لوگوی اندروید ۱۰ چه تغییراتی را به همراه داشته است ؟

5 سال پیش
لوگوی اندروید 10

با معرفی اندروید Q یا همان اندروید ۱۰ ، تغییراتی را در لوگوی آن نیز شاهد بوده ایم. با جفت هیچ همراه باشید تا به بررسی تغییرات لوگوی اندروید ۱۰ بپردازیم.

نسخه ی جدید اندروید با عنوان اندروید Q یک سری تغییراتی را با خود به همراه داشت. از جمله اینکه برای اولین بار در نام گذاری آن دیگر خبری از نام دسرهای مختلف نبود و یک نام رسمی برای آن در نظر گرفته شد.

در این زمینه بخوانید : اندروید ۱۰ (android 10) به عنوان نام رسمی اندروید Q معرفی شد

گوگل با معرفی این نسخه از اندروید، یک سری تغییرات هم در ظاهر لوگو و ربات معروف آن ایجاد نمود که در ادامه ی مطلب آن را بررسی خواهیم کرد.

لوگوی اندروید 10

چه تغییراتی در لوگوی اندروید ۱۰ رخ داده است ؟

همان طور که اکثر کاربران به یاد دارند، در طول سال های گذشته رنگ ربات اندروید چیزی بین سبز مایل به زرد و لیمویی بود. اما در ظاهر جدیدش، رنگ سبز مایل به آبی برای آن در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که گوگل این تغییر را صرفا به منظور زیبایی ظاهری ایجاد نکرده است؛ در واقع این تغییر بیشتر به خاطر کاربران مبتلا به کوررنگی رخ داده است.

افرادی که مشکل بینایی و کوررنگی دارند، در مشاهده ی رنگ سبز قبلی با مشکل مواجه بودند. اما با اضافه شدن رنگ آبی به ترکیب آن، کمک می کند تا بهتر دیده شود. در کنار این رنگ سبز جدید، رنگ های دیگری از جمله آبی، سرمه ای، نارنجی، زرد کمرنگ و آبی آسمانی (کمرنگ) نیز وجود دارد که برای جلوه های بصری به کار می روند.

البته این تغییرات فقط به رنگ محدود نبوده است؛ بلکه ظاهر ربات و لوگوی اندروید ۱۰ نیز با تغییراتی همراه بوده است. این ربات از این به بعد دارای انحنای بیشتری خواهد بود. ضمنا فونت نشان واژه ی اندروید نیز کمی گرد تر شده است که با طراحی جدید ربات همخوانی بیشتری داشته باشد.

لوگوی اندروید 10

گوگل سر رباتش را به عنوان بخشی از لوگو در نظر گرفته است و بقیه ی اندام او دیگر قابل مشاهده نیست. چشم ها و آنتن های ربات نیز با اندکی جابجایی همراه بوده اند و چهره ی زیبا تر و کاربرپسند تری برای آن ایجاد کرده است. در سال جاری اندروید ۱۰ به صورت عمومی منتشر می شود و این تغییرات در رابط کاربری آن قابل مشاهده خواهد بود.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه