در لینک بیلدینگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

5 سال پیش
لینک بیلدینگ

در این مقاله قصد داریم به باید ها و نبایدها که در مورد لینک بیلدینگ باید رعایت کنید، اشاره کنیم، با ما تا انتها همراه باشید.

نباید ها:

به دنبال انکرتکست زیاد در لینک بیلدینگ نباشید!

همه ی آنها به صورت اسپم ظاهر می شوند. اریک وارد در بیانه ای از عدم استفاده از متن های انکور دار دفاع کرد: به عقیده ی او، وب سایت ها به چیزی که برای آنها مناسب است، لینک می شوند. این گونه طبیعی تر به نظر می آید. گوگل برای سازماندهی بهتر این معقوله را در نظر می گیرد و کاهش استفاده از انکر تکست ها در بلند مدت به سایت شما کمک می کند. پس این کار بیشتر از یک پیشنهاد است، انجام ندادن این کار از بقیه کار ها واجب تر است.

خرید و فروش لینک ممنوع

لینک هایی را که رتبه صفحه را انتقال می دهند، خرید و فروش نکنید. شما می توانید از ریپورتاژ آگهی ها برای لینک بیلدینگ استفاده کنید ولی خرید دامین و لینکی که رتبه را انتقال می دهد به هیچ وجه انجام ندهید.

لینک های مخفی

در گذشته در بعضی مواقع از این روش مضحک استفاده می شد. در این روش یک لینک را با رنگ سفید در یک پس زمینه سفید قرار می دادند به این صورت که چشم، هیچ چیزی جز محتوای بدون لینک در متن نمی دید و وجود نداشت، ولی وقتی محتوا را درگ یا انتخاب می کردیم متوجه وجود این لینک ها می شدیم. این کار را اگر قبلا انجام دادید، دیگر انجام ندهید. این کار دیگر کارایی ندارد و الگوریتم های گوگل باهوش تر از این حرفاست که توانایی فهمیدن این مسئله را نداشته باشد.

استفاده از لینک های بی کیفیت

ما یاد داریم زمانی این لینک و متن ها به همراه یک لینک بیمه همه جا رو پر کرده بود به طوری که می خواستی به طور کامل از شر آن خلاص شوی. پس تا حد امکان، لینک های اسپم خود را شناسایی کنید و این لینک ها را به گوگل معرفی کنید و آنها را بی تاثیر کنید.

لینک های بزرگ و عریض

لینک هایی که دارایی تعداد زیادی کاراکتر باشند، نیز اسپم به نظر می آیند. خواه بک لینک پاورقی باشد یا یک لینک در منو مخاطب شما، قطعا بدنبال آن نخواهد رفت. این لینک ها می تواند دیده شود که از آنها خودداری کنید.

ارسال پست مهمان

ارسال مطلب توسط مهمان با اینکه خیلی باب شده ولی نباید از این مورد زیاد استفاده کنید، اگر چه من از این کار دفاع می کنم : همانطور که می دانم خیلی ها هنوز هم هستند که از این روش استفاده می کنند، به نظر من استفاده از پست مهمان هنوز ارزش زیادی دارد. پس به طور کلی به یکباره آن ها را حذف نکنید و از طرفی برای پتانسیل لینک سازی آن را هدف قرار ندهید.

استفاده از ابزار خودکار سازی لینک سازی

در بیشتر سایت هایی که بک لینک ارائه می کنند از این سایت ها خودداری کنید. ابزار هایی وجود دارند که برای شما چند لینک یا چند صد لینک می سازند. scrapebox ها یکی از افتضاح ترین ابزار هایی به شمار می آید که در وبلاگ های مختلف در قسمت کامنت ها، لینک ایجاد می کند. شما نباید با این کار ها، لینک بیلدینگ ایجاد نمایید.

لینک های schemes، لینک در شبکه ها و وبلاگ های خصوصی

این جا جایی هست که شما واقعا با مشکل مواجه می شوید، در این شرایط گوگل شما را جریمه و یا همه چیز را de- index می کند. این شرایط اسپم است و باید از آن خودداری کنید.

تبادل لینک

در مورد لینک بیلدینگ هم، مسئله بالا صدق می کند. در گذشته شما برای ثبت یک وب سایت تبادل لینک انجام می دادید و سایت طرف مقابل هم تا وقتی که شما آن را لینک نمی کردید، شما را لینک نمی کرد! احمقانه است، نه! این کار دیگر جواب نمی دهد، فرصت های زیاد و سریع تری برای دریافت لینک به صورت طبیعی و مقتدرانه وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. امیدوارم که این مطالب در از بین بردن سردرگمی شما در لینک بیلدینگ، کمک کرده باشد.

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه