چگونه به صورت صحیح لینک سازی کنیم؟ (لینک بیلدینگ)

5 سال پیش
بدون تصویر

آیا با روش صحیح ؛ لینک سازی می کنید؟ آیا هنوز هم از روش های ناکارآمد و از مد افتاده برای لینک سازی استفادى می کنید؟ بریتنی مولر موسس مدیر ارشد بخش شرکت moz برایتان توضیح می دهد چه تکنیک هایی برای ساخت لینک مهم هستند و چه کار هایی فقط وقت تلف کردن هستند. با ما تا انتها همراه باشید.

خب آماده اید تا به قوانین صحیح لینک سازی برای وب سایت بپردازیم؟
خیلی امر واضحی است ک لینک ها یکی از سه عامل مهم رتبه بندی در گوگَل هستند و استفاده از آن ها می تواند برای وب سایت شما به شدت مهم و مفید واقع شوند.

اما سردرگمی هایی در مورد لینک ها وجود دارد:

اینکه چه کارهایی را باید انجام دهیم و چه کار هایی را نباید انجام دهیم؟

اولین و مهمترین کار این است که :

۱- ابتدا اعتبار ارزش لینک سازی را بررسی کن

از اعتبار ارزش بک لینکی که می خواهی بگیری اطمینان حاصل کن، پس جدا از پتانسیل رتبه بندی، اینکه لینک مورد نظر چه ارزشی برای سایت شما به ارمغان می آورد، امری مهم است. پتانسیل ترافیکی یک وب سایت چيست؟ چه ارتباطاتی ایجاد میکند؟ قدرت سایت را بالا میبرد یا نه؟
اطمینان حاصل کنید که کدام گزینه برای سایت شما ارزشمند است و سپس از آن سایت یا وبلاگ بک لینک می توانید بگیرید.

هیچ وقت بی هدف و بدون اینکه این موارد را بررسی  کنی، شروع به گرفتن بک لینک نکن!

۲- فهرست بندی:

فهرست بندی محلی هنوز هم خیلی خوب جواب می دهد. این کسب و کار های محلی بر روی پلتفرم ها و سرویس های زیادی مثل moz توانایی بهبود سرعت و ارتفای کار شما را دارند. آن ها به گوگل نشان می دهند که کسب و کار شما دقیقا در همان منطقه از محل زندگی، مخاطب واقع شده است که شامل اطلاعات تجاری مثل اسم شرکت + آدرس + شماره تلفن + آدرس وب سایت است.

نکته مهم اما چیزی است که اغلب در مورد آن صحبت نمی شود که بعضی از این سایت های فهرست بندی منطقی، هیچ وقت توسط گوگل ایندکس نمی شوند! اگر بخواهم در این باره مثالی بزنم، سایت yellowpages.com است که در هر روز، هزاران فهرست بندی منتشر می کند: ولی چرا باید گوگل تمایل داشته باشد که همه این ها را کاوش و ایندکس کند؟

بنابراین اگر شما می خواهید فهرست بندی تجاری کسب و کار خود را در جایی ثبت کنید، یک روش قدیمی و مناسب وجود دارد که کسب و کار ها انجام می دهند و این است که صفحه ای در سایت ایجاد کنید و در این صفحه اطلاعات کاملی در مورد اینکه چطور می توانید ما را پیدا کنید به همراه اطلاعات تماس منتشر کنید. اسم این صفحه را می توانید تماس با ما بگذارید که شامل نقشه سایت، آدرس، شماره تماس، ایمیل و مشخصات تکمیلی دیگر است.

با اینکار اگر کدنویسی صحیحی هم قالب وب سایت شما داشته باشد، می توانید به گوگل کمک کنید تا این قسمت را به خوبی ایندکس کند و به مخاطبین بسیاری نمایش دهد. این کار روی کسب و کار شما تاثیر بومرنگ دارد. همچنین شما می توانید از ماژول های مختلفی برای این کار استفاده کنید. در صورتیکه وب سایت شما با استفاده از ورد پرس ایجاد شده می توانید از پلاگین yoast local ورد پرس استفاده کنید و یا از سیستم های دیگر استفاده کنید.

۳- منشن کردن شرکت یا نام تجاری شما بدون لینک دادن!

یکی از آسان ترین روش ها برای دریافت بک لینک این است که شما متوجه شوید چه کسی بدون لینک کردن به شرکت یا برند شما اشاره کرده است. در واقع شما را منشن کرده است، بگذارید این طور بیان کنم: که این مقاله در باره اینکه شرکت های سئو عالی هستند و چگونه آنها به سایت moz اشاره می کنند بدون اینکه ما را لینک کنند، اطلاعاتی به ما می دهند. این راه آسانی است که شما به آن دست پیدا می کنید و بگویید :سلام، آیا می توانیم یک لینک در سایت moz اضافه کنیم؟ که این کار خیلی مفید است.

۴-احیا کردن لینک های شکسته

یکی از بهترین راه ها برای باز پس گیری بک لینک ها در زماان کوتاه برطرف کردن مشکل لینک ها است. خب چه معنایی دارد؟ این کار بدین معناست که شما لینکی از سایت دیگری به سایت یا صفحه خودتان گرفته اید ولی در هنگام باز شدن آن لینک در سایت، صفحه Error404 نمایش داده می شود! پس مخاطبانی که از لینک ارسالی، به صفحه ای  که در سایت شما می آیند که یا حذف شده یا آدرس Url آن تغییر کرده یا همچنین صفحه ای وجود نداشته است!

به هر حال باید اطمینان حاصل کنید که لینک های خراب یا شکسته روی سایت شما وجود نداشته باشد و یا ابزار مختلف این صفحات را با کد ۳۰۱ ریدایرکت کنید به صفحه درست و مورد نظر و از ورود به صفحه ۴۰۴ تا آنجا که می توانید جلوگیری کنید. این کار به شدت توصیه می شود. تمام تلاش خود را به کار ببندید تا صفحات ۴۰۴ را شناسایی و سپس هر کدام را به صفحه صحیح منتقل کنید.

۵- در خواست کمکی پشتیبانی به مخاطبین

سعی کنید به هر صورت که می توانید مسائل و مشکلات مربوط به کاربران خود را از طریق ایمیل پیگیری کنید. ممکن است کاربران از شما سوالی بپرسند از طریق ایمیل با پاسخگویی به موقع و استفاده از لینک در محتوای پیام یا در قسمت آخر پیام می توانید یک لینک از سرویس دهنده ایمیل به سایت خود ایجاد کنید.

بدین صورت که پاسخ مخاطب را بدهید و در یک لینک به سایت خود بگذارید و از او بخواهید روی لینک کلیک کند تا پاسخ مشکلش را پیدا کند یا به جایی که می خواهد منتقل شود. بنابر این نه تنها این یک پیج رنک خوب است بلکه یک فرصت فوق العاده برای شما فراهم می کند تا یک بک لینک خوب از سرویس دهنده ایمیلی مثل جیمیل، یاهو و .. دریافت کنید. من به این مورد به چشم یک پیج رنک خوب برای لینک سازی نگاه می کنم. این کار شما را به سطح بالاتری می برد.

۶- اسپانسر شوید!

اسپانسر چیز های خفن و باحال باش و به عنوان مثال من مطمئنم همه شما در محل کار یا منطقه زندگی خودتان خیریه هایی را سراغ دارید: چه کوچک و چه بزرگ، فرقی نمی کند شما می توانید اسپانسر آنها شوید یا با مبلغی به آنها به صورت منظم کمک کنید. این کار، فرصت را به شما می دهد تا یک لینک از آنها دریافت کنید، پس حتما این کار را انجام بدهید.

سوالی کردن زیر مجموعه شدن

سوال پرسیدن هیچ اشکالی ندارد، زیر مجموعه شدن هم همینطور  وقتی به خوبی انجام شود. من می دانم که زیر مجموعه شدن در لینک سازی در کل حس خوبی به همراه ندارد چون میزان و درجه واکنش به شدت پایین است. اما اگر این کار را به خوبی انجام شود و راهبردی عمل کنید یا اگر زیر مجموعه ی افرادی که می شناسی شوی، می توانی درجات بالاتری دست یابی، هزاران منبع فعال و در دسترس وجود دارد که به شما کمک می کند تا این کار را بهتر انجام دهید.

محتوای اصیل با متن خوب تولید کنید!

ما در این باره زیاد از مردم می شنویم وقتی که بحث لینک ساختن پیش می آید چنین چیزی همیشه گفته می شود: لینک سازی منسوخ شده، فقط محتوای خوب بساز و مردم طبیعتا به شما لینک می دهند.

این یک ایده خیلی خوبیه اما به نظر من باید مواردی برای ترکیب صحیح این جمله ذکر شود: این ایده برای لینک سازی و درآمد زایی از لینک صدق می کند و با استفاده از محتوای قوی شما می توانید بیشترین سود و درآمد زایی را داشته باشید. امید وارم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه