چگونه فردی جذاب و جنتلمن شویم؟ ویژگی های یک فرد جنتلمن

5 سال پیش
جذاب

روانشناسان بر این باورند که با برخی از اقدامات ساده اما در عین حال تاثیر گذار توجه افراد مختلفی را می توان جذب کرد و فردی جذاب تر شد. تا انتها با ما همراه باشید.

لباس مناسب بپوشید تا جذاب تر دیده شوید

کمتر کسی می تواند تاثیر لباس را بر ذهنیت افراد نادیده بگیرد. مردم از ظاهر شما، شما را قضاوت می کنند. لباس را متناسب با موقعیت و مکان انتخاب کنید تا فردی جذاب تر به نظر برسید.

جذاب

وقت شناس باشید

زمانی که دیر به قرار می رسید در واقع به افراد اجازه می دهید که در مورد شما قضاوت کنند همین کافی است که از جذاب بودن شما کم شود.

سر قولتان بمانید

افراد بسیاری وجود دارند که سر قولشان نمی مانند قول دادن به افراد برای مدتی رضایت آنها را به همراه دارد اما زمانی که وعده های شما غلط از آب در می آید باعث دلخوری و ناراحتی طرف مقابل می شود.

به دیگران احترام بگذارید

منظور از دیگران همه افراد هستند از پیر و جوان گرفته تا اعضای خانواده و همکاران. این کار کمی دشوار است به خصوص زمانی که با افرادی مواجهه می شوید که باب میل شما نباشند.

از الفاظ و واژه های احترام آمیز استفاده نمایید

کلماتی مانند لطفا و ممنون هر چند کوتاه و مختصر هستند اما بسیار تاثیر گذار هستند. تشکر و قدردانی بابت کوچک ترین لطف دیگران حس خوبی را به دیگران منتقل می کند

در اکثر مواقع لبخند بزنید

لبخند قابل سرایت است اصولا زمانی که یک رهگذر به شما لبخند می زند. شما هم با لبخند به او پاسخ می دهید. دیدن چهره های بشاش و شادمان امید به زندگی را افزایش می دهد.

جذاب

دائم از تلفن همراهتان استفاده نکنید

تلفن همراه تکنولوژی جذابی است اما باید توجه داشت که همین تکنولوژی گاهی باعث دلخوری می شود کار کردن با گوشی حین صحبت کردن با بقیه حرکت توهین آمیزی محسوب می شود.

به همسرتان وفادار بمانید

این کار باعث می شود که دیگران شما را فردی قابل اعتماد تصور کنند. افراد وفادار اولویت ها را به خوبی تشخیص می دهند.

 جذاب

بهداشت فردی را رعایت کنید

رعایت بهداشت فردی مثل مسواک زدن، استفاده از لباس های تمیز تاثیر بسزایی در جلب توجه افراد دارند. از طرفی که ظاهر شما غیر بهداشتی باشد. افراد نمی توانند بر روی صحبت های شما تمرکز کنند همین امر باعث می شود که از سوی آنان دیده نشوید.

واضح صحبت کنید و ارتباط چشمی را فراموش نکنید

زیر لب صحبت کردن یا رو برگرداندن از افراد هنگام صحبت کردن با افراد قرار نیست حس خوبی را به دیگران انتقال بدهد. با افراد ارتباط چشمی برقرار کنید و جملات درست را ادا کنید و این ذهنیت را در افراد ایجاد کنید که درگیر موضوع بحث شده اید.

جذاب

مزاح را چاشنی حرف هایتان کنید

شوخی کردن یخ افراد را باز می کند و شرایط بحرانی را فراهم می کند. البته شوخی های نسنجیده به همان اندازه باعث دلخوری افراد هم می شود.

هنگام برقراری ارتباط فیزیکی موقعیت را بسنجید

تماس فیزیکی مثل بغل کردن یا دست دادن صمیمیت را بالا می برد. زمانی که نزد دوستان یا افراد خانواده خودتان می روید آنها را در آغوش بگیرید. در شرایط رسمی مثل مصاحبه های کاری می توانید از دست دادن برای ایجاد صمیمیت استفاده نمایید.

با خوتان صادق باشید

نسبت به آنچه که از زندگی می خواهید مطلع باشید و تمام تلاشتان را بری رسیدن به اهدافتان انجام دهید.

به حرف دیگران گوش کنید

هنگام صحبت کردن با دیگران شنونده ی خوبی باشید و به هیچ وجه کلام آنها را قطع نکنید.

تاثیر کار های احترام آمیز را نادیده نگیرید

باز کردن درب برای دیگران نشانه ی احترام و شخصیت شماست.

منظم باشید

تاثیر نظم و انضباط در زندگی همچنین باعث می شود که محبوبیت شما را دو چندان کند.

از دیگران تعریف کنید

تعریف کردن را با چاپلوسی اشتباه نگیرید. شما می توانید روی نقاط مثبت افراد توجه کنید. طرز لباس پوشیدن محاسن کاری و دیدگاه های خاص افراد را می توان به آنها بیان کرد.

با دیگران تبادل اطلاعات داشته باشید

اگر در زمینه ی خاص مهارت و تخصص دارید آن را با بقیه به اشتراک بگذارید و آموخته های خودتان را به آنها یاد دهید.

به دل نگیرید

ممکن است افراد به طور عمدی یا تصادفی به شما حرفی بزنند که شما ناراحت شوید. شما می توانید ناراحت شوید و زندگی را برای خودتان سخت بگیرید یا ساده از آن بگذرید و بودن در کنار بقیه لذت ببرید.

مسئولیت اشتباه هات خود را بپذیرید

به اشتباهات خودتان اعتراف کنید و مسئولیت آنها را بپذیرید و سعی کنید که اشتباهات خودتان را اصلاح نمایید.

ممنون که تا انتهای مقاله همراه ما بودید امیدوارم از نکاتی که بیان شد بهره کافی رو ببرید و روز به روز فردی جذاب تر شوید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه