چرا بازی Monster Hunter : World نمره بالایی کسب کرده است؟

4 سال پیش
Monster Hunter

Monster Hunter: World توسط شرکت CapCom ساخته شد. در کمال نا باوری این بازی با موفقیت زیادی همراه بود. میانگین این بازی ۹۰ است و برای بازیی که کسی انتظارش رو نداشت به این سطح از موفقیت برسد، فوق العاده بود. این بازی در سه روز اول سه الی پنج میلیون فروش کرد.

 

Monster Hunter ، لذت بازی چند نفره

Monster Hunter را می توان به صورت تیمی یا چهار نفره می توان بازی کرد. همان طور هم که از اسمش پیداست مشخص است که بازی World است و باید این بازی را با دوستانتان بازی کنید، اما می توانید تنها هم بازی کنید.

داستان بازی آنقدر ها هم پر اهمیت نیست، داستان این بازی سطحی و پیش پا افتاده است. در این بازی اکشن که می توانید اسلحه های خودتان را ارتقاع بدهید و در بعضی جاها غذا بخورید و ماموریت های جدید بگیرید. در کل، خیلی کار های متنوعی در بازی می توانید انجام دهید.

شخصی سازی بازی

شخصی سازی بازی بسیار پیچیده و جزئیات زیادی دارد و شما می توانید به راحتی همه مشخصاتتان را به راحتی تغییر بدهید. گرافیک بازی خیلی خوب است ولی اگر بخواهیم از لحاظ تکنیکی آن را مورد بررسی قرار دهیم خیلی شاهکار نیست!

Monster Hunter : World یک بازی غرب پسند

بازی در اینترنت خیلی پر سر و صدا شد و من خیلی دوست داشتم که ببینم بازی چه تغییری نسبت به نسخه های قبلی خود داشته است، این بازی به شدت غرب پسند شده است، ما حتی ایرانیا سلیقمون نزدیک به بازی های غربی است و شرقی ها رو کمتر می پسندیم.

کلیات بازی

کلیات بازی این است که شما به شکار هیولا ها می روید که در محیط پراکنده هستند، در حین بر می گردید و سطح خودتان را می توانید ارتقاع دهید، اسلحه های بهتری را انتخاب می کنید و دوباره به سراغ هیولا های گنده تر بروید.

جذابیت بازی به همین است که خیلی صحنه های عجیب و غریبی زیاد در آن اتفاق می افتد. این بازی را می توانید به صورت تک نفره بازی کنید و مشکلی وجود ندارد ولی این بازی طوری ساخته شده که با می بایست این بازی را به صورت چند نفری بازی کنید و جذابیت بازی، وقتی این بازی رو با دوستان خودتان تجربه کنید و مراحل بازی را پیش ببرید، بیشتر است. در واقع شما هر هیولایی را که می خواهید از بین ببرید، تقریبا نفس شما رو در می آورد تا او را از بین ببرید که خیلی طول می کشد.

هر چقدر جلو می روید متوجه می شوید این بازی چقدر بزرگ و جهان باز است و خیلی می توانید در آنجا چرخ بزنید و واقعا از بازی لذت ببرید. از این بازی می توان می فهمید که چقدر محتوا دارد و چقدر می تواند شما را سر گرم کند: چون شما هر هیولایی را که از بین می برید می توانید بر گردید به مکان قبلی خود و اسلحه خودتان را عوض کنید و یک اسلحه دیگه ای رو بردارید که اصلا یک مکانیزم دیگه ای دارد و تنوع بازی به شدت بالا است.

مکانیزم هیولاها خیلی جالب است در ابتدا با شما مبارزه می کنند بعد تا یک حدی که شد از دست شما فرار می کنند  و یا تاکنیک مبارزه ی خود را تغییر می دهند و با شما مبارزه می کنند.

این بازی رو شاید بتوانید در عرض ۵۰ الی ۶۰ ساعت بازی رو تمام کنید اما اگر بخواهید واقعا بازی کنید و سرگرم باشید می بایست یک سیصد الی چهارصد ساعتی سر گرم باشید. این بازی برای کسانی که دنبال یک چالش خوب می گردند مناسب است.

Monster Hunter نسخه های مختلفی دارد و هچنین بر روی انواع پلتفرم ها ساخته شده است ولی این نسخه برای پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و پی سی  عرضه شده است.

دو مشکل بزرگ بازی

این بازی دو مشکل بزرگ در آن وجود دارد اولین مورد، سیستم تارگد لاک بازی است که در مبارزات شلوغ به درستی کار نمی کند و اگر هم کار کنه ضربات شما اصلا به اون سمتی که شما می خواهید، نمی رود.

مشکل بعدی این است که در هاب بازی سیستم ذخیره خودکار تعبیه نشده است و شما می بایست بازی را به صورت دستی ذخیره کنید که اگر ذخیره نکنید سیستم ارتقاع و تمام مواردی را که طی کرده اید، از بین می رود.

در همین زمینه بخوانید، نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2
با تمام این تفاصیر Monster Hunter: World تجربه خاص و جذاب است که به کاربران پیشنهاد می شود. این بازی از لحاظ جلوه های بصری و موسیقی کاربران خود را نا امید نکرده است. نظرات خودتان را در مورد این بازی با ما در میان بگذارید.
‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه