چطور شرکت خود را ثبت کنیم؟

2 سال پیش
ثبت شرکت

شرکت چیست؟ چرا شرکت ثبت کنیم؟ آیا باید ثبت کنم؟

شرکت در واقع به معنای شراکت یا یک جمع است که کارهای تجاری یا حقوقی را به صورت رسمی و با مسئولیت انجام می دهند. به طور کلی شرکت به معنای این است که اشخاصی (از ۲ نفر به بالا) جمع شوند و مجموعه ای را با هم تشکیل دهند و با آن مجموعه فعالیت های اقتصادی انجام دهند، نفعی ببرند و پس از کسر هزینه های انجام گرفته، سود باقیمانده را بین اعضای شرکت تقسیم کنند. مثل یک شرکت دریافت ویزا یا هر شرکت دیگری.

زمانی که شما نسبت به ثبت شرکت اقدام می کنید با انجام این کار باعث خواهد شد تا کلیه فعالیت ‌های شرکت از جمله فعالیت‌های اجرایی، حقوقی و مالی و انجام فعالیت ‌های مربوط به شرکت جنبه قانونی پیدا کرده و قابل پیگیری باشند. همچنین شما با ثبت شرکت این امکان را خواهید داشت تا کد کارگاهی دریافت کرده و تمامی پرسنل و کارمندان خود را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهید.

زمانی که شرکت شما به ثبت می ‌رسد مشتریان اعتماد بالاتری نسبت به برند شما داشته و برای انجام فعالیت‌های مختلف از جمله فعالیت های آنلاین مشتری چون نمی‌تواند شما را ببیند به راحتی اعتماد کرده و محصولات و یا خدمات شما را خریداری می نماید. زمانی که یک شرکت به ثبت می رسد این امکان را خواهد داشت تا به خوبی رشد و پیشرفت نماید و در سطح ملی و همچنین سطح بین المللی مشهور شود.

چه نوع شرکتی باید ثبت کنم؟

باید به این موضوع اشاره کنیم که انتخاب نوع شرکت اهمیت بالایی دارد. برای انتخاب نوع شرکت خود از مشاوره های متخصص کمک بگیرید. در صورت اشتباه در انتخاب نوع شرکت باید مراحل ثبت یک شرکت را دوباره سپری کنید، این کار زمان زیادی را از شما هدر خواهد داد.

بیش از ۷ نوع شرکت وجود دارد که بستگی به فعالیت شما و … باید شرکت خود را ثبت نمایید. اما شرکت ها به طور کلی به دو دسته تجاری و مدنی تقسیم می شوند. اگر می خواهید با انواع شرکت به طور خلاصه و به زبان ساده آشنا شوید این PDF سه صفحه ای را بخوانید (کلیک کنید)

هزینه ثبت شرکت در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

شرکت های مختلف هزینه ثبت شرکت را از شما دریافت می کنند و علاوه بر آن مبلغ اضافی به عنوان کارمزد خود دریافت خواهند کرد. فقط یک هزینه روزنامه رسمی چیزی حدود ۳۴۰ هزار تومان می باشد.

هزینه ثبت شرکت به عوامل زیادی بستگی دارد:

  • می خواهید ثبت تغییرات کنید
  • می خواهید ثبت برند و علامت تجاری کنید
  • شرکت شما مسئولیت محدود است یا سهامی خاص
  • و …

اما بطور کلی هزینه یک ثبت شرکت معمولی بین یک و نیم تا ۱۲ میلیون تومان است که چیزی حدود ۳۰ درصد آن کارمزد خود موسسه ثبت شرکت می باشد.

منبع

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه