پرفروش ترین کتاب های تاریخ در جهان کدامند؟

4 سال پیش
پرفروش ترین کتاب های تاریخ

علی رغم این که صنعت دیجیتال روز به روز در حال گسترش است و بر تعداد آن افزوده می شود اما هنوز، چاپ کاغذی کتاب، طرفداران زیادی دارد. در این مقاله نگاهی به پرفروش ترین کتاب های تاریخ خواهیم انداخت، با ما همراه باشید.

بهترین و پرفرش ترین کتاب ها در جهان

۱۰- شازده کوچولو

پرفروش ترین کتابکتاب شازده کوچولو نوشته آنتوان دو سنت-اگزوپری که نخستین بار در سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد با فروش ۱۴۰ میلیون نسخه در میان ده کتاب برتر تاریخ جای گرفته است. این کتاب به بیش از سیصد زبان و گویش ترجمه شده است. قهرمان داستان، خلبانی بینام است که پس از فرود در کویر با پسری که از سیاره ی دور دست آمده است، آشنا می شود.

۹- ارباب حلقه ها

پرفروش ترین کتابکتاب ارباب حلقه ها اثر جان جی. آر. آر. تالکین، با فروش صد و پنجاه میلیون جلد، یکی از موفق ترین کتاب های نوشته شده در قرن ۲۰ است که در رتبه ی نهم جای گرفته است. این رمان که به سبک خیال پردازی است طی دوازده سال از سال ۱۹۳۷ تا سال ۱۹۴۹ نگارش شده است. این مجموعه داستان ادامه اثر هابیت است که در سه جلد عرضه شده است.

۸- Scouting for Boys

پرفروش ترین کتاباین کتاب نوشته ی رابرت در سال ۱۹۰۸ میلادی منتشر شد. با فروش بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه در رتبه هشتم قرار گرفته است. در این کتاب آمده است که باید نوجوانان را در گروه های کوچک ۶ تا ۷ نفره به رهبری پسران سازماندهی کرد و با آموزش مهارت ها باعث ورزیدگی و بالا رفتن اعتماد آنها شد.

۷-داستان دو شهر

پرفروش ترین کتاب
کتاب داستان دو شهر نوشته ی چالز دیکنز که در سال ۱۸۵۹ میلادی منتشر شده است با فروش ۲۰۰ میلیون جلد در رتبه ی هفتم قرار گرفته است. این رمان در چاپ های هفتگی و به تدریج منتشر شد. داستانش در لندن و پاریس قبل از انقلاب فرانسه رخ داده است.

۶- اشعار مائو

پرفروش ترین کتاب
کتاب اشعار مائو رهبر حزب کمونیسم و انقلاب چین در سال ۱۹۶۶ منتشر شده است که با فروش چهارصد میلیون جلد در رتبه ی ششم پر فروش ترین کتاب های جهان قرار گرفته است. در این کتاب آمده است که بر سرمای پاییز در جزیره ی نارنجی ایستاده ام، از میان بیشه های انبوه هزاران تپه ی سرخ را می بینم و صد ها قایق در آب های بلوری شناور هستند.

۵- کتاب ManiFesto of the communist party

پرفروش ترین کتاباین کتاب نوشته ی کارل مارکس و فردلیش انگلیش که در سال ۱۸۴۸ میلادی منتشر شد با فروش تقریبا ۵۰۰ میلیون جلد در رتبه ی پنجم پرفروش ترین کتاب های جهان قرار گرفته است. تز اصلی این کتاب چگونگی از بین بردن سرمایه داری با عمل انقلابی طبقه ی کارگر و حرکت به سوی جامعه ی بی طرف است

۴-کتاب ِDon Quixote(پرفروش ترین کتاب های تاریخ)

پرفروش ترین کتاباین کتاب اثر میگل سرواتس با فروش پانصد میلیون جلد در سال ۱۶۰۵ میلادی تا کنون چهارمین کتاب پر فروش جهان به حساب می آید. این کتاب داستان فردی است که دچار توهم است که دشمنان فرضی را در برابر خود می بیند. او به همراه خدمتکارش به سفر های طولانی می رد و با کارهایش هدفی جز نجات مردم از ظلم و استبداد حاکمان ظالم ندارد.

۳-قرآن(پرفروش ترین کتاب های تاریخ)

پرفروش ترین کتاب
قرآن کتاب مقدس دین اسلام است که با فروش نزدیک به یک میلیارد جلد در رتبه ی سوم پر فروش ترین کتاب های تاریخ قرار گرفته است. قرآن در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرائیل بر پیامبر اکرم نازل شده است. کتاب قرآن به سی جز تقسیم شده است و دارای ۱۱۴ سوره است.

۲-مائو تسه-تونگ(پرفروش ترین کتاب های تاریخ)

پرفروش ترین کتاباین کتاب نقل قول هایی از مائوتسه-تونگ رهبر انقلاب چین با فروش بیش از یک میلیارد جلد در رتبه دوم پر فروش ترین کتاب های جهان قرار گرفته است. این کتاب در دوران انقلاب فرهنگی بین سال های ۱۹۶۶ تا سال ۱۹۷۶ نوشته شده است و هر چینی موظف بود یک جلد از آن را داشته باشد.

۱-انجیل(پرفروش ترین کتاب های تاریخ)

پرفروش ترین کتابانجیل کتاب مقدس مسیحیان با فروش بین ۲ تا ۳ میلیارد جلد، پرفروش ترین کتاب تاریخ بشر است. انجیل به معنی خبر خوش است. این کتاب به تمام زبان های دنیا ترجمه شده است.

ضمن تشکر از شما دوستان، نظرات خودتان را درباره ی پرفروش ترین کتاب ها با ما درمیان بگذارید و بگویید بهترین کتابی که شما مطالعه کردید، کدام است؟

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه