حقایقی در مورد لیونل مسی | Loinel Messi

5 سال پیش
مسی

همانطور که می دانید لیونل مسی برای بسیاری از بچه ها یک افسانه است. او بازیکن بسیار خوبی است و در بازی ها همانند یک ستاره می درخشد. او بازیکن کلیدی بارسلونا است و در بسیار از مسابقات، دلیل اصلی برد بارسلونا، لیونل مسی می باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا حقایق جالب در مورد مسی رو مورد بررسی قرار دهیم.

بیوگرافی لیونل مسی

متولد: ۲۴ ژوئن ۱۹۸۷ (سن ۳۱ سال)، Rosario، Argentina
قد: ۱٫۷ متر
همسر: Antonella Roccuzzo (سال ۲۰۱۷)
حقوق: ۴۰ میلیون یورو (۲۰۱۶)
تیم های فعلی: بارسلونا (۱۰ / فوروارد)، تیم ملی فوتبال آرژانتین (۱۰ / Forward)

لیونل مسی خلاصه ی نام او نیز است. لوییز لیونل آندره مسی نام کامل او است. خانواده لیونل مسی اگر چه مسی در آرزانتین متولد شده است اما خانواده ی او نژاد ایتالیایی دارند. پدر او مربی یک تیم در حد محلات بود و کارگری می کرد. پس میشه حدس زد که مسی این استعدادش از کجا نشات گرفته است.

همچنین بخوانید، بیوگرافی زین الدین زیدان | ستاره درخشان و پر افتخار فرانسوی

مسی موفقیت های زیادی را کسب کرده است و موفقیت های او بر کسی پوشیده نیست. اما بیایید به گذشته باز گردیم زمانی که او هفتده سال بیشتر سن نداشت. او به عنوان یکی از جوانترین بازیکنان  بارسلونا شناخته می شود. اولین بازی او در تیم بارسلونا برابر با تیم اسپانیول بود.

هورمون رشد لیونل مسی

او در زمان کودکی سالم سالم نبود. در سن یازده سالگی بود که هورمون رشد او با مشکل مواجه شده بود. همین عامل باعث شده بود که بر قد او تاثیر بگذارد. هزینه ی درمان او سنگین بود به همین دلیل خانواده او نمی توانستند از پس هزینه های او بر بیایند. آنها باید ماهیانه نهصد دلار پرداخت می کردند اما بارسلونا آنقدر به مهارت های لئو مسی باور داشت که تمام هزینه های او را متقبل شد.

لیونل مسی در سن سیزده سالگی به بارسلونا فراخوانده شد و عضوی از این تیم شد. باشگاه بارسلونا آنقدر هیجان زده شده بود از زمانی که مسی می خواست به بارسلونا بیاید، آنها آنقدر حول بودند که در نبود کاغذ، اولین قرار داد لیونل مسی را بر روی دستمال کاغذی نوشتند.

مسی

لیونل مسی هم شهروند آرژانتین و هم شهروند اسپانیا شناخته می شود که دو پاسپورت دارد. شماره ده لیونل مسی چندان بی دلیل نیست و داستان جالبی دارد. او این شماره را از رونالدینیهو اسطوره فوتبال جهان دریافت کرد.

رده ملی

او هیچ وقت موفقیت  قابل توجهی در رده ی ملی کسب نکرده است. او در سال ۲۰۰۵ به عنوان ذخیره وارد بازی برای تیم آرژانتین شد. او در نیمه دوم برای بازی با مجارستان به میدان رفت، فقط ۴۷ ثانیه بازی کرد و او به دلیل ضربه آرنج از بازی اخراج شد. بنابراین موفقیت او در رده ملی به یک کابوس تبدیل شد.

مسی در المپیک سال ۲۰۰۸ برای آرژانتین بازی کرد و توانست مدال طلای المپیک را کسب نماید. در این المپیک آرژانتین مقابل تیم نیجریه قرار گرفت و توانست یک بر صفر این تیم را شکست دهند. این گل، با پس مسی به ثمر رسید.

توپ طلا

مسی در سال ۲۰۰۹ برنده توپ طلای اروپا شد و به عنوان برترین بازیکن جهان شناخته شد. او توپ طلا را از کریس رونالدو ربود. او در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ به عنوان برترین بازیکن جهان نیز شناخته شد. او همچنین سه جایزه کفش طلا را هم دریافت کرده است. همه جهان بازی او را دوست دارند و او را ستایش می کنند. او توانسته است با تیم بارسلونا افتخارات زیادی را کسب نماید. یکی از رکورد های قابل توجه مسی این است که او در یک سال موفق شده است ۸۶ گل به ثمر برساند. او از ۶۶ بازی که انجام داده بود، توانسته بود به این مهم دست یابد.

مسی

مسی یک بازیکن مهار نشدنی

مسی به دلیل تکنیک و چابکی و سرعتی که در دریبل زدن دارد نام شپش را به او انتساب داده اند. مسی با این که بیشتر عمر خودش رو در اسپانیا گذرانده است، به او پیشنهاد دادند که برای تیم اسپانیا بازی کند ولی مسی این درخواست را نپذیرفت.

آرژانتینی ها او را اسپانیایی نامیده اند. یک مجسمه طلا از پای مسی ساخته شده است که  این پا ۵٫۲۵  میلیون دلار ارزش دارد. این مجسمه توسط گینزا تاکاکا توکیویی ساخته شده است. بارسلونا از آنجایی که نمی خواستند این بازیکن را از دست بدهند، قرار داد وی را به مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو افزایش دادند که دیگر هیچ حرف و حدیثی باقی نگذارند و کسی نتواند این بازیکن را خریداری کند.

مسی با قد ۱۶۷ سانتی متر عنوان کرده است که کوتاهی قد برای او اهمیتی ندارد و هیچ تداخلی با مهارت های وی ایجاد نمی کند و تازه توانسته است چابک تر و سرعتی تر باشد.

 

آنتونلا

مسی در زمان کودکی آنتونلا رو میشناحت که در سال ۲۰۰۹ رابطه خود را آغاز کردند. او همچنین از آنتولا دو فرزند به نام تیاگو و ماتئو دارد. مسی علاوه بر این که بهترین بازیکن جهان هم شناخته می شود دارای قلب رعوفی است و او به عنوان یک خیر هم شناخته می شود. سازمان خیریه ای به نام لئو تشکیل داده است.

لیونل مسی

همچنین بخوانید، کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

مسی که نام پسرش تیاگو را روی پاهای خود تاتو کرده است، که نشان از عشق پدر به فرزند را نشان می دهد.

مسی

مسی به چیز های خیلی مهمی مثل ثروت و شهرت دست یافته است. او بهترین بازیکن در نسل خودش است و همیشه به عنوان رقیب کریس رونالدو شناخته می شود. اما نظر شما در مورد مسی چیه؟ بنظر شما بعد از مسی چه کسی ستاره و بهترین بازیکن فوتبال شناخته می شود؟

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه