۷ استراتژی سئو که در سال ۲۰۲۴ باید بدانید

4 هفته پیش
7 استراتژی سئو

اگر می‌خواهید سایت خود را در رتبه‌های بالاتری ببینید و نرخ‌ کلیک بیشتری را به سایت خودتان اختصاص دهید، باید استراتژی‌ سئو را بلد باشید.

۱-اعتماد:

اعتماد، مهم‌ترین بخش در استراتژی سئو می‌باشد. گوگل، سایت‌هایی که بی‌کیفیت و غیرقابل اعتماد باشند را از نتایج جست‌وجو حذف می‌کند. همچنین سایت‌های باکیفیت و معتبر را در رتبه‌بندی بالاتر قرار می‌دهد. پس اگر سایت شما قابل اعتماد نیست، رقیب‌های شما در رتبه‌های بالاتر قرار می‌گیرند و مسیر موفقیت را برای شما سخت می‌کنند.

۱۰ روشی که برای افزایش اعتماد سایت باید انجام دهیم:

برای اینکه موتورهای جست‌وجوی گوگل به سایت شما اعتماد کنند، نیاز به زمان دارید. پس اگر شروع خوبی نداشتید، امیدتان را از دست ندهید. با تکنیک‌هایی که به شما آموزش میدم، میتونی زودتر این مسیر رو طی کنی.

  1. از منابع قابل اطمینان بک‌ لینک بگیرید.
  2. آدرس محل کار خود را در سایت قرار دهید.
  3. راه‌های ارتباطی خود را در سایت بگذارید (مثل شماره‌ تماس، ایمیل، آدرس شبکه‌های اجتماعی و…)
  4. برای سایت خود از آدرس اینترنتی ساده و کوتاه استفاده کنید. (URL ساده و کوتاه)
  5. سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید (تحقیقات نشان داده، هر ثانیه‌ای که سایت دیرتر بارگذاری شود به طور میانگین، ۷% نرخ تبدیل سایت افزایش می‌یابد.)
  6. محتوای سایت نباید کپی باشد. (اگر محتوای سایت‌های دیگر را کپی کنید و در سایت خود قرار دهید، گوگل سایت شما را پنالتی می‌کند. )
  7. سایت خود را روی هاست کند قرار ندهید. همچنین از لینک‌ها و تصاویر خراب روی سایت خود استفاده نکنید.
  8. لینک‌های خراب و خطاهای سایت خود را بررسی کنید و آن‌ها را برطرف کنید. (مثل خطای ۴۰۴)
  9. محتوای سایت‌ باید خوانا باشد. (غلط املایی نداشته باشد و نکات نگارشی رعایت شده باشد.)
  10. مقاله‌های خود را با اسم مستعار یا نام کاربری خاصی منتشر کنید. برای این کار می‌توانید نام مشارکت‌کنندگان و ویراستاران را فهرست کنید.

به طورکلی اگر اعتماد کاربران را به سایت خود بیشتر کنید، گوگل هم به شما اعتماد می‌کند و می‌توانید سایت خود را در صفحات بالاتر مشاهده کنید. هنوز ابتدای راه هستیم و اولین نکته در مورد استراتژی سئو را خواندیم. مطمئنم بیشتر در ادامه کار غافلگیر خواهید شد!

۲-اعتبار :

یکی از مواردی که برای گوگل اهمیت دارد و به آن توجه می‌کند، اعتبار سایت می‌باشد. هرچه میزان اعتبار سایت بیشتر باشد در برابر سایت‌های رقیب، شانس بیشتری دارید که در رتبه بالاتری قرار بگیرید.

گوگل برای سایت‌ها رتبه‌ای در نظر می‌گیرد و به آن نمره‌ای بین ۰ تا ۱۰ می‌دهد. هرچه این عدد به ۱۰ نزدیک‌تر باشد یعنی سایت اعتبار بالاتری دارد.

۳-ارتباط:

گوگل، سایت‌هایی را که ارتباط مفهومی داشته باشند، تشویق می‌کند و در رتبه بالاتری قرار می‌دهد. در واقع وقتی کاربران یک کلمه‌کلیدی را سرچ می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند انتظار دارند سوالی که در ذهن‌شان وجود دارد را در سایت شما پیدا کنند. اگر محتوای شما نتواند مشکل‌شان را حل کند از سایت شما خارج می‌شوند و نرخ‌پرش سایت شما افزایش می‌یابد. افزایش نرخ‌پرش، اعتماد و اعتبار سایت شما را کاهش می‌دهد.

در ادامه با نکات کلیدی و مهم استراتژی سئو همراه آرمانوت باشید!

۴- تعامل:

با کاربران خود تعامل برقرار کنید. یکی از استراتژی‌هایی که تاثیر زیادی روی سایت شما می‌گذارد، ایجاد تعامل است. از کاربران خود بخواهید تا نظراتشان را برای شما کامنت کنند و آن را به اشتراک بگذارند.

۵- رفتار کاربر:

یکی دیگر از استراتژی‌های موثر در سئو، کنترل رفتار کاربران می‌باشد. باید ببینید کاربران وقتی وارد سایت شما می‌شوند، سریع از سایت خارج می‌شوند یا جذب سایت شما می‌شوند.

تا اینجا ۵ استراتژی سئو را با هم خواندیم.

قبل از نکته ۶ میخواهم بیشتر درباره رفتار کاربران صحبت کنم.

پس تیتر پایین را با دقت بخوانید‌.

سئو

۶- بهینه‌سازی جست‌وجوهای صوتی:

یکی از قابلیت‌هایی که به گوگل اضافه شده و روزبه روز پیشرفت میکنه، جست وجوهای صوتی می‌باشد. کاربران زیادی برای اینکه سریع‌تر تایپ کنند، از این قابلیت گوگل استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید به رتبه بالایی در سایت برسید باید به چیزهایی که کاربران سرچ می‌کنند، توجه کنید.

۷- سرعت سایت:

سرعت سایت، از مهم‌ترین عوامل استراتژی سئو می‌باشد. اگر کاربران شما وارد سایت شوند، اما سرعت سایت شما پایین باشد، از خواندن مطالب سایت شما خسته می‌شوند و از سایت خارج می‌شوند.

چیکار کنم سرعت سایتم بره بالا:

۱- سایت‌های زیادی وجود دارند که سرعت سایت را بررسی می‌کنند و برای بهبود آن راه حل‌هایی را معرفی می‌کنند. یکی از این سایت‌ها، GTmetrics است. در این سایت، شما می‌توانید از سرعت سایت خود اطلاع پیدا کنید و سرعت سایت خود را بهبود دهید.

۲- حجم عکس‌های خود را کم کنید به طوری که کیفیت آن تغییر نکند. برای اینکار می‌توانید از سایت Compressor استفاده کنید.

نتیجه گیری:

استراتژی بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان استراتژی سئو، برای رسیدن به رتبه برتر بسیار کاربرد دارد و کسی که این استراتژی‌ها را بلد نباشد، مسیر سخت و طولانی را برای موفق شدن باید طی کند.

استراتژی سئو (Seo strategy) یک چراغ راه برای شماست که مسیر روشنی داشته باشید.

من امیدوارم در آینده نزدیک این محتوا را برای شما عزیزان بروزرسانی کنم.

این محتوا را برای دوستان خود ارسال کنید و حتما در قسمت نظرات، در مورد این محتوا نظر خودتان را بنویسید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه