پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان

3 هفته پیش
پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان

فیلم­های ترسناک همیشه برنده میدان مبارزه فیلم­های رمانتیک و اجتماعی هستند، چرا که آدرنالینی که در ادامه تماشای فیلم ترسناک ترشح می­شود را نمی­توان با هیچ هیجانی قابل قیاس قرار داد. به همین دلیل ارائه لیستی از پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان قطعا می­تواند بهترین راه حل برای پاسخگویی به نیاز به هیجان درونی افراد به شمار آید.

با توجه به علاقه و طرفداری از همه مردم از اقصی نقاط جهان، فیلم­ها، سریال­ها و کتاب و رمان­های زیادی از ژانر ترسناک ساخته شده است. اما همان­طور که از ظاهر امر مشخص است، همیشه همه فیلم­ها یا داستان­ها نمی­توانند بهترین باشند و گلچینی از آن­ها بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می­آورد. البته که همه فیلم­ها در جایگاه خود خوب هستند و سلیقه مهم­ترین فاکتور قابل توجه در انتخاب بهترین فیلم است؛ اما اگر بتوانیم لیستی از پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان را ارائه کنیم، بدون شک بهترین­ها را در آن لیست خواهیم یافت. به همین دلیل می­خواهیم در ادامه این مطلب به نقد و بررسی پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک بپردازیم تا کار شما را جهت دانلود فیلم ترسناک و تماشای آن ساده تر کنیم.

آنابل: آفرینش (Annabelle: Creation) – 2017

میزان فروش: ۳۲۱٫۸ میلیون دلار

یکی از پر سروصداترین فیلم­های ترسناک جهان، آنابل است که به کارگردانی دیوید اف. سندبرگ ساخته شده است. در واقع آنابل: آفرینش، نسخه فرعی فیلم ترسناک احضار است. داستان این فیلم حول محور یک عروسک­ساز موسوم به ساموئل می­چرخد که طی یک سانحه دختر ۷ ساله خود آنابل را از دست می­دهد. در ادامه ساموئل روح دخترش را به درون یک عروسک منتقل می­کند و جریان­های ترسناک دقیقا از با ورود عروسک آنابل به جهان آغاز می­شود.

احضار (The Conjuring) – ۲۰۱۳

احضار

احضار

میزان فروش: ۳۲۱٫۸ میلیون دلار

احضار نیز یکی از پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان است که هم­اکنون به عنوان محبوب­ترین فیلم ترسناک نیز شناسایی می­شود. این فیلم الهام گرفته از یک زوج محقق واقعی به نام­های اد و لورن وارن است که در حیطه مسائل فراطبیعی، شیاطین و ارواح فعالیت دارند.

یک مکان ساکت (A Quiet Place) – ۲۰۱۸

میزان فروش: ۳۴۱ میلیون دلار

بدون شک یکی از بهترین و ترسناک­ترین فیلم­هایی که می­توانید ببینید، یک مکان ساکت است که از صدر لیست پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان قرار می­گیرد. جان کرازینسکی به عنوان اولین تجربه کارگردانی خود، یک مکان ساکت را ساخت که هم­اکنون به عنوان یکی از فیلم­های ترسناک نوآورانه و پرفروش معرفی می­شود.

هانیبال (Hannibal) – ۲۰۰۱

میزان فروش: ۳۵۱٫۶ میلیون دلار

هانیبال دنباله جنجالی فیلم سکوت بره­ها در سال ۱۹۹۱ است که دقیقا یک دهه بعد از راه رسید و در لیست پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان قرار گرفت. این فیلم ترسناک-مهیج، بر اساس رمان­های توماس هریس، حول محور دکتر هانیبال لکتر، روانپزشک درخشان و قاتل سریالی آدمخوار می­چرخد. این فیلم به ترس روانی می­پردازد و دستکاری لکتر و تعقیب مامور اف بی آی کلاریس استارلینگ را به نمایش می­گذارد.

راهبه (The Nun) – ۲۰۱۸

راهبه

میزان فروش: ۳۶۵٫۶ میلیون دلار

راهبه یک نسخه فرعی از مجموعه احضار است که از لحاظ میزان فروش می­تواند با نسخه­های اصلی رقابت کند. در فیلم راهبه تمام تلاش و تمرکز شخصیت­های داستان در راستای کشف حقیقت یک قتل وحشتناک و مخوف است.

پرومتئوس (Prometheus) – ۲۰۱۲

میزان فروش: ۴۰۳٫۴ میلیون دلار

پرومتئوس به کارگردانی ریدلی اسکات، یک فیلم علمی تخیلی ترسناک و پیش درآمدی از دنباله فیلم «بیگانه» است. این فیلم یک تیم از دانشمندان را به تصویر می­کشد که در حال کاوش در منشأ بشریت هستند و با یک تهدید وحشتناک فرازمینی در سیاره­ای دور روبرو می­شوند.

نشانه­ها (Signs) – ۲۰۰۲

میزان فروش: ۴۰۸٫۲ میلیون دلار

فیلم نشانه­ها به کارگردانی ام نایت شیامالان، یک فیلم ترسناک تعلیقی محسوب می­شود که خانواده­ای را معرفی می­کند که در مزرعه­ای در پنسیلوانیا زندگی می­کنند و در مزارع خود دایره­های کشتزار را کشف می­کنند. در ادامه همان­طور که آن­ها تحقیق خود را انجام می­دهند، با یک تهدید عجیب و غیرمنتظره مواجه می­شوند و داستان به همین ترتیب ادامه پیدا می­کند.

جن­گیر (The Exorcist) – ۱۹۷۳

میزان فروش: ۴۴۱٫۳ میلیون دلار

فیلم جن­گیر که به عنوان یکی از ترسناک­ترین فیلم­های تمام دوران در نظر گرفته م­ شود، به دنبال تسخیر شیطانی دختر جوانی به نام ریگان و تلاش دو کشیش برای جن گیری دیو است. به صورت کلی روند داستان به خاطر فضای ترسناک، تصاویر آزاردهنده و وحشت روانی­اش شناخته شده است.

آن: بخش دوم (IT: Chapter 2) – ۲۰۱۹

میزان فروش: ۴۷۳٫۱ میلیون دلار

وقایع و اتفاقاتی که در فیلم آن: بخش دوم رخ می­دهند، حدود ۲۷ سال پس از قسمت اول به نمایش درمی­آیند. در این بخش بار دیگر می­توان اعضای باشگاه بازندگان را ملاقات کرد که در دیگر بزرگ شده­اند و هرکدام زندگی شخصی خود را دارند. در همین حال که هرکدام از اشخاص سعی دارد زندگی خود را پیش ببرد، سرنوشت دوباره آن­ها را به سمت محله قدیمی خود سوق می­دهد تا با ترس­های دوران کودکی خود روبه­رو شده و با آن­ها مقابله کنند. در این قسمت بچه­ها در مقابل پنی وایز قرار می­گیرند. با وجود اینکه این قسمت حس و حال قسمت اصلی را ندارد اما با حضور بازیگران جذاب و توانایی چون جسیکا چستین و جیمز مک آووی یا بیل هیدر، نظر شما را نسبت به سکانس­های خود جلب می­کند.

جنگ جهانی زد (World War Z) – ۲۰۱۳

میزان فروش: ۵۴۰٫۵ میلیون دلار

فیلم جنگ جهانی زد، World War Z، بر اساس رمان مکس بروکس، یک فیلم ترسناک زامبی با بازی برد پیت ساخته شده است. این فیلم داستان یک بازرس سابق سازمان ملل را دنبال می­کند که او در سراسر جهان سفر می­کند تا راهی برای متوقف کردن یک بیماری همه گیر جهانی زامبی پیدا کند، و در طول راه با برخوردهای وحشتناکی روبرو می­شود که بسیار ترسناک هستند.

علاوه بر تمام این موارد باید اضافه کنیم که لیست پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان می­تواند شامل من “افسانه هستم”، “حس ششم” و “آن: بخش اول” نیز باشد. به صورت کلی پرفروش­ترین فیلم­های ترسناک جهان بهترین فیلم­ها با ژانر ترسناک به همراه امتیاز کاربری بالا را در برمی­گیرد.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه