معرفی مجموعه فیلم های پیچ اشتباه Wrong Turn به همراه داستان و خلاصه فیلم

5 ماه پیش
مجموعه فیلم های پیچ اشتباه

پیچ اشتباه یا چرخش اشتباه (به انگلیسی: Wrong Turn) عنوان یک مجموعه فیلم ترسناک است. همهٔ شش فیلم، چندین خانوادهٔ آدم‌خوار که از لحاظ ژنتیکی معیوب هستند را دنبال می‌کند که گروهی از مردم ایالت ویرجینیای غربی را شکار می‌کنند و معمولاً آن‌ها را به شکل فجیعی با استفاده از دام‌ها و تله‌هایی که مخلوطی از چندین سلاح هستند می‌کُشند. سه شخصیتی که به‌ترتیب در همهٔ قسمت‌ها حضور دارند عبارت‌اند از: سه‌انگشتی، دندان‌اره‌ای و یک‌چشم.

لیست فیلم های پیچ اشتباه

images_1705093490_65a1a972bcb8b.jpg

پیچ اشتباه (۲۰۰۳)

در نخستین فیلم، یک گروه متشکل از شش دوست، به‌طور پنهانی، توسط سه‌انگشتی، دندان‌اره‌ای و یک‌چشم تعقیب می‌شوند. کریس فلین (دزموند هرینگتون) مجبور به انتخاب یک راه انحرافی می‌شود که بر اثر نشت مواد شیمیایی در جاده‌ای که او در آن سفر می‌کند بسته شده‌است. او سپس پیچی اشتباه را می‌رود و با یک خودرو که تازه در دام یکی از تله‌های جاده‌ای این خانواده افتاده‌است روبه‌رو می‌شود. گروه در حال جستجو برای کمک، کلبهٔ متعلق به سه عضو خانوادهٔ درون‌زا را کشف می‌کند. گروه متعاقباً به دام می‌افتد و افراد آن یک‌به‌یک کشته می‌شوند. اما در پایان، کریس فلین و یکی از اعضای گروه (جسی)، پس از تعقیب‌وگریزهای بسیار، موفق می‌شوند از مهلکه نجات یابند.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۱

images_1705093506_65a1a9825ff20.jpg

پیچ اشتباه ۲: بن‌بست (۲۰۰۷)

دومین فیلم یک خانواده بزرگ درون‌زا را معرفی می‌کند: ما، پا، برادر و خواهر. سه‌انگشتی و پیرمرد تنها شخصیت‌هایی هستند که از اولین فیلم که در این قسمت هم حضور دارند. این بار، این خانواده یک گروه نمایش واقع گرا را که در یک نمایش واقع گرای نجات شرکت می‌کنند را به دام می‌اندازند. پیرمرد اولین قسمت فیلم نقش چیره تری را در این قسمت بازی می‌کند و کشف می‌شود که او در واقع وابسته به یک خانواده درون‌زا است که کاملاً معنای نقشش را در اولین فیلم تغییر می‌دهد.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۲

images_1705093518_65a1a98e08175.jpg

پیچ اشتباه ۳: تنها در برابر مرگ (۲۰۰۹)

در اول فیلم یک گروه قایق سواری در جنگل هستند که ناگهان به آن‌ها توسط سه انگشتی و ؟ حمله می‌شود و یک عضو از آن‌ها فرار می‌کند و دو روز بعد یک گروه زندانی که کامیون آن‌ها توسط ماشین این فامیل چپ می‌شود و بعد هم مرگ سه انگشتی جوان توسط زندانی‌ها و در اخر انتقام سه انگشتی بزرگ از زندانی‌ها و مرگ همه به جز دختر قایق سوار

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۳

images_1705093528_65a1a998b74d2.jpg

پیچ اشتباه ۴: آغاز خونین (۲۰۱۱)

چهارمین فیلم همراه با پیش‌درآمدی به فیلم اول است. فیلم دربارهٔ یک گروه نه نفره نوجوان است که پیچ اشتباهی را با برف روهای خود برای یافتن کلبه خود در پیش می‌گیرند. آن‌ها سر از یک تیمارستان متروک قدیمی درمی‌آورند که هنوز توسط یک سه‌انگشتی جوان تر، دندان‌اره‌ای و یک چشم برای سکونت مورد استفاده قرار می‌گیرد. (فیلم داستان گذشته سه قاتل اصلی و دوران کودکیشان را و همچنین چگونه سه برادر و هفت جهش‌یافته دیگر را که فرار کرده‌اند نشان می‌دهد) گروه دوستان تصمیم به گذراندن شب در تیمارستان می‌گیرد و آن‌ها توسط سه برادر مورد حمله قرار می‌گیرند. در پایان فیلم تنها دو نفر از آن‌ها باقی می‌مانند، اما آن‌ها پس از تصادف با یک حصار سیم‌های خاردار در حال فرار کشته می‌شوند.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۴

images_1705093552_65a1a9b004881.jpg

پیچ اشتباه ۵: تبارها (۲۰۱۲)

آشکار می‌شود که مینارد یک قاتل سریالی است که برای مدت ۳۰ سال در فرار بوده‌است؛ و الان با سه برادر آدمخوار همدست است. او مکرراً آن‌ها را برادرانش و قوم و خویش خود می‌خواند. سرتاسر جریان فیلم، برادرها تلاش می‌کنند تا از دست مینارد خلاص شوند دانش آموزان کالج و کلانتر آنجلا کارتر را بکشند. در حالیکه باقی اهالی شهر در جشنواره هستند. فیلم با مینارد و فرار سه برادر با لیتای نابینا که اسیر آن‌ها شده‌است پایان می‌یابد.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۵

images_1705093563_65a1a9bb1486b.jpg

پیچ اشتباه ۶: آخرین پناهگاه (۲۰۱۴)

