کدام کمپانی کشتی کج بهتر است؟ WWE یا AEW

5 سال پیش
AEW

مدتی هست که کمپانی AEW داره با WWE رقابت میکنه و تعدادی از سوپر استار های WWE به AEW رفتند در ادامه می خواهیم تفاوت های این دو کمپانی رو بررسی کنیم با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید، بررسی ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کار های تاریخ wwe

کمپانی AEW نشون داد هر کسی که در زمینه کشتی گرفتن استعدادی دارد می تواند بدرخشد و به ظاهر کشتی گیر بهای کمتری می دهد بر خلاف کمپانی WWE که ظاهر رو بیشتر در اولویت قرار داده است. در یکی از پی پر ویو ها کشتی گیری به اسم داستین توماس حضور داشت که این کشتی گیر بدون پا با حریفان خودش مبارزه می کند و توی مسابقه ی بتل رویال حتی میتونه پرفکت تن رو حذف کند.AEW

قوانین تی وی فورتین در AEW و پی جی در WWE

کمپانی WWE شو های خودش رو با قوانین PG برگزار می کند، در نتیجه خیلی از حرکات سانسور می شوند و یجورایی این سانسور دست و پای کشتی گیران رو بسته است اما کمپانی AEW با قوانین تی وی فورتین بر روی آنتن می رود که ما در این شو می بینیم که کشتی گیران به راحتی از انگشت فاک خودشان استفاده می کنند و می توانند از وسایلی مثل دستگاه منگنه استفاده کنند و حتی در رینگ سیگار بکشند.

تیم گزارشگری در مسابقات کشتی کج نقش مهمی رو ایفا می کند و در کمپانی WWE گزارشگران خبره ای در حال فعالیت هستند و مدت زمان کوتاهی هستش که زنان هم به این عرصه پای گذاشتند. در کمپانی WWE تنها یک کشتی گیر زن وجود دارد اما در کمپانی AEW علاوه بر این که به گزارشگران زن در کنار مردان اهمیت می دهد، گزارشگر زنی رو پایه ثابت گزارشگران قرار داده اند که این اتفاق در wwe نیوفتاده است.

AEW

جراحت و خونریزی در مسابقات یک چیز عادی است. اگر این اتفاق در کمپانی WWE رخ بدهد در داور اون مسابقه به خاطر قوانین پی جی به سرعت دستکش دستش می کند و حتی اگر بخواهند باز پخشی از اون صحنه ی خونریزی نشان بدهند به صورت سیاه و سفید خواهد بود اما در کمپانی AEW دیدیم که داور مسابقه دستکش به دست نکرد و عکس هایی که در این مسابقه پخش کردند سیاه و سفید نبودند.

خیلی وقت است که ورود کشتی گیران در WWE کسل کننده شده چرا که کمپانی WWE برای ورود کشتی گیران خودش دیگه از آتش بازی استفاده نمی کند اما بر خلاف این کمپانی AEW برای ورود کشتی گیران خودش یک آتیش بازی کوچک راه می اندازد که این حرکت باعث جذاب شدن ورود یک کشتی گیر می شود.

داور زن

داوران زنی که در بالاترین سطح دنیای کشتی کج فعالیت کنند، انگشت شمار هستند ولی داور زنی که در بالاترین سطح فعالیت خودش رو آغاز کرده باشد وجود ندارد و میشه گفت کمپانی WWE بهایی به این موضوع نمی دهد اما برخلاف WWE در کمپانی AEW دیدیم که یک زن دو مسابقه را داوری کرد. همچنین زمانی این زن در کمپانی WWE فعالیت داشت اما از این کمپانی جدا شد.

AEW

زمانی که WWE شو های خودش رو بدون قوانین پی جی اجرا می کرد مسابقه ای به نام کیس مای اسک وجود داشت اما بعد از ورود به دوران پی جی، کلا صحنه های این چنینی حذف شدند و اگر شلوار کشتی گیری اتفاقی از پاش در بیاد، کلا صفحه سیاه می شود و اجازه نمی دهند که این مسابقه در کشتی کج پخش شود اما در AEW به راحتی ما باسن کودی رودز رو دیدیم در نتیجه در این مسائل این کمپانی شل کرده است.

AEW

احتمال این وجود دارد که در کمپانی AEW میز، نردبان و صندلی طرح و شکل اختصاصی خودش رو داشته باشد توی یکی از پی پر ویوها دیدیم که میزی که در کمپانی های مختلف دیده می شود، نبود.

کمپانی WWE در بخش فیلم برداری و صدابرداری افراد باتجربه ی زیادی را دارد که یک شو را بی نقص اجرا کنند اما در AEW صدابرداران آن در یکی از پی پر ویو ها ضعیف عمل کردند اما مسئله ای نیستش که نخواد در آینده درست شود.

قرارداد با WWE مشابه استخدام شدن در زندان است چرا که اگر با WWE قرار دادی امضا کنی در هیچ یک از کمپانی های WWE نمی تونی فعالیت داشته باشی اما در کمپانی AEW این قوانین آزاد تر است و کشتی گیر می تواند فعالیت کوتاهی رو در کمپانی های دیگه داشته باشد.

AEW

ورود بسیاری از کشتی گیران WWE در کمپانی AEW

همانطور که می دانید جان ماکسلی قرار دادی رو علاوه بر AEW با New Japan Pro-Wrestling هم بسته است. جدا از تمامی این تفاوت ها، AEW در یکی از پی پر ویو ها بیست هزار تماشاچی داشت و در یکی از مسابقات یکی از کشتی گیران WWE یعنی دین امبروز با نام جان ماکسلی در این کمپانی فعالیت می کند. برت هارت یکی از کشتی گیران قدیمی WWE، کمربند اصلی AEW یعنی AEW WORLD CHAMPIONSHIP رو معرفی کرد و کودی رودز با شکستن نماد تاج و تخت تریپل اچ جنجالی رو به وجود آورد.

AEW

آیا در آینده ما شاهد درگیری بین این دوکمپانی خواهیم بود. شما چه تفاوت هایی رو بین این دو کمپانی مشاهده کردید، حتما نظرات خودتان را بیان کنید.

 

7
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

7 دیدگاه

 • رحیمی
  29 دسامبر 2019

  AEW, هنوزخیلی مونده به WWE, برسه، قابل قیاس نیستن، شاید یه سری کشتی‌گیران رفتن اونجا که شاید دین امبرز، جریکو، مهمترین اونها هستن، که به نظر من جریکو که الان قهرمان اونجاست، توWWE، الان بااین سن وشرایط گشتیگیر درجه دو یا حتی درجه سه حساب میشد. اما جای پیشرفت داره، وهدف گذاری شده.

 • محمد
  27 فوریه 2020

  AEW،بغضی از قسمتاشو کسل کننده برگزارمیکنه،بعضی از قسمتاشو از بس که خوب برگزار میکنه که آدم عاشق اون کمپانی میشه،مثلا مسابقه کودی با ورلدو در قفس استیل کیج این مسابقه ها رو آدم ببینه عاشق کمپانی میشه اگه هر هفته ماسبقه هاشون همینجوری باشه فکر کنم برسه به wwe

 • پرهام
  04 مه 2020

  حالا حالا ها مونده تا aew به wwe برسه چون نه سوپر استار درست درمون داره و نه داستان نویس خوبو اینکه خیلی احمقانه حرف میزنن و وارد میشن البته اینا رو میشه درست کرد دما wwe هم باید کمی به فکر باشه ولی از نظر کلیwwe خیلی بهتر ازaew هست

  • مبین
   10 فوریه 2022

   wwe فقط یک کشتی کج زن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   چه چرت و پرتی دارید تعویل مردم میدید ؟
   باسن کودی رودز؟انگشت فاک؟
   چی دارید میگید؟

 • ناشناس
  25 ژوئن 2020

  اه واقعا که شما گیر دادین به pg و سانسور و انگشتی که اسمشو نمی‌برم و باسن کودی رودز
  اه اه گیر دادین به کیس مای اس و چیزای به تربیتی
  در عوضش بگین aew هر کی بخواد راه میده اما wwe نه و برخی کشتی گیر ها اونو به wwe ترجیح میدن
  اسن کی گفته wwe 1 کشتی گیر خانوم داره؟
  بعدشم wwe اصلا مسخره نبوده، نشده، و نخواهد شد

 • مبین
  10 فوریه 2022

  wwe فقط یک کشتی کج زن داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چه چرت و پرتی دارید تعویل مردم میدید ؟
  باسن کودی رودز؟انگشت فاک؟
  چی دارید میگید؟

 • رسلینگ فن
  12 مه 2022

  حاجی تو همون دگیمی که تو یوتیوب ویدیو میزاره؟؟؟