و ماجرای کشته شدن همسر و فرزند به دست کریس

5 سال پیش
کریس بنوا

کریس بنوا کشتی گیر جذاب، با استایل های منحصر به فرد، با تکنیک های خاص که خطر های زیادی را به جان می خرید و در رینگ می درخشید اما اتفاقی که در زندگی کریس بنوا رخ می دهد و آن کشته شدن خودش و خانوادش است. در ادامه به معرفی کریس بنوا و علت مرگ خودش و خانوادش می پردازیم.

بیوگرافی کریس بنوا

کریستوفر مایکل بنوا در ۲۱ می، ۱۹۶۷ یا به عبارتی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۴۶ در کانادا به دنیا آمد و بعد از گذشت ۱۲ سال، خانواده ی وی به آلبرتا نقل مکان کردند و یک جورایی بچه محل اونجا به حساب می آمدند. کریس بنوا از کودکی علاقه به کشتی کج داشت و نقل مکانش به آلبرتا خیلی برای بنوا بهتر شد.

همچنین بخوانید، ده تا از سنگین وزن ترین کشتی کج کاران جهان

چرا که خانواده ی برت هارت در آنجا سکونت داشتند و کریس با آنها سعی کرد که ارتباط برقرار کند که موفق هم شد. وی در سن ۱۲ سالگی شروع کرد به یاد گرفتن کشتی کج و در نهایت به یک کشتی گیر آماتور و همچنین بدنساز آماتور تبدیل شد.

مربی کریس بنوا

اولین مربی کریس بنوا که کار خودش را آغاز کرد در سال ۱۹۸۵ هارت بود که پدر برت هارد و اون هارت بود. همچنین در ماه نوامبر همان سال هم به صورت افتخاری در رینگ حاضر شد و مسابقه ای داد. حرکاتی که مربیان به او یاد دادند عبارت اند از: اسنپ سوپلکس، دایوینگ هد باد و خیلی از حرکات دیگه که کریس بنوا را تبدیل به دینامیت کرد.

اولین عنوان قهرمانی

اولین عنوان قهرمانی و کمربندی که کریس بنوا توانست به دست بیاورد در سال ۱۹۸۶ با شکست دادن گاما سینک بود و برای مدت کوتاهی در محله ی خودش مبارزه انجام می داد، همچنین او توانست عناوین قهرمانی خودش رو به intercontinental champion برای ۴ بار و کمربند بریتیش را بری سه بار به دست بیاورد. بعد از آن با کمپانی آِی دبلیو جی پی قرار داد بست.

کریس بنوا

در سال ۱۹۸۹ بنوا با دوستانش در حال رانندگی بود که تصادف کردند و بنوا صدمه جدی ندید و در سال ۱۹۹۰ کریس بنوا در آی دبلیو جی پی فعالیت خودش را از سر گرفت و با اینکه با اسم و کاراکتر واقعی خودش توانسته بود افتخارات زیادی رو کسب کند کاراکتر خودش رو به پروسیس کید تغییر می دهد و صورت خودش رو با ماسک می پوشاند.

همچنین وی مسابقات جذابی رو با افسانه های ژاپنی می دهد. در سال ۱۹۹۰ پروسیس کید توانست قهرمان کمربند آی دبلیو جی پی بشود اما طولی نکشید که این کمربند را باخت. بعد از آن دوباره کاراکتر خودش رو عوض کرد و به وایت پروسوس تغییر داد و ماسک را از روی صورت خود برداشت. بعد از کسب نه چندان عنوان قهرمانی در کمپانی آی دبلیو جی پی  کریس بنوا در سال های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ در شو های WCW حاضر شد و بعد از آن در سال ۱۹۹۴ در ECW فعالیت کرد و به سرعت به یک کشتی گیر تاپ بدل شد.

شکستن گردن سابو توسط کریس بنوا

با این که در یک مسابقه، گردن سابو را شکاند اما سابو زنده موند و این یک امتیار منفی برای بنوا بود. بنوا در سال ۱۹۹۵ با دین ملینگو توانست قهرمانان تگ تیم ECW بشود که بعد از آن بنوا برای مدتی به ژاپن بر می گردد و در این مدت با کشتی گیران زیادی آشنا می شود که در نهایت تگ تیم چهار نفره ای رو با ریک فلر، آرن اندرسون و برایان پیدمن در WCW  می دهد.

نانسی

بعد از اینکه پیدمن از این تیم جدا شد، کریس وارد فیودی با سالمون شد. این فیود باعث شد کریس بنوا با همسر آینده خودش یعنی نانسی آشنا شود. نانسی منیجر و همسر سالمون بود که میشه گفت کریس بنوا مخش رو زد و قاپیدش! بعد از آن بنوا وارد فیودی نسبتا طولانی با بوکر تی شد و با این که با شرایط کار در WCW مشکل داشت از آن کمپانی جدا شد و به کمپانی WWF پیوست و به سرعت در رسلمنیا سال ۲۰۰۰ همراه با تریپل اچ توانستند کریس جریکو و کرت انگل رو شکست بدهند که در ادامه بنوا قهرمان بین قاره ای را بدست می آورد.