در ششمین قسمت دنی خانواده گمشده خود را هنگامیکه دوستان خود را به هاب اسپینگز می‌برد پیدا می‌کند، یک پناهگاه قدیمی در ژرفای تپه‌های ویرجینیایی غربی. دنی سپس خانواده اش را انتخاب می‌کند و دوستانش یکی یکی کشته می‌شوند. دوستان دنی و نامزد او به طرز فجیعی توسط ناقص‌الخلقه‌ها کشته می‌شوند در پایان فیلم دنی به همکاری با آدمکش‌ها ادامه می‌دهد.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۶

images_1705093586_65a1a9d2e545c.jpg

پیچ اشتباه ۷ (۲۰۲۱)

حالا تقریباً بیست سال بعد از پخش قسمت اول این فیلم، مک اِلروی به عنوان نویسنده به این سری فیلم برمی‌گردد و با نوشتن یک ریبوت، مسیر فیلم‌های Wrong Turn را به راهی کاملاً عجیب و متفاوت می‌کشد. این به روزرسانی جدید فقط با نام تجاری پیچ اشتباهی اشتراک دارد، و در عوض با ایجاد یک سفر جاده‌ای کاملاً گیج، و عجیب و غریب مسیر جدیدی را پِی می‌گیرد. این فیلم در داستانش گروهی از جوانان را دنبال می‌کند که برای تفریح در طبیعت از خانه خود فاصله می‌گیرند.

دانلود فیلم پیچ اشتباه ۷

آنها می‌خواهند از همه چیز دور شوند تا بتوانند آنچه را که طبیعت در منطقه ویرجینیا ارائه می‌دهد کشف کنند. اما طبق یک قانون نانوشته، همیشه در آرامش چنین مکان‌هایی یک آشفتگی ذاتی نهفته است. این گروه جوان که از مسیر مورد نظر خود دور می‌شوند، در نهایت طعمه انسان‌هایی خاص می‌شوند، یک جامعه بدوی که قبل از جنگ داخلی آمریکا ادعای مالکیت این جنگل را داشتند.

مجموعه فیلم پیچ اشتباه آدمخوارهای مختلفی را که همیشه ضد هر انسانی که با آن برخورد می‌کنند (به جز مینارد) هستند نمایش می‌دهد که هیچ گونه پشیمانی نسبت به قربانیان ندارند. آدمخوارها ناتوانی در ادای کلمات را نشان می‌دهند اما به آسانی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و ماشین‌ها را می‌رانند. آن‌ها همچنین گرایش به گروهی زندگی کردن با دیگر جهش‌یافته‌ها و درون‌زاها برای شکل‌دادن یک خانواده را دارند.

کاراکترهای آدمخوار فیلم

سه‌انگشتی

سه‌انگشتی شخصیت اصلی مخالف را در هر مجموعه پیچ اشتباه دارد، که به عنوان آدمخوار جهش یافته با توجه به مواد شیمیایی سمی است که باعث نقص او هنگام تولد در کنار دو برادر خود شده‌است او همچنین مهارت بالایی در ساختن تله‌هایی که فوراً قربانیان خود را می‌کشد قبل از اینکه او کارهای فجیع خود را روی آن‌ها تمام کند است.

دندان‌اره‌ای

دندان‌اره‌ای، مانند دو برادرش، ابتدا در پیچ اشتباه ظاهر می‌شود. او بزرگترین و قوی‌ترین عضو خانواده است. او در پایان نخستین فیلم کشته می‌شود و دوباره تا نخستین پیش‌درآمد، پیچ اشتباه ۴: آغاز خونین، پیچ اشتباه ۵: تبارها و سپس پیچ اشتباه ۶: آخرین میعادگاه ظاهر نمی‌شود.

یک چشم

اولین بار در پیچ اشتباه ظاهر می‌شود، دقیقاً مانند دندان‌اره‌ای او در نخستین فیلم می‌میرد و تا چهارمین، پنجمین و ششمین قسمت دیگر حضور ندارد.

دیگر آدمخوارها

اشتباه نوبت ۲: Dead End معرفی یک خانواده از چهار طفلی به نام Ma، Pa، Brother and Sister. دو خواهر و برادر جوان نشان داده شده‌است که یک رابطه لوسمی دارند؛ حتی هنگامی که برادر خودارضایی خود را در حالی که یک دختر انسانی را جاسوسی می‌کند، خواهر حتی بسیار حسود و عصبانی می‌شود. ما تولد یک کودک جهنده (پسر سه انگشت) را قبل از او (و بقیه خانواده اش) کشته است. فیلم دوم با سه انگشت مراقبت از نوزاد پایان می یابد. کودک می‌شود به عنوان سه انگشت پا در اشتباه نوبت ۳: چپ برای مرده. سه انگشت توسط یک گروه از محکومین کشته شده‌اند و سر او به عنوان یک هشدار به سر می‌برد. سه انگشت سه سر انگشتان دست را پیدا می‌کند که او را خشمگین می‌کند. او یک معبد ایجاد می‌کند و سر را روی صفحه نمایش در کابینش می‌گذارد.

اگر به فیلم های ژانر ترسناک و دلهره آور علاقه دارید این سبک فیلم ها را میتوانید در رسانه فیلمو filmo.ir تماشا و دانلود کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه