کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

3 سال پیش
کریستیانو رونالدو

در این مقاله می خواهیم در مورد ستاره پرتغالی بازیکن اسبق رئال مادرید و بازیکن فعلی یوونتوس یعنی کریستینو رونالدو صحبت کنیم. نام کامل کریستیانو رونالدو دوس سانتوس اویرو، متولد ۵ فوریه ۱۹۸۵ در فونچال، مادیرا پرتغال به دنیا آمده است. کریستیانو رونالدو در پست مهاجم با قد یک متر و هشتاد و پنج بازی می کند.

کریستیانو رونالدو

دوران کودکی

کریستیانو رونالدو در ۱۶ بهمن ۱۳۶۴ در خانواده فقیری به دنیا آمد. در کودکی به دلیل علاقه ی شدید که به پاتریک کلایورت داشت با نام کلایورت نام برده می شد. رونالدو از علاقه فوتبال در کودکی می گوید به قدری عاشق فوتبال بوده که اگر توپ را هم در اختیار نداشته، با در هم کردن لنگه ی جوراب هایش خودش را سرگرم میکرد.

کریستیانو رونالدو

معلم ابتدایی رونالدو در مورد علاقه ی شدید رونالدو به فوتبال می گوید که به یاد دارم کریس هر وقت اوقات فراغتی پیدا می کرد به فوتبال می پرداخت. کریستین رونالدو کوچکترین فرزند خانواده است. رونالدو برادری به نام هوگو و دو خواهر دارد. پدرش اسم رونالدو را از نام ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا بر گرفته است. جورج هورتز شاعر انگلیسی می گوید فقر گناه نیست، پسر قصه ی ما هم گناهی نداشت که با فقر به دنیا آمد و حتی گناهی هم نداشت که به خاطر بیماری قلب تا خداحافظی از فوتبال پیش رفت.

کریستیانو رونالدو

اما بی شک برای پسر بچه ای که با لباس های خواهرانش توپ درست می کرد و فوتبال بازی میکرد، ستاره نشدن یک گناه بود و کریستیانو رونالدو این گناه رو مرتکب نشد. پدر رونالدو به دلیل بیماری کبد به دلیل اعتیاد به الکل در سپتامبر ۲۰۰۵ و زمانی که رونالدو ۲۰ سال سن داشت، درگذشت. رونالدو اعلام کرده که الکل نمی نوشد و خبر ورزشی مبنی بر مصرف زیاد الکل در هنگام بهبودی مصدومیت در سال ۲۰۰۸ را عنوان کرد.

در اکتبر ۲۰۰۵ یک ماه بعد از مرگ پدرش رونالدو به اتهام تجاوز جنسی به زنی در هتل لندن بازداشت شد و با قید وثیقه آزاد شد. رونالدو این اتهام را تکذیب کرده است و در نوامبر ۲۰۰۵ از این اتهام تبره شد. رونالدو در بیانیه ای اعلام کرد من همیشه بر بی گناهی تاکید داشتم و خوشحالم که این ماجرا به پایان رسید تا بتوانم به بازی کردن در منچستر یونایتد تمرکز کنم. رونالدو در سال ۲۰۱۰ پدر شد. پسر رونالدو کریستیانو نام دارد و خانواده اش نام مستعار کریستیانیو را برای او انتخاب کردند.

کریستیانو رونالدو

او در ایالات متحده به دنیا آمده است و رونالدو اعلام کرده است که حضانت کاملش بر عهده ی اوست. رونالدو هرگز به صورت عمومی هویت مادرش را فاش نکرد. رونالدو در سال ۲۰۱۰ رابطه ای با ایرینا آغاز کرد. این زوج در ژانویه ۲۰۱۵ به رابطه ی خودشان پایان دادند.

کریستیانو رونالدو

رونالدو در سال ۲۰۱۵ بعد از قطع رابطه با ایرینا، رابطه ای را با لوسیا ویالون مجری و گزارش گر تلویزیونی اسپانیا آغاز کرد. کریستیانو رونالدو یک مسیحی کاتولیک است. او بعد از سونامی ۲۰۱۴ اندونزی و زنده پیدا کردن پسری که پیراهن تیم پرتغال را بر تن کرده است یک خانه برای او خرید. نام این پسر مارتونیز است و هم اکنون در تیم اسپورتینگ لیسپون بازی می کند.

کریستیانو رونالدو

زندگی فوتبالی کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو فوتبالش را در نوجوانی در تیم آندرونین ها آغاز کرد. بعد از دو سال به ناسیونال پیوست و بعد از آن به باشگاه اسپورتینگ لیسپون پیوست. در تیم اسپورتینگ لیسبون که حضور داشت، مربی تیم منچستریونایتد یعنی الکس فرگوسن از بازی رونالدو خوشش آمد و در سال ۲۰۰۳ قراردادی به ارزش ۱۳ میلیون پوند به منچستر یونایتد پیوست. کریستیانو رونالدو نخستین جامش رو در جام حذفی ۲۰۰۴ در منچستر یونایتد آغاز کرد.

کریستیانو رونالدو

رونالدو تا سال ۲۰۰۹ با منچستری ها همبازی بود و چندین بار جام حذفی و لیگ برتر انگلستان را با آنها فتح کرد. رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۰۹ با قرارداد ۹۴ میلیون یورویی با کریستیانو رونالدو به توافق رسید و رکورد گران قیمت ترین بازیکن جهان را شکست.

کریستیانو رونالدو

بزرگترین موفقیت کریستیانو رونالدو فتح لالیگا، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا بوده است. رونالدو در فصل ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ رکورد بیش از چهل گل در یک فصل را در لالیگا شکست. کریس با به ثمر رساندن ۵۱ گل در یک فصل رکورد تاریخ باشگاه که دست فرانس بوشکاش با ۴۹ گل بوده است را شکست.

رونالدو به عنوان برترین گلزن تاریخ رئال مادرید در لالیگا است. رونالدو همچنین اولین بازیکنی است که در زمین لالیگا موفق به زدن پنج گل شده است. کریستیانو رونالدو بعد از لیونل مسی به عنوان دومین گلزن تاریخ لیگ اسپانیا شناخته می شود.

کریستیانو رونالدو

همچنین رکوردار تاریخ گلزنان رئال مادرید است. رونالدو با ثبت ۳۶ هتریک به همراه مسی رکوردار هتریک لالیگا هم هستند. همچنین با زدن ۱۰۵ گل در لیگ قهرمانان اروپا رکورد دار گل زده است. کریستیانو رونالدو در فصل ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵ با دو گلی که در مرحله ی یک هشتم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا که در برابر شالکه به ثمر رساند، رکورد رائول و لیونل مسی را شکست و با ۷۸ گل رکوردار تمام رقابت های اروپایی شد

همچنین با این دو گل با ۷۵ گل زده  رکوردار گل در لیگ قهرمانان شد. رونالدو در سال ۲۰۰۳ به تیم ملی پرتغال راه یافت. در سال ۲۰۰۴ نایب قهرمان اروپا و در سال ۲۰۱۶ قهرمان جام ملت های اروپا شد. رونالدو در سال ۲۰۱۰ به عنوان کاپیتان تیم ملی پرتغال انتخاب شد.

کریستیانو رونالدو

رونالدو بیش از ۱۳۷ بازی برای پرتغال انجام داده است و هفتاد گل به ثمر رسانده است. موفق ترین سال های حضور رونالدو در سال ۲۰۰۴، ۲۰۰۶ و در سال ۲۰۱۶ بوده است. کریس در سن ۲۳ سالگی اولین توپ طلای خودش را دریافت کرد و در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دومین و سومین توپ های طلا را از آن خود کرد.

کریستیانو رونالدو

رونالدو در سن ۲۸ سالگی به چهارصد گل خودش در رده ی حرفه ای رسید. رونالدو اولین پرتغالی است که چندین توپ طلا برده است و اولین بازیکنی است که چندین کفش طلا اروپا را از آن خود کرده است. در صدمین سالگرد فدراسیون فوتبال رونالدو به عنوان برترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال شناخته شده است. همچنین رونالدو به همراه منچستر یونایتد و رئال مادرید شانزده جام کسب کرده است.

تکنیک های رونالدو

رونالدو آمیزه ای از قدرت، سرعت، قدرت بندی، شوت های پرقدرت، تکنیک، حرکات نمایشی و پرواز های بلند اوست. کریس یکی از سریع ترین بازیکنان جهان و رکوردار بلند ترین پرش در بین فوتبالیست های جهان است. رونالدو دارای پنج توپ طلا هم هست.

کریستیانو رونالدو

وی همچنین در مصاحبه ای که داشت، فاش کرد که در سن یازده سالگی به این نتیجه رسیده که یک سر و گردن از بقیه بالاتر است. در آن زمان شک نداشته که با بازیکنان هم رده اش متفاوت بوده است و تاکنون بر این عقیده هم مانده است.

حضور رونالدو در اسپورتینگ لیسپون در فصل ۲۰۰۲، ۲۰۰۳

رونالدو تنها بازیکن تاریخ باشگاه تبدیل شد که در تیم های زیر ۱۶ سال و تیم هفتده سال تیم ب و تیم اصلی در یک فصل بازی کرده است. در اولین بازی برای این تیم دو گل به ثمر رسانده است. رونالدو در همان سال در زیر هفتده سال شرکت کرد و در سال ۲۰۰۰ زندگی کریستین رقم خورد.

در سن پانزده سالگی بیماری تپش قلب بر کریس تشخیص داده شد و مجبور شد به بیمارستان برود و عمل لیزر انجام دهد. این بیماری ممکن بود رونالدو را برای همیشه از فوتبال دور کند اما رونالدو صبح وارد بیمارستان شد، در آخر شب بعد از عمل از بیمارستان خارج شد و بعد از چند روز به تمرینات بازگشت.

کریستیانو رونالدو

رونالدو در فصل ۲۰۰۳، ۲۰۰۴ به مبلغ ۱۲ میلیون پوند به باشگاه منچستر یونایتد پیوست. کریستیانو رونالدو نخستین بازیکن فوتبالیست پرتغالی در این باشگاه بود. در سال ۲۰۰۶ به عنوان بازیکن برتر انگلستان شناخته شد.

کریس رونالدو بعد از دنیس برکمپ و فولر سومین بازیکن تاریخ لیگ انگلستان است که طی دو ماه متوالی به عنوان بازیکن برتر انتخاب شد. در سال ۲۰۰۹ رئال مادرید تایید کرد که به این باشگاه خواهد پیوست و رونالدو شش سال با این باشگاه قرار داد امضا کرد و در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ به تیم یوونتوس پیوست.

کریستیانو رونالدو

این باشگاه هر فصل دوازده میلیون یورو و در مجموع شش سال به مبلغ ۹۴ میلیون یورو به رونالدو پرداخت کرد. طی مراسم استقبال از کریس رونالدو هشتاد هزار نفر به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو آمدند، که این تعداد استقبال کننده هم یک رکورد به شمار می آید. این تعداد تماشاگر رکورد دیگو مارادونا، باشگاه ناپولی را شکست. پیش از این رکورد استقبال کنندگان در اختیار خاویر ساویولا بود.

رونالدو در بدو ورود به باشگاه رئال شماره نه را بر تن می کرد. کریس رونالدو کار خودش را در تیم زیر پانزده سال آغاز کرد. رونالدو اولین بازی ملی خود را در بیست اگوست ۲۰۰۳ و در برد یک بر صفر مقابل قزاقستان انجام داد.

جام ملت های ۲۰۰۴

رونالدو در جام ملت های ۲۰۰۴ نخستین گل ملی خودش را در مرحله گروهی مقابل یونان به ثمر رساند و پرتغال بازی را ۲ بر ۱ از یونان باخت و پرتغال نایب قهرمان شد. رونالدو در مقدماتی جام جهانی فوتبال دومین گلزن برتر اروپا با به ثمر رساندن هفت گل، بوده است. کریستین رونالدو نخستین گل خودش را در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، مقابل تیم ملی ایران با یک ضربه پنالتی به ثمر رساند.

پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ از تیم ملی آلمان شکست خورد. رونالدو هشت گل در مقدماتی سال ۲۰۰۸ به ثمر رساند و در جام جهانی ۲۰۱۰ پرتغال در مراسم افتتاحیه مقابل ساحل عاج بازی کرد و با انجام یک خطا از داور کارت زرد گرفت. روز بعد تیم پرتغال به فدراسیون تماس گرفت و درخواست دادند که کارت زرد رونالدو را ببخشند اما فیفا درخواست را رد کرد.

کریستیانو رونالدو

رونالدو در هر سه بازی جام جهانی به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد. سرانجام در مقابل اسپانیا در یک هشتم نهایی حذف شد. رونالدو هفت گل در مقدماتی جام ملت های اروپا ۲۰۱۲ به ثمر رساند. از جمله دو گل مقابل بوسنی و هرزگوین در پلی آف به ثمر رساند. در قرعه کشی جام ملت های اروپا پرتغال به همراه هلند، دانمارک و آلمان در گروه موصوف به گروه مرگ قرار گرفت.

بعد از شکست مجدد پرتغال مقابل آلمان، رونالدو مورد انتقاد قرار گرفت و بر اثر نا امیدی و اشتباهات خود، بدون تشکر از هم تیمی های خود به اتاق های پرتغال رفت. در مسابقه دانمارک و پرتغال هر گاه توپ به پای رونالدو می رسید تماشاچیان شعار می دادند و نام لیونل مسی را شعار میدادند.

کریستیانو رونالدو

کریس دو فرصت عالی و یک فرصت معمولی را از دست داد و نا امید شد، اما کریستیانو رونالدو در جام ملت های ۲۰۱۶ در تیم پرتغال موفق شد با غلبه بر فرانسه با تک گلی که اِدر در دقیقه ۱۰۸ در وقت اضافه به ثمر رساند به قهرمانی این سری رقابت ها دست یابد.

این در حالی بود که رونالدو در نیمه ی اول بازی مسدوم شد چون قادر به ادامه ی بازی نبود، در دقیقه ی ۲۵ بازی تعویض شد. کریس رونالدو در این رقابت ها موفق به رساندن سه گل شد. رونالدو همچنین با سه پاس گل بهترین پاسور این رقابت ها شد.

کریس رونالدو در جام جهانی ۲۰۱۸ با تیم ملی ایران هم گروه بود و با تیم ملی کشورمان به تساوری یک بر یک رسید. همچنین بیرانوند توانست پنالتی کریس رونالدو را مهار کند. در نهایت در جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل اروگوئه حذف شد. رونالدو بهترین بازیکن جهان قهرمانی در جام جهانی را در افتخارات خود کم دارد. رونالدو پس ۵ بار قهرمانی با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با مربیگری زیدان به کار خود در سال ۲۰۱۸ در رئال مادرید پایان داد و به یوونتوس پیوست.

کریستیانو رونالدو

رونالدو عنوان کرد که زمانی که به مدرسه رفتم معلم از بچه ها پرسید که دوست دارید چه کاره شوید نوبت من که رسید گفتم میخواهم فوتبالیست بشم، معلم گفت از هر سیصد نفر ممکن است فقط یک نفر فوتبالیست شود و بقیه بچه ها از رونالدو خندیدند و رونالدو تو سخت ترین لحظات زندگی جنگید تا توانست بهترین ستاره ی تاریخ فوتبال شود.

این هم یک مختصری از بیوگرافی کریستیانو رونالدو، امیدوارم که از این مقاله بهره کافی رو برده باشید.

0
نویسنده مطلب AmiR
اشتباه وجود نداره💭شاید این روزها به خودت میگی: خیلی اشتباه کردی انتخاب های اشتباه داشتی و تصمیم های اشتباه گرفتی حق داری! !اما، من امروز اومدم بهت بگم اشتباه وجود نداره دوست من چیزی که تو اسمش رو اشتباه گذاشتی اقدامیه که در اون لحظه، بر اساس بهترین اطلاعاتی که داشتی بر اساس باورهات، آموزش هات، چیزی که خانواده بهت میگفته چیزی که دور و بری هات بهت میگفتن تصمیم گرفتی و اقدام کردی، ولی نتیجه اون چیزی نشد که دوست داشتی خودت رو به خاطر اشتباهات گذشته نکوب تو آدم جدیدی شدی، دیدگاه های جدیدی داری، آگاه تری، پخته تری در دل هر اشتباه، دانه رشد تو نهفته اس اون دانه رو بارور کن اشتباه وجود نداره دوست من!

بدون دیدگاه