درگیری با کریس جریکو

کریس بنوا

بعد از آن شدت درگیری کریس جریکو و کریس بنوا بیشتر شد که مسابقات زیادی را با هم دادند که در نهایت کریس بنوا پیروز میدان بود اما در نهایت کمربند بین قاره ای خودش را به ریکیشی باخت. بعد از اون کریس بنوا هدف خودش را برای بدست آوردن کمربند سنگین وزن WWF گذاشت و با د راک قهرمان آن زمان سنگین وزن جهان، مسابقه ای داد و پیروز میدان شد.

بعد از آن بار دیگر با جریکو مسابقه داد که سربلند از آن میدان بیرون آمد که در نهایت کمربند را بار دیگر به د راک باخت. بعد از آن در مسیر باخت قرار گرفت. همچنین وی در مسابقه ای با کریس جریکو و استون کلد قرار گرفت که از ناحیه گردن مسدوم شد و زمان زیادی را از رینگ دور ماند.

وی بعد از رفع مسدومیت او با کاراکتر هیل در سال ۲۰۰۲ در برند راو وارد شد که خیلی زود به شو اسمکدان وارد شد و در آنجا توانست با کرت انگل قهرمان تگ تیم شوند. در ادامه وی در رویال رامبل ۲۰۰۴ حضور داشت و توانست با حذف بیگ شو رویال رامبل را پیروز بشود و در رسلمنیای بیست در مقابل تریپل اچ و شان مایکل برای بدست آوردن کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان قرار گرفت که توانست قهرمان سنگین وزن جهان شود و در اون لحظه ادی گوئرو وارد رینگ شد و با هم جشن پیروزی کریس رو گرفتند.

ادی گوئرو

تگ تیم شدن با ایج

کریس بنوا

در ادامه تگ تیمی را با ایج تشکیل دادند که سبب شد بنوا همزمان قهرمان تگ تیم و قهرمان جهان بشود اما خیلی زود میونه ی ایج و بنوا شکراب شد. این دو وارد مسابقه ای با هم شدند که از این مسابقه ایج سر بلند می شود که در نتیجه بنوا به برند اسمکدان بر می گردد و وارد مسابقه ای با بوکرتی برای بدست آوردن کمربند US می شود که توانست این عنوان را کسب کند اما طولی نمی کشد که JBL این عنوان را از او پس می گیرد ولی بنوا باز هم توانست قهرمان US بشود و از کمربند خودش در مقابل چاوو گوئرو و ام وی پی دفاع می کند.

درگیری با سی ام پانک که به نتیجه نرسید!

سی ام پانک

بعد از آن کریس بنوا را به برند ECW منتقل کردند و در مقابل کشتی گیری به نام سی ام پانک قرار دادند که متاسفانه این درگیری به جایی نرسید چرا که در تاریخ ۴ تیر ۱۳۸۶ اعلام شد که کریس بنوا همراه با همسر و فرزندش در خانه مرده اند اما سوال پیش میاد چگونه؟

ماجرای قتل همسر و فرزند به دست کریس بنوا

همسر

بنوا قبل از این اتفاق پیامی با متن “دیگه هیچ علاقه ای به دیدنتون ندارم” میفرستد. همچنین در شو همان هفته در کمپانی WWE که قرار بوده حاضر باشد، حاضر نشد و به قولی کمپانی WWE را می پیچاند. کمپانی WWE از رفتار بنوا بو هایی به مشامش می رسد و به پلیس اطلاع می دهند.

بعد از مدتی پلیس به کمپانی WWE اطلاع می دهد که صحنه جوری است که بنوا، همسر و فرزند خود و سپس خودش رو کشته است. WWE با فهمیدن این خبر تمامی مشخصات بنوا را پاک می کند، یک جوری که انگار نه انگار این شخص در این کمپانی حضور داشته است اما ابهاماتی وجود دارد که این کار، کار شخص دیگری است چرا که بنوا خیلی خانواده دوست بوده و از اون چنین کاری بر نمی آید. در مجموع پرونده این جنایت با عنوان قاتل فرزند و همسری که خودکشی کرده، بسته شده است. بنظر شما کریس بنوا قاتل است یا قربانی قتل؟

 

 

 

2
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

2 دیدگاه

  • جواد مقدم
    23 آگوست 2021

    باور کردنی نیست شاید کار یکی از رقبا باشه البته کریس کمی افسرده و عصبی بود .

  • عباس محمدی
    09 مه 2022

    باورکردنی نیست بنظرم کاره کریس نیست