چه محتواهایی در نتایج جستجوی گوگل رتبه ی بهتری می گیرند ؟

2 سال پیش
نتایج جستجوی گوگل

زمانی که شما یک محتوای جدید در سایت خود منتشر می کنید، مطمئنا هدفتان این است که در نتایج جستجوی گوگل رتبه ی خوبی بگیرد و بازدید زیادی کسب کند. در این مقاله قصد داریم برخی از مهم ترین معیارهای گوگل برای رتبه دهی به مطالب را بررسی نماییم.

نرخ کلیک (CTR)

نتایج جستجوی گوگل

یکی از مهم ترین ملاک های گوگل برای رتبه دهی به محتواها، نرخ کلیک محتوای مورد نظر است؛ یعنی تعداد کلیک هایی که توسط کاربران در آن مطلب صورت می گیرد. هر چقدر تعداد این کلیک ها بیشتر باشد و به اصطلاح CTR بالاتری داشته باشد، رتبه ی بهتری نیز در نتایج جستجوی گوگل کسب خواهد کرد. گوگل در واقع از تعداد زیاد کلیک ها به این نتیجه می رسد که محتوای منتشر شده در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است و در نتیجه رتبه ی بهتری به آن اختصاص می دهد.

 

میزان ماندگاری کاربران و بانس ریت آن صفحه

نتایج جستجوی گوگل

گوگل به مدت زمان ماندگاری کاربران در آن صفحه نیز توجه می کند؛ هر چقدر زمان بیشتری در صفحه ی مورد نظر بمانند، نشان می دهد که آن مطلب مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و از آن استقبال کرده اند. اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که برای مخاطبان شما جذابیت داشته باشد و آنها را در صفحه ی مورد نظرتان نگه دارید، آن مطلب در نتایج جستجوی گوگل بالاتر می آید.

هر چقدر محتوای شما برای مخاطبانتان با کیفیت تر و کاربردی تر باشد، آنها دیرتر از صفحه ی مورد نظر خارج می شوند و حتی ممکن است همان موقع به سراغ سایر صفحات سایت شما نیز بروند که این عمل، کاهش بانس ریت صفحه ی مورد نظر را به دنبال خواهد داشت. در واقع هر چقدر بانس ریت صفحه ای پایین تر باشد، در نتایج جستجوی گوگل جایگاه بهتری کسب می کند.

پیشنهاد ویژه جفت هیچ: چگونه بانس ریت سایت خود را کاهش دهیم ؟

انتخاب عنوان مناسب برای مطالب سایتتان اهمیت بسیاری دارد؛ اگر از یک عنوان ضعیف یا بی ارتباط به موضوع انتخاب کنید، کاربران خیلی سریع از صفحه خارج می شوند و گوگل حس می کند شما قصد گول زدن آنها را داشته اید؛ در نتیجه محتوای شما را در جایگاه پایین تری قرار می دهد.

 

جامع و کامل بودن محتوا

نتایج جستجوی گوگل

منظور از جامع بودن محتوا این نیست که لزوما یک محتوای منحصر به فرد تولید کنید که در هیچ جای اینترنت مشابه آن یافت نشود؛ هر چند اگر بتوانید محتوای جدید خلق کنید کار بسیار مثبتی انجام داده اید، اما در واقع می توانید با جمع آوری اطلاعات و تکمیل محتواهای سایر رقبای خود، یک مقاله ی جامع و کامل ارائه نمایید. گوگل به این گونه محتواها علاقه ی فراوانی دارد و رتبه ی بهتری نیز در نتایج جستجوی گوگل نصیب شما خواهد شد.

 

میزان اشتراک گذاری محتوا

نتایج جستجوی گوگل

یکی دیگر از معیارهای بسیار مهم گوگل در رتبه دهی، میزان اشتراک گذاری محتوای مورد نظر است؛ از نظر گوگل هر محتوایی که به میزان بیشتری در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، محبوبیت بالاتری دارد. شما می توانید با ساخت بک لینک برای مطالب سایت خود، موقعیت بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کنید.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه