بهترین تیپ ها و استایل های کریسیانو رونالدو و لیونل مسی

بهترین بازی های پلی استیشن ۴ کدام اند ؟

۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ | ۰۱:۰۸ 26 نوامبر 2019
بهترین بازی های پلی استیشن 4

در این مطلب با تیم جفت هیچ همراه باشید تا به نقد و بررسی برخی از بهترین بازی های پلی استیشن ۴ بپردازیم. بازی های نسل هشتم بسیار حرفه ای هستند و از داستان های غیر قابل پیش بینی تشکیل شده اند. این بازی ها غالبا گرافیک فوق العاده حرفه ای دارند و به خوبی می توانند ساعت ها شما را مجذوب خود کنند. بیشتر این بازی ها آپدیت نسل های قبلی خود هستند که بسته به طراح آن ها دست خوش تغییراتی شده اند.

معرفی برخی از بهترین بازی های پلی استیشن ۴

 

بازی God of War

بهترین بازی های پلی استیشن 4

در این بازی انحصاری از PS4 با مکان های اسرار آمیز زیادی سر و کار دارید. این محصول با سری های قبل کاملاً متفاوت طراحی شده است و یک تجربه ی بسیارهیجان انگیز برای کاربران و گیمرهای حرفه ای به ارمغان می آورد.

کریتوس نقش اصلی این داستان همه چیز را در دست گرفته است. کریتوس پسری به نام آترئوس دارد. او قصد دارد به پسرش یاد بدهد تا بدون خشونت به زندگیش ادامه دهد و دنیا را نیز تا جایی که می توانند بدون خشونت نجات دهند؛ اما در شرایط و موقعیت های زیادی مجبور به خشم و خشونت می شوند. پسر کریتوس در مراحل مختلف داستان حضور دارد و وجودش در روایت بازی ضروری است و اتفاقات مهمی را هم رقم می‌زند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

داستان بازی در ابتدا ساده به نظر می‌رسد. کریتوس باید به همراه پسرش، آخرین خواسته ی همسر و مادری مرده را به سرانجام برسانند که همانا بردن خاکسترش به بالاترین قله ی دنیای نورس است. اما پایان داستان شما را کاملاً حیرت زده می کند. داستان ماجراجویانه ی آن به گونه ای است که دوست دارید آن را تا انتها ادامه دهید.

بازی God of War تا حدی هیجان انگیز است که در طول نبردها نفستان در سینه حبس می شود. شما در این بازی آزادی عمل بسیار زیادی دارید و با محیط های وحشت بر انگیز از یک معدن ترک شده بگیرید تا عمارتی بزرگ که گوشه گوشه ی آن داستان عمیقی نهفته است، مواجه خواهید شد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

شخصیت نقش اصلی یعنی کریتوس به گونه ای است که کاملاً شیفته ی او می شوید؛ چهره ی خشن و جذاب او در کنار یکدیگر می تواند برای کاربر فوق العاده جالب باشد. این بازی دارای شیوه های جدید برای مبارزه می باشد و دیگر شما را با تفنگ و یا شمشیر سرگرم نمی کند؛ بلکه تبری قدرتمند را در دست دارید که می توانید حرکات متنوعی را با آن تجربه نمایید.

به عنوان مثال می‌توان به لطف قابلیت عنصر یخ، تبر را با تمام قدرت به زمین کوباند تا دشمنان یخ ببندند، آن وقت کریتوس با حوصله به له و لورده کردن آن‌ها بپردازد. یا اینکه با کشیدن تبر روی زمین، یخ‌هایی را به سمت دشمن روانه کنید که شدیدا روی سلامتشان تاثیر می‌گذارد یا حتی می توانید با  تمام قوا تبر را پرتاب کنید. مشت‌های کریتوس به اندازه‌ای قوی هستند که همچون یک سلاح قدرتمند عمل می کنند. کریتوس همچنین صاحب یک سپر می باشد که می‌تواند ضربات دشمنان را دفع کند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بازی کنید و نظر خود را نسبت به زاویه ی دیدتان بیان کنید. به نظر من کمی در نبرد ها قرارگیری دوربین بر روی شانه های کریتوس جالب نیست. موسیقی این بازی نیز فوق العاده زیباست. تکمیل پازل بازی نیز یکی دیگر از وظایف شما محسوب می شود که باید به انجام آن بپردازید.

همچنین پیشنهاد می شود : بررسی بازی God of War؛ بازی انحصاری پلی استیشن ۴

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی Uncharted 4

بهترین بازی های پلی استیشن 4

یک بازی هیجان انگیز ویدئویی و داستان یک فیلم معرکه است که صحبت ها و احساسات مختلفی بین آنها رد و بدل می شود. شخصیت اصلی با نام نیتن یک نقش خاص را به همراه دارد که در واقع یک حالت خاکستری است. داستان بازی چندان سریع پیش نمی رود، اما اگر به آن فرصت دهید، می تواند رضایت شما را جلب کند.

آرامش این بازی توسط کسی به هم می ریزد که همه فکر می کنند مرده است. یک موضوع که بسیار ما را جذب بازی می کند این است که حس همزاد پنداری شما را با نقش اصلی جلب می کند و شما را کاملا در نقش فرو می برد. دنیای این بازی پر از آشوب و درگیری با دزدان دریایی است.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

صحنه های بازی چندان متنوع نیست و اکثرا در محیط جنگلی روایت می شود. اما اینقدر بزرگ  و عظیم هست که محو آن می شوید. در بازی می توانید روی تپه ای بایستید و تا دور دست ها را ببینید و لذت ببرید. به همراه داشتن طناب و قلاب در طول بازی می تواند بسیار زیاد به داد شما برسد. با استفاده از طناب از مسیر های صعب العبور رد شوید و شما را از افتادن در دره نجات می دهد و حرکتی که من آن را بسیار دوست دارم می توانید با استفاده از طناب روی سر دشمنان فرود آیید و آنها را غافلگیرکنید.

صحنه های اکشن بازی نیز بسیار جذاب و تماشایی است و می تواند شما را سرگرم نماید. پازل‌ها هم همچنان جزء جدانشدنی از ماجراجویی نِیتن دریک هستند. برای رسیدن به میراث دزد دریایی معروف یعنی هِنری اِوری، باید از سد معماهای سخت و گاهی اوقات طاقت ‌فرسا عبور کنید. پناه گرفتن پشت موانع یکی از اصلی‌ ترین المان ‌های بازی است. همچنین می توانید به وسیله ی سنگ سینتامانی، هم تیمی های خود را مداوا کنید.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

Uncharted 4 از لحاظ  صداگذاری ها و موسیقی عملکرد بسیار حرفه ای را از خود نشان می دهد. صحنه ها، صداها و موسیقی شما را به یاد یک فیلم هالیوودی می اندازد. در مجموع این بازی می تواند عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین و بهترین بازی های پلی استیشن ۴ را به خود اختصاص دهد؛ داستان عالی، موسیقی، لحظات ناب و نقش های جذاب همه و همه در کنار یکدیگر می تواند یک تجربه ی خاطره انگیز از یک بازی انحصاری PS4 را برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی The Last of Us

بهترین بازی های پلی استیشن 4

“آخرین از ما”؛ این بازی نیز توسط Sony و Naughty Dog به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ طراحی شده است. بیشتر صحنه های بازی بسیار تاریک است و آن را ترسناک تر جلوه می دهد. این بازی به طور وحشیانه ای خشونت را به همراه دارد. در طول نبردها کاراکترهای بازی گردن یکدیگر را سوراخ می کنند و دل و روده ی یکدیگر را به کف زمین می ریزند!

حرکت ها و واکنش ها در این بازی بسیار حرفه ای طراحی شده اند. کاراکتر دینا که معشوقه ی الی می باشد، از یک صداگذاری واقعا حرفه ای بهره مند است. شخصیت به یاد ماندنی و اصلی بازی الی می باشد و صدا گذاری او بر عهده ی جانسون است.The Last of Us  یکی از بازی های هیجان انگیز نسل هشتم به شمار می رود و از آن دسته بازی هایی است که حتی با گذر زمان هم حرف برای گفتن دارد و ملکه ی ذهن بسیاری از گیمرها شده است.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

این بازی آپدیت سری قبلی می باشد و یک زندگی واقعی در آخرالزمان را روایت می کند اما کمی با وحشت؛ وقتی از وحشت صحبت می کنم نه تنها بخاطر شخصیت هایی چون زامبی های این بازی، بلکه تلاشی که برای زنده ماندن باید انجام دهید و بروز اتفاقات غیر قابل پیش بینی که نفس شما را در سینه حبس می کند، بر وحشت بازی می افزاید. این بازی همچنین به تمرکز بسیار بالایی نیاز دارد و به این راحتی ها نمی توانید آن را پیش ببرید. باید این را به جرئت بگوییم که بازی سری قبل آن در سال ۲۰۱۷ هم یکی از بهترین ها بود و سرو صدای زیادی را به همراه داشت .

چیدمان دکمه های بازی کمی تغییر کرده است که بسیاری از افراد از این موضوع استقبال کردند؛ اما عده ی زیادی نیز به دلیل عادت به سری قبلی، این قضیه برایشان ناخوشایند بود. البته گفتنی است که می توانید با مراجعه به تنظیمات آن را به حالت قبلی بازگردانید. در گرافیک بازی هیچ عیب و نقصی را حس نمی کنید و با یک موسیقی متفاوت سر و کار خواهید داشت. همچنین در هر موقعیت بازی و از هر زوایه ای که دوست دارید می توانید عکس تهیه کنید و آن را در کنسول خود ذخیره نمایید.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

در این بازی ۶ سلاح قابل حمل وجود دارد و بقیه ی سلاح ها در داخل کوله پشتی قرار می گیرد. همچنین آجر و بطری و شیشه به وفور یافت می شود که می توانید از آنها  برای پرت کردن حواس دشمن و یا  حمله ی ناگهانی به آنها استفاده کنید. از طرفی سلاح های سرد دیگری مانند چاقوهایی که فقط می توان یک بار مصرف کرد و یا جوب بلند، میله و تبر برای حمله های پرقدرت در خلال بازی وجود دارد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی Horizon Zero Dawn

بهترین بازی های پلی استیشن 4

در اینجا نیز با یکی از بهترین تجربه ها در بازی روبرو هستیم. Horizon Zero Dawn از دید سوم شخص روایت می شود که بسیار جذاب و دوست داشتنی می باشد. البته شما این بازی را از کودکی و افکار عجیبی که در سر دارد شروع می کنید؛ اما در بزرگسالی  دختر داستان ما نمی ‌داند از کجا آمده و خانواده ‌اش چه کسانی هستند. او از آن‌ها هیچ خبری ندارد و تمامی افراد قبیله او را نادیده می ‌گیرند. در این میان تنها یک نفر سرپرستی او را قبول می کند؛ یک نفر از جنس خودش و تنها شخصی که او را همانند دخترش می‌ بیند. شخصیت این دختر بسیار جذاب و دلچسب می باشد و می تواند در خاطر افراد باقی بماند.

این بازی یک داستان منطقی و جذاب را روایت می کند که با حوصله ی هرچه تمام تر به سوالات شما پاسخ می دهد. شما با یک بازی خطی سر و کار ندارید و شاهد ماجرا و اتفاق های گوناگونی خواهید بود. از جنگل‌ها و مناطق خوش آب و هوا گرفته تا مناطق خشک و بی ‌آب و علف، از کوهستان ‌های سرد برفی گرفته تا دشت‌ های وسیع، همه و همه زیبا، دلنشین و بی ‌نظیر طراحی شده ‌اند. حیوانات مختلفی در آن ‌ها پرسه می ‌زنند و آفتاب، باران و برف پویایی بیشتری به آن ‌ها بخشیده.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

ربات‌ های بازی Horizon Zero Dawn با هوش مصنوعی عالی خود و رفتارهای بسیار طبیعی که ازشان سر می ‌زند به خودی خود، بازی را جذاب و بی ‌نظیر کرده ‌اند. هنگامی که آنها را ببینید، متوجه خواهید شد که از چه قدرتی برخوردار هستند. کمانی که ایلوی در دست دارد نقش مهمی در این بازی ایفا می کند. یک نیزه هم وجود دارد که در نبرد های تن به تن استفاده می شود؛ اما شاید چندان برای شما رضایت بخش نباشد.

گرافیک و لحظات اکشن بسیار حرفه ای هستند. هچنین طراحی انیمیشن های این بازی بسیار جذاب می باشد و شما احساس می کنید با یک موضوع زنده در ارتباط هستید. جزئیات و پویایی کاراکتر ها به خصوص ایلوی نیز بسیارعالی است. در مجموع چه از لحاظ  گیم پلی و چه از بعد شخصیت و روایت داستان، با یکی از بهترین بازی های پلی استیشن ۴ سر و کار داریم.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی Grand Theft Auto V

بهترین بازی های پلی استیشن 4

این بازی به اختصار GTA V نامیده می شود که توسط شرکت Rockstar North ساخته شده است؛ یکی از بازی های بسیار معروف و دوست داشتنی است و به جرئت می توان گفت از جمله بازی هایی به شمار می رود که علاوه بر گیمر ها، اقشار زیادی در سنین مختلف آن را تجربه کرده اند و از شناخته ترین ها بازی ها در کنسول های مختلف محسوب می شود.

این بازی به جزئیات بسیار اهمیت داده است و داستان و شخصیت پردازی خوبی را ارئه می دهد. اما بیش از حد آسان پیش می رود که نمی دانیم این موضوع را جزء نقاط ضعف یا قوت آن در نظر بگیریم . عده ی زیادی از گیمر ها این بازی را به خاطر روند بیش از حد آسانش رد می کنند؛ اما شرکت تولید کننده ی آن قطعا به فکر قشر و سنین مختلفی برای این بازی بوده است و محبوبیت را بیشتر ارزش می دانسته. جالب است بدانید حتی می توانید مراحلی را بدون بازی کردن رد کنید.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

۳ شخصیت اصلی این بازی بسیار واقع گرایانه طراحی شده اند و سال ها می توانند در ذهن شما جای بگیرند. شما در هر جای بازی که هستید می توانید بین ۳ شخصیت سوییچ کنید و با هر کدام که بیشتر می پسندید، بازی را ادامه دهید. ما در همه ی نسخه های این بازی شاهد سرقت های کوچک و بزرگی بودیم؛ اما این نسخه تمرکز زیادی روی طراحی سرقت های بزرگ دارد.

فعالیت های متنوع و حرکت های مختلفی از جمله بازی در اعماق آب دریاها یا پرش از ارتفاع و ورزش تنیس را در خلال بازی شاهد هستید. شما همچنین می توانید با پرداخت هزینه شخصیت های دیگری را به تیم خود اضافه کنید تا دست به سرقت های بزرگ تر بزنید و البته نتیجه موفق تری کسب کنید. در بخش آنلاین بازی می توان نقطه ضعف هایی را دید؛ البته وجود امکانات مختلف این مشکلات را کمی قابل قبول تر می کند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

یکی از محبوب ‌ترین مکانهای دوستداران این بازی Los Santos Customs است که می ‌توان اتومبیل دلخواه را با تنوعی از تغییرات اسپرت کرد. اگر در شهر در حال رانندگی هستید و به رادیو گوش می‌دهید ممکن است که در اخبار، دسته گل‌هایی را که به آب دادید را بشنوید! از لحاظ گرافیکی نیز این بازی حرف زیادی برای گفتن دارد و تکسچرهای با کیفیت بالا و افکت های قوی همگی باعث ایجاد مناظری زیبا در هر زمان و هر حالت می شوند. برخلاف GTA IV خوشبختانه این نسخه بر روی     PC هم به خوبی تنظیم شده است.

صداگذاری و گرافیک بازی نیز مورد تایید می باشد. همچنین گزینه های مختلف گرافیکی برای تنظیم وضعیت دلخواه تان وجود دارد. در مجموع نمی توان این بازی را یک شاهکار بزرگ دانست؛ اما تجربه کردن آن بعید است شما را پشیمان کند و ممکن است شما را ساعت های زیادی سرگرم نماید.

در این زمینه بخوانید : نