حذف نود و عادل فردوسی پور برای همیشه | محمد حسین میثاقی

5 سال پیش
عادل فردوسی پور

با توجه به اخبار و حواشی که در هفته های قبل به خاطر اختلافاتی که بین عادل فردوسی پور و مدیر شبکه سه یعنی آقای فروغی پیش آمد، از این رو چند هفته ای هست که برنامه نود پخش نشده است و بر اساس احتمالات و صحبت هایی که انجام گرفته، احتمال دارد که شاگرد او یعنی محمد حسین میثاقی جایگزین او شود. با جفت هیچ تا انتها همراه باشید.

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

بیوگرافی عادل فردوسی پور

قبل از این که بخواهیم اخبار و حواشی برنامه نود را بررسی کنیم، خوب است که بدانیم عادل فردوسی پور کی بوده و از کجا آمده است؟ عادل فردوسی پور متولد ۱۳۵۳ و اصلیت او از شهر رفسنجان واقع در استان کرمان است. عادل فردوسی پور گزارشگر فوتبال، مجری، مترجم و مدرس دانشگاه است.

از همان ابتدا عادل فردوسی پور که کار گزارشگری را شروع کرد، میشد تفاوتش با سایر گزارشگر ها حس کرد. او وقتی که شروع به گزارشگری می کرد یکسری اطلاعات از بازیکنان فوتبال بدست می آورد و در حین فوتبال به آنها اشاره می کرد. به عنوان مثال فرانک ریبری در زمان کودکی یک تصادف بد داشته که روی سر او مشخص است و خیلی از مسائل دیگر که همین عامل باعث شده بود خودش رو از بقیه گزارشگر ها متفاوت تر نشان دهد، بعد ها یکسری از گزارشگر ها آمدند و از عادل فردوسی پور تقلید کردند که قبل از بازی یکسری اطلاعات در مورد بازیکنان جمع آوری میکردند و در حین گزارش به کار می بردند. هوش عادل رو هم نباید فراموش کرد، که او خیلی باهوش بود و در بسیاری از صحنه ها او بسیار دقیق عمل می کرد.

همچنین علاوه بر این، زبان او در سطح بسیار عالی قرار داشت همین عامل باعث شده بود که تلفظ بازیکنان رو صحیح تر از بقیه گزارشگر ها بیان کند. او همچنین دکترای مدیریت رسانه را هم بر عهده دارد.

اولین برنامه نود

خب بریم  و یک نیم نگاهی به اولین برنامه نود بیاندازیم. اولین برنامه نود در ۱۳۷۸/۰۵/۲۳  در شبکه سه پخش شد.

اما عادل  بیش از ۲۰ سال است که در صدا و سیما فعالیت می کند، بنظر من این حقش نیست که بعد از این همه سال،  که برای برنامه نود زحمت کشیده و به یکی از پر مخاطب ترین برنامه های شبکه سه انتخاب شده است، او را حذف کنند، بریم و بغض های عادل فردوسی پور رو که توانسته بود جوایزی را دریافت کند را ببینیم.

محمد حسین میثاقی جایگزین احتمالی عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور

از نوع صحبت ها و طریقه حرف زدن ها، نزدیک ترین شخصی که می تواند ویژگی هایی مثل عادل فردوسی پور را داشته باشد، محمد حسین میثاقی است. محمد حسین میثاقی که در برنامه های ورزشی زیادی، صدا و سیما به او پر و بال داده است و همچنین تبلیغات گسترده ای در فضای مجازی برای او ترتیب داده اند، او را می توان از اصلی ترین نفرات، برای جایگزینی عادل فردوسی پور برگزید.

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی بیوگرافی راک | دواین جانسون

اما به شخصه هر کسی که بخواهد، جایگزین فردوسی پور شود، محبوبیتش رو از نزد مردم از دست می دهد، چون که عادل فردوسی پور که یک شخص مردمی هست و همیشه سعی کرده است حقایق فوتبالی را بازگو کند و از هیچ شخصی هراسی ندارد، جایگزینان او در مقابل مردم قرار می گیرند. اما محمد حسین میثاقی درخواست مجری گری برنامه ۹۰ را رد کرده است و گفته است تنها کسی که باید برنامه نود را اجرا کند، خود عادل است.

عادل فردوسی پور

در صفحات اینستاگرامی هم با واکنش های زیادی از مردم مواجه شدیم و افراد بسیاری از فردوسی پور حمایت کردند حتی علی دایی و علی پروین صدا و سیما را تحریم کردند و از عادل فردوسی پور حمایت کردند.

اما پیش بینی شما چیست؟ آیا عادل فردوسی پور به برنامه نود باز می گردد یا  محمد حسین میثاقی جایگزین او می شود؟

منبع: جفت هیچ

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه