۱۵ تا از بهترین مسابقات کشتی کج AEW

1 ماه پیش
بهترین مسابقات کشتی کج AEW

برای AEW که به صورت هفتگی مسابقات هیجان‌انگیز داخل رینگ را  ارائه می‌کند، محدود کردن بهترین مسابقات AEW آن‌ها در طول چهار سال گذشته به تنها ۱۵ مسابقه بسیار دشوار است. با حضور ستارگانی مانند کنی امگا، برایان دنیل، جان موکسلی و آدام پیج که در بخش تک نفره و همچنین تگ تیم، از نظر کیفیت داخل رینگ جای صحبت زیادی وجود دارد.

AEW به این افتخار می‌کند که شرکتی است که تمرکز بیشتری روی مسابقات داخل رینگ دارد و هفته به هفته انتظارات بالا را برآورده می‌کند. تعداد بی‌شماری مسابقه‌ی درخشان وجود دارد که مورد تحسین قرار گرفته‌اند که هواداران باید به عقب برگردند و آن‌ها را دوباره تماشا کنند. با توجه به تعداد مسابقات فوق‌العاده‌ای که برگزار شده، قضاوت در مورد بهترین مسابقات تاریخ AEW کار سختی است. حتی اگر لیست این مسابقات به ۱۰۰ تا برسد، به احتمال زیاد برای قرار گرفتن اکثر آن‌ها در لیست پنج تای برتر هم بحث زیادی وجود خواهد داشت.

۱۵- Jamie Hayter Vs. Hikaru Shida – Dynamite: Holiday Bash 2022

بخش زنان AEW اسامی بااستعدادی زیادی دارد، اما همیشه به آن‌ها اجازه داده نمی‌شود تا استعدادهایشان را به نمایش بگذارند. با این حال، در اواخر سال ۲۰۲۲ در برنامه‌ی Dynamite، جیمی هیتر و هیکارو شیدا در دیداری که به طور بالقوه بهترین مسابقه‌ی زنان در تاریخ AEW بود، برنامه را دزدیدند.

این یک مسابقه‌ی سنگین بود که شامل رفت و برگشت‌های زیاد و تغییر در برتری طرفین می‌شد. دقایق پایانی با فنون نزدیک به پیروزی متعدد همراه بود که همگی باعث می‌شد هواداران مطمئن شوند پایان مسابقه نزدیک است. این زوج در این مسابقه‌ی درخشان برای کمربند قهرمانی زنان AEW نمایش فوق‌العاده‌ای از خود به جای گذاشتند.

۱۴- Kenny Omega Vs. Adam Page – Full Gear 2021

Kenny-Omega-vs-Hangman-Adam-Page-AEW-Full-Gear

در حالی که مسابقه بین کنی امگا و آدام پیج شاید پرشتاب‌ترین رویداد اصلی نبود، اما همچنان تمام نکات مهم را برای یک رویداد اصلی بزرگ رعایت کرد. هواداران روی لبه‌ی صندلی‌هایشان نشسته بودند، خط داستانی که به مسابقه منتهی می‌شد بی‌نقص بود و این زوج تقریباً برای نیم ساعت فنون سنگینی روی هم اجرا کردند.

پیج پس از یک سفر سه ساله به قهرمانی جهان AEW دست پیدا کرد، داستانی کاملاً شگفت‌انگیز. جمعیت برای پیروزی احساسی پیج منفجر شدند و مطمئناً این یکی از رضایت‌بخش‌ترین نتایج تاریخ AEW بود.

۱۳- Adam Page Vs. Bryan Danielson – Dynamite 01/05/2022

Adam-Page-vs-Bryan-Danielson

در ادامه به مسابقه دیگری بین آدام پیج و برایان دنیلسون خواهیم رسید، اما این زوج در طول رقابتشان دو تا از بهترین مسابقات تاریخ AEW را ارائه دادند. پس از تساوی به دلیل اتمام زمان، آنها در اولین شو TBSِ AEW با هم روبرو شدند و یک کلاسیک فوری دیگر رقم زدند.

این مسابقه به طرز دیوانه‌کننده‌ای خشن و پر زد و خورد بود و لکه‌های خون زیادی روی رینگ به جا ماند. این مسابقه با توجه به پایان ناتمام نبرد قبلی‌شان، حس فوریت بیشتری داشت و به یک درگیری فیزیکی برای قهرمانی جهان AEW منجر شد. آن‌ها با استفاده از اتفاقات مسابقه‌ی قبلی، از نظر روایت داستانی نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند.

۱۲- Bryan Danielson Vs. Ricky Starks – All Out 2023

bryan-danielson-vs-ricky-starks

مسابقه Strap Match بین برایان دنیلسون و ریکی استارکس در AEW All Out 2023 به راحتی می تواند خشن‌ترین مسابقه در تاریخ AEW باشد – و فقط از یک سلاح استفاده شد. این دو با کمربند به طرز وحشتناکی همدیگر را زدند و یک رویارویی واقعاً هیجان انگیز را رقم زدند.

کندن چشم از صفحه نمایش سخت بود، اما ادامه دادن تماشا به همان اندازه دشوار بود. به خاطر فیزیکی بودن شدید مسابقه، حسی شبیه به جنگ داشت که خطوط بین واقعیت و دنیای کشتی کج را محو می کرد. ضمن این‌که اشاراتی ظریف به مصدومیت آرنج شکسته دنیلسون وجود داشت که بر حس واقع‌گرایی این مسابقه می‌افزود.

۱۱- Bryan Danielson Vs. Zack Sabre Jr – WrestleDream 2023

bryan-danielson-vs-zack-sabre-jr-aew-wrestledream

برایان دنیلسون و زک سیبر جونیور با ورود به رسل‌دریم ۲۰۲۳ باید انتظارات زیادی را برآورده می‌کردند، زیرا مسابقه‌ی آن‌ها به عنوان رویارویی‌ای “رویایی” تبلیغ شده بود. با این حال، آن‌ها با ارائه دادن یکی از زیباترین مسابقات کشتی کج در تاریخ AEW، انتظارات را برآورده کردند.

این مسابقه یک نمایش استادانه‌ی تکنیکی روان و جذاب بین دو مردی بود که مسابقه ی فوق‌العاده‌ای را به سرعت شکل دادند. مسابقه به تدریج اوج می‌گرفت و به نظر می‌رسید تک تک جزئیات آن معنا‌دار است.

۱۰- Adam Page Vs. Jon Moxley – Revolution 2023

adam-page-vs-jon-moxley-aew-revolution-2023

آدم پیج و جان موکسلی در طول دشمنی‌شان چند مسابقه‌ی خوب با هم داشتند، اما همین باعث می‌شد درخشش آن‌ها در یک مسابقه‌ی وحشیانه‌ی مرگبار در رویداد Revolution 2023 حتی تاثیرگذارتر باشد. این دو با خلق یکی از خشن‌ترین مسابقات تاریخ AEW، خشونت را به معنای واقعی به ارمغان آوردند.

البته خشونت صرف هدف مسابقه نبود، بلکه ساختار خوب مسابقه و اجرای به اندازه‌ی حرکات (هر ضربه به موقع به نظر می‌رسید) آن را حتی جذاب‌تر می‌کرد. پایان مسابقه هم فوق‌العاده بود، جایی که پیج با لقب «हैنگمن» (طناب‌دار) جفت و جور شد و با آویزان کردن موکسلی از طناب بالای رینگ، باعث شد موکسلی باخت عجیبی با تسلیم شدن بدهد.

۹- MJF Vs. Darby Allin – Full Gear 2021

MJF-vs-Darby-Allin-on-Dynamite

این مورد شاید یکی از بحث‌برانگیزترین موارد این لیست از بهترین مسابقات باشد، چرا که اهمیت کمتری نسبت به اکثر مسابقات ذکر شده دارد. اما نمی‌توان انکار کرد که این مسابقه چقدر زیبا اجرا شده بود.

آنها ترکیبی از کشتیِ روان، حرکات سنگین و یک خط داستانی که به طور کامل در طول مسابقه روایت شد را به نمایش گذاشتند. به سختی می‌توان چنین ادعایی کرد، اما به طور قطع می‌توان گفت که این مسابقه‌ی زیبا و به طرز ماهرانه‌ای اجرا شده بین دو تا از آینده‌دارترین جوانان AEW هیچ نقصی نداشت.

۸- FTR Vs. Jay White & Juice Robinson – Collision 2023

ftr-vs-bullet-club-gold-aew-collision

حالا شاید تعصب به تازگی مسابقات (اینکه چون مسابقه جدیدتریه بهتره) در اینجا نقش داشته باشه، اما مسابقه ۵۸ دقیقه‌ای برای کمربند قهرمانی تگ تیم جهان AEW بین FTR و اعضای گلد بائلت کلاب (جی وایت و جویس رابنسون) می‌تونه به راحتی به عنوان یک مسابقه کلاسیک شناخته بشه.

این مسابقه که دو تا از سه برد لازم بود، خیره کننده بود و این چهار نفر موفق شدند تقریبا برای یک ساعت کامل، ریتم مسابقه را پایین نیاورند، که کار بسیار سختیه. بخش درام، لحظات نزدیک به پیروزی و حرکات زیبای تگ تیم، همه باعث شدند این مسابقه به یک رویارویی هیجان‌انگیز در برنامه هفتگی AEW تبدیل بشه.

۷- Bryan Danielson Vs. Kenny Omega – Dynamite: Grand Slam 2021

AEW-Bryan-Danielson-Vs-Kenny-Omega

در حالی که مسابقه رویایی تک نفره بین برایان دنیلسون و کنی امگا با تساوی ناامید کننده به دلیل اتمام زمان به پایان رسید، اما همین نشان می دهد که این مسابقه چقدر خوب بوده که همیشه در بحث بهترین مسابقات تاریخ AEW مطرح می شود. تماشاگران نقش خودشان را ایفا کردند و با به صدا درآمدن زنگ شروع مسابقه هیجان زده شدند و توانستند آن را حتی بیشتر برجسته کنند. حرکات داخل رینگ به سادگی در سطح جهانی بود، دو کشتی گیر فوق العاده با تمام تلاش خود برای برآورده کردن انتظارات عظیم به میدان آمدند.

۶- Kenny Omega Vs. Will Ospreay – Forbidden Door 2023

kenny-omega-vs-will-ospreay-forbidden-door

این یک رویارویی خشن و خونین بین دو نفر از بهترین‌های جهان بود، که به طور کامل سبک‌های NJPW و AEW را برای خلق مسابقه‌ای فوق‌العاده برای کمربند قهرمانی ایالات متحده IWGP با هم ترکیب کرد.

۵- Cody Rhodes Vs. Dustin Rhodes – Double Or Nothing 2019

cody-rhodes-vs-dustin-rhodes-aew

اولین نمایش تاریخ AEW، رویداد Double or Nothing 2019، میزبان یکی از برترین مسابقات تاریخ این کمپانی بود.

این مسابقه نبردی شخصی بین دو برادر، یعنی کودی رودز و داستین رودز، بود و از هر لحاظی انتظارات را برآورده کرد. مسابقه با ریتمی آرام‌تر نسبت به سبک امروزی پیش رفت، اما به طرز فوق‌العاده‌ای جواب داد. این دو برادر خونین و مالین، جنگی تمام عیار به راه انداختند که نه تنها بهترین مسابقه‌ی آن شب شد، بلکه اعتبار AEW را به عنوان کمپانی‌ای که مسابقات هیجان‌انگیز و باکیفیتی را به طور مداوم ارائه می‌دهد، تثبیت کرد.

۴- Adam Page Vs. Bryan Danielson – Dynamite: Winter Is Coming 2021

Hangman-Page-vs-Bryan-Danielson-Cropped

این دو در یک مسابقه یک ساعته با هم مبارزه کردند، و اولین نفرات در تاریخِ این کمپانی شدند که به تساویِ یک ساعته رسیدند. با وجودِ یک ساعته بودنِ مسابقه، اصلاً احساس نمی‌شد که زمان زیادی طول  کشیده باشد، چون استعدادهای آن‌ها باعث شد که مسابقه‌ای ارائه دهند که لحظه‌ای خسته‌کننده نباشد.

۳- Young Bucks Vs. Lucha Brothers – All Out 2021

Young-Bucks-Vs-Lucha-Brothers-All-Out-2021-AEW

Young Bucks و Lucha Brothers چندین مسابقه‌ی کلاسیک در AEW داشته‌اند و بارها و بارها بهترین مسابقه‌ی شب را رقم زده‌اند. اما بهترین مسابقه‌ی آن‌ها در All Out 2021 رقم خورد، جایی که برای کمربندهای تگ تیم جهان AEW در یک قفس فولادی به مصاف هم رفتند.

این مسابقه با فنون وحشتناک، ضربات سنگین و اوج هیجان، در کنار بهترین مسابقات قفسی تاریخ کشتی کج حرفه‌ای قرار می‌گیرد و با پیروزی بزرگ رِی فینیکس و پِنتا به پایان رسید؛ لحظه‌ای فوق‌العاده که باعث جنون تماشاگران شد.

۲- MJF Vs. Bryan Danielson – Revolution 2023

bryan-danielson-vs-mjf-revolution-2023

MJF در رویداد Revolution 2023 از کمربند قهرمانی جهان AEW خود در مقابل برایان دنیلسون دفاع کرد، مسابقه‌ای که بسیاری آن را به عنوان بهترین مسابقه‌ی آیرون من تاریخ لقب داده‌اند.

این زوج در این کلاسیک فوری، بیش از یک ساعت با هم کشتی گرفتند. روایت داستانی بی‌نظیری بود که لحظه‌‌ای کسل‌کننده نبود، که برای مسابقات آیرون من چندان رایج نیست. مسابقه ساختار و ریتم فوق‌العاده‌ای داشت و MJF بعد از این مسابقه، به عنوان یک رویداد اصلیِ واقعی ظاهر شد.

۱- Kenny Omega & Adam Page Vs. Young Bucks – Revolution 2020

Nick-Jackson-Superkicks-Kenny-Omega

کل کلنجارهای مرتبط با گروه الیت بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ صحنه‌ساز برخی از لحظات روایت داستانی فوق‌العاده در تاریخ کشتی کج حرفه‌ای بود، و شاید اوج آن در این مسابقه‌ی تگ تیم نفس‌گیر در رویداد Revolution 2020 رقم خورد. این چهار دوست با قرار دادن کمربندهای قهرمانی جهان تگ تیم AEW، جنگی تمام عیار به راه انداختند که همچنان به عنوان بهترین مسابقه‌ی تاریخ AEW شناخته می‌شود. حرکات فوق‌العاده داخل رینگ، تعدادی از بهترین لحظات نزدیک به پیروزی و شخصیت پردازی پر از ظرافت و اصالت، یک مسابقه‌ی بی‌نقص را رقم زدند.

منبع: thesportster

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه