مهمترین فاکتور های سال ۲۰۱۸ گوگل در مورد سئو کدامند؟

2 سال پیش
فاکتور های سال 2018 گوگل

در این مقاله به فاکتور های سال ۲۰۱۸ گوگل در مورد سئو می پردازیم و بیان می کنیم که باید چه تکنیک هایی را رعایت کنید تا جایگاه سایتتان در نتایج جستجو بهبود یابد. تا انتها همراه ما باشید.

بک لینک

یکی از فاکتور های مهم برای سایت، بک لینک است. بک لینک در واقع مانند یک ویتامینی است که به سایتتان تزریق می کنید. اما بک لینک چیه؟

زمانی که یک سایت از سایت دیگر لینک دریافت کند این لینک همان بک لینک است. در واقع ۶۰، ۷۰ درصد سئو سایت شما را بک لینک ها تشکیل می دهند و مهم است که بک لینک ها از چه سایتی گرفته شده باشد. هر چقدر این لینک ها از سایت های معتبر تری گرفته شده باشد، رنک شما در گوگل افزایش می یابد.

فاکتور های سال 2018 گوگل

فاکتور های سال 2018 گوگل

در این زمینه بخوانید، بک لینک ها چه اهمیتی در سئو یک سایت دارند؟

محتوا

امروزه محتوا در هر کسب و کاری حرف اول را میزند. سایتی که محتوا نداشته باشد، سایتی مرده است. پس سعی کنید برای سایتتان تولید محتوای با کیفیتی انجام دهید و برای آن وقت بگذارید و از محتوای کپی خودداری کنید. یکی از روش هایی که می توانید بازدید کننده بیشتری را داشته باشید تولید محتوای منحصر به فرد است، تولید محتوای با کیفیت حتی باعث می شود که فروش شما چندین برابر شود. با تولید محتوای منحصر به فرد، تاثیر بسزایی در رنک شما در سئو سال ۲۰۱۸ دارد.

همچنین پیشنهاد می شود : سئوی منفی چیست و چگونه با آن مقابله کنیم ؟

فاکتور های سال 2018 گوگلویدیو

یکی دیگر از فاکتور های سال ۲۰۱۸ گوگل ویدیو می باشد. ویدیو یکی از مهمترین بخش های تولید محتوا است که باید در سئو در نظر گرفته بشود. اگر یک تصویر می تواند مخاطب را جذب کند و ذهن او را مشغول کند اما تولید محتوای ویدیویی صد برابر بیشتر از یک تصویر، تاثیر خود را در ذهن مخاطب می گذارد. کسانی که تولید محتوای ویدیویی دارند ورودی بیشتری نسبت به کسانی که فقط تولید محتوای آنها متنی است، دارند. در الگوریتم جدید گوگل، نقش ویدیو بیش از پیش به چشم می آید. استفاده از ویدیو در مقالات باعث می شود که گوگل متوجه شود که این مقاله از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین ویدیو ها باعث می شوند که کاربران مدت زمان بیشتری در سایت شما حضور داشته باشند.

فاکتور های سال 2018 گوگل

همچنین پیشنهاد می شود: بهینه سازی موتور های جستجو: سئو چیست؟

نرخ کلیک

نرخ کلیک یا همان CTR به معنی این است که درصد کلیک هایی که در سایت شما در نتایج جستجو به میزان نمایش کل آن ها می شود. هر چقدر این کلیک ها به سایت شما بیشتر باشد، CTR شما نیز افزایش می یابد. برای این که CTR خود را افزایش دهید از عناوین جالب و جذاب استفاده کنید. به عنوان مثال سعی کنید از عناوین سوالی استفاده کنید و طوری کاربر را قانع کنید که بر روی سایت شما کلیک کند، در نتیجه CTR سایت شما افزایش می یابد.

فاکتور های سال 2018 گوگل

در این زمینه بخوانید، گوگل چه سایت هایی را جریمه می کند و جریمه گوگل چگونه است؟

برند کوئری

یکی دیگر از فاکتور های سال ۲۰۱۸ گوگل بحث برند سازی است. مثلا در نظر بگیرید سایتی خدماتی را به کاربران ارائه می دهد اگر خدماتی که به کاربران ارائه می دهد با کیفیت باشد، همیشه ذهنیت خوبی را برای کاربران در نظر گرفته می شود. فرض کنید دیجی کالا که یک برند مطرح شناخته می شود، اگر تعداد زیادی از کاربران به عنوان مثال، خرید گوشی در دیجی کالا را سرچ کند گوگل متوجه این می شود که دیجی کالا یک برندی قوی هست که در زمینه فروش گوشی به کاربران، خدمت دهی می کند و در نتیجه باعث رنک دیجی کالا در گوگل می شود. اگر میخواهید که برندسازی خوبی انجام دهید سعی کنید که یک تجربه خوب و منحصر به فردی را به کاربران ارائه بدهید و همچنین از جستجو عبارت ها در کنار برندتان استفاده نمایید.

فاکتور های سال 2018 گوگل

فاکتور های سال 2018 گوگل

RankBrain

یکی دیگر از فاکتور های سال ۲۰۱۸ گوگل ، رنک برین می باشد. در واقع گوگل سایت شما را از لحاظ UX بررسی می کند و بر اساس آن تجربه ای که به کاربر می دهید به شما امتیاز می دهد. اگر کاربر خیلی زود و کمتر از ده ثانیه سایت شما را ببند گوگل متوجه می شود که سایت شما حتما دارای نقص هایی است که تجربه بدی را به کاربر داده است و امتیاز منفی به سایت شما می دهد. تولید محتوای با کیفیت یکی از مواردی است که می تواند RankBrain سایت شما را افزایش دهد و هر چقدر محتوای بیشتری داشته باشید شانس این که RankBrain شما افزایش یابد، بیشتر است.

فاکتور های سال 2018 گوگل

فاکتور های سال 2018 گوگل

در این زمینه بخوانید، وب سایت الکسا چیست و جزئیات آن چگونه است ؟

این شش فاکتور جز فاکتور های بسیار مهم در رتبه بندی گوگل در سال ۲۰۱۸ می باشد. امیدوارم که از این مطالب بهره کافی را برده باشید و بتوانید کسب و کار خود را در فضای اینترنت رونق دهید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه