کشتی کج واقعی است یا نمایشی | پایین بودن سطح خشونت در WWE

3 سال پیش
کشتی کج واقعی است یا نمایشی

بیشتر کسانی که برای اولین بار مسابقات کشتی کج رو می بینند به این فکر می کنند که چرا ضرباتی که کشتی گیران به هم وارد می کنند باعث جراحت و یا آسیب دیدگی آنها نمی شود. در این مقاله بررسی می کنیم که آیا کشتی کج واقعی است یا نمایشی و توضیحات کلی در رابطه با این موضوع، مطرح می کنیم.

کشتی کج یک استوری از قبل تعیین شده

کشتی کج ورزشی دو یا چند نفره ای است که هدف آن با توجه به استوری از قبل تعیین شده به پشت خوابوندن یک کشتی گیر به وسیله ی یک کشتی گیر دیگه می باشد که این کار در یک مسابقه ی معمولی به چهار روش انجام می شود.

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

انواع روش تسلیم شدن در کشتی کج

روش اول پین کردن که خودش انواع متفاوتی مثل کاور، رول، بک اسلاید، رانا و خیلی از حرکات مشابه که در این دسته قرار می گیرند. روش دوم تسلیم کردن حریف با استفاده از سابمیشن می باشد که در این روش استایل های متفاوتی برای اجرای سابمیشن وجود دارد. در روش سوم اگر در حین مسابقه، حریف از قوانین مسابقه پیروی نکند به طور مثال از وسیله ای مثل صندلی استفاده بکند مسابقه با دیسکوالیفیکیشن به نفع کشتی گیری که ضربه را دریافت کرده به اتمام می رسد. در آخر به روش کانت اوت به این صورت که کشتی گیر، حریف خودش رو از رینگ خارج کرده و حریف تا شماره ده داور قادر به بازگشت به رینگ نباشد.

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی بیوگرافی راک | دواین جانسون

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

کمپانی های کشتی کج

دنیای کشتی کج وسیع تر از اونی است که یک کمپانی نام آشنا به نام wwe خلاصه شود. کمپانی های کوچک و بزرگ زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. کمپانی های مثل CMLL که کشتی گیر های قهاری  رو درش پرورش داده است، CZW و IWA کمپانی های کوچکی که مسابقات بسیار خشنی رو به نمایش می گذارند. کمپانی های رسلینگ دیگه مثل AEW، AAA، TNA، RING OF HONOR و NEW JAPAN PRO-WRESTLING در زمینه ی رسلینگ فعالیت می کنند.

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

کشتی کج در ایران

در ایران و قبل از انقلاب ۵۷ چنین مسابقاتی در باشگاهی به نام کیان برگزار می شد.

در مسابقات کشتی کج، کشتی گیران برای این که در رینگ مسابقه بدهند تمرینات زیاد و سختی رو انجام می دهند و از نظر فیزیک بدنی خودشان را کاملا آماده می کنند که این زمان برای هر کشتی گیری متفاوت است و برای کشتی گیر شدن قالبا داشتن جسه ی بزرگ لازمه ی انجام این ورزش نیست. کشتی گیران کوتاه قدی مثل ریمستریو، آلکسا بلیس، هورسواگر و خیلی از کشتی گیران دیگه که حتی معلولیت جسمی دارند در این زمینه فعالیت می کنند.

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

کشتی کج یک ورزشی سرگرم کننده

کشتی کج یک ورزش ترکیبی است. ترکیبی از فنون رزمی، مبارزات خیابانی، حرکات آکروباتیک و دانستن کمی از هنر تئاتر است که هدف این نوع ورزش سرگرم کردن مخاطب و آموزش دادن نوعی دفاع شخصی به شخص بیننده است.

پایین بودن سطح خشونت در کمپانی WWE

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

شدت خشونت و به وجود آمدن استوری در مسابقات کشتی کج بسته به نوع قرارداد کمپانی با شبکه های ماهواره ای برای پخش مسابقات متفاوت است. به طور مثال کمپانی WWE شو های خودش رو با قوانین PG برگزار می کند که این قوانین سطح خشونت رو به شدت پایین می آورد، بدین صورت که کشتی گیران در حرف زدن، نوع پوشش و انجام حرکات، محدود می شوند و در مجموع شویی را به نمایش می گذارد که کودکان بتوانند بدون مشکل ببینند و لذت ببرند اما بر خلاف این کمپانی استاندارد، کمپانی کوچک دیگه ای به نام CZW وجود دارد که مسابقات بسیار خشنی رو به نمایش می گذارد و هیچ محدودیتی برای کشتی گیران  قرار نمی دهند. همچنین مسابقات این کمپانی به صورت شو های خانگی در دسترس قرار می گیرد و در شبکه های ماهواره ای پخش نمی شوند.

ضرباتی که کشتی گیر ها می زنند کنترل شده هستند(کشتی کج واقعی است یا نمایشی ؟)

می رسیم به این بحث که ضرباتی که کشتی گیر ها به هم می زنند به چه شکل است. گفتنی است که کشتی گیرانی که در رینگ قرار می گیرند و در مقابل هم مبارزه می کنند، تعداد زیادیشون خارج از رینگ دوستان صمیمی هستند. در مبارزه هر چیزی ممکن است رخ بدهد و نمیشه که صد در صد تعیین کرد که این نوع مبارزه هیچ آسیبی رو به شما نخواهد زد و حرکاتی که زده می شوند نمایشی هستند. تمامی کشتی گیر ها از نظر فیزیکی و حتی روحی، قبل و بعد از مسابقه چکاب می شوند، چرا که در یک مسابقه مهم ترین عضو های بدن، گردن و مغز به دلیل پرش ها و حرکات رزمی دائما در حال جابه جایی هستند و کشتی گیران زیادی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه مغز و گردن از این حرفه کنار گذاشته شدند.

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

کشتی گیرانی مثل پیج، ایج، کوری گریس و… از این حرفه به دلیل آسیب دیدگی کناره گیری کردند، هر چند بسته به نوع آسیب دیدگی ممکن است کشتی گیری که از ناحیه سر آسیب دیده باز به مسابقات برگرده، مثل دنیل برایان! ولی کلا آسیب دیدگی در این ورزش زیاد است.

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

جمع بندی و نکات پایانی

کشتی کج واقعی است یا نمایشی

ورزش کشتی کج صرفا جهت سرگرم کردن به نمایش گذاشته می شود و ضرباتی که در این نوع مسابقات زده می شود به صورت اصولی و تمرین شده است، همچنین این ضربات قابل پیش بینی نیستند و می توانند آسیب های جبران ناپذیری را به وجود بیاورند. امید وارم روز خوبی رو شروع کرده باشید. نظرات خودتان را در این باره با ما درمیان بگذارید.

‫4.1/5 ‫(8 نظر)
2
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

2 دیدگاه

  • Undertyker
    03 آگوست 2019

    این مقالع عالی بود

  • احمد
    23 ژانویه 2020

    سلام ببینید کشتی کج نمایشی نیست و فقط و فقط کمپانی wwe است که نمایشی است البته wwe هم زمانی واقعی از وقتی وینس مکمون صاحب کمپانی شد نمایشی شد الان czw و مسابقاتی که تو ژاپن برگزار می شه کاملا واقعی است