عینک واقعیت افزوده هواوی به زودی معرفی می شود

6 سال پیش
بدون تصویر

شرکت هواوی به زودی قرار است از عینک هایی رونمایی کند که مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality) هستند. در این مطلب با جفت هیچی ها همراه باشید تا در مورد عینک واقعیت افزوده هواوی صحبت کنیم.

واقعیت افزوده که به اختصار AR نیز نامیده می شود، یک فناوری جالب و جذاب به حساب می آید که از طریق آن، اجسام و تصاویر سه بعدی روی سوژه ی اصلی نمایش داده می شوند. واقعیت افزوده در زمینه های مختلفی از جمله بازی و صنعت کاربردهای فراوانی دارد.

شرکت هواوی عینک واقعیت افزوده خود را در آینده ای نزدیک ارائه می کند

امروزه هواوی به یکی از پیشگامان فناوری تبدیل شده و اخیرا نیز لقب دومین تولید کننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در دنیا را به خود اختصاص داده است. همچنین در زمینه ی ساخت لپ تاپ و ساعت های هوشمند نیز تا حدودی فعالیت دارد.

در این زمینه بخوانید : سیستم عامل هواوی در دست توسعه قرار دارد

آقای ریچارد یو مدیر اجرایی گروه خدمات مشتریان شرکت هواوی در مصاحبه ای با یکی از شبکه های تلویزیونی، از تولید عینک واقعیت افزوده توسط این شرکت در آینده ای نزدیک خبر داد. همچنین اظهار کرد عینک های هواوی، نسبت به محصولات مشابه قبلی از سطح بالاتری برخوردار هستند و تجربه ی واقعی و با کیفیتی را از فناوری واقعیت افزوده برای کاربران به ارمغان خواهند آورد.

وی در این باره می گوید :

با این تجربه ی جدید از AR، شما می توانید عینکی داشته باشید که در تعامل مستقیم با گوشی هوشمند شما باشد و امکانات گسترده تری از تکنولوژی واقعیت افزوده را در اختیار کاربران قرار دهد. در ابتدا ممکن است این طور به نظر برسد که با یک سیستم AR مشابه محصولات قبلی سر و کار داریم؛ اما به زودی به تفاوت ها و کاربردهای وسیع تر آن پی خواهید برد.

شرکت هواوی فناوری AR را به میزان قابل ملاحظه ای در اسمارت فون های خود توسعه داده است. به عنوان مثال می توانیم به گوشی هواوی میت ۲۰ پرو اشاره کنیم که به صورت اختصاصی به برنامه های واقعیت افزوده مجهز شده است. هواوی قصد دارد این فناوری در گوشی های هوشمند را با ابزارهایی همچون عینک های واقعیت افزوده ادغام کند و دامنه ی کاربردهای این تکنولوژی جذاب و پرطرفدار را به سطح بالاتری ارتقا دهد.

امکانات و جذابیت تکنولوژی واقعیت افزوده تا حدی بالاست که می توان گفت آینده ی تجاری بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت و بخش وسیعی از بازار را تصاحب می کند. به گونه ای که پیش بینی شده در سال ۲۰۲۲، فروش محصولات این حوزه به بیش از ۲۱ میلیون دستگاه برسد. این موضوع می تواند شرکت های زیادی را تشویق کند تا سهمی در این بازار داشته باشند.

هواوی در سال های اخیر بسیار قدرتمند و موفق ظاهر شده و روز به روز فعالیت های خود را گسترش می دهد. به نظر شما در زمینه ی تولید عینک واقعیت افزوده چه عملکردی را از خود به نمایش می گذارد ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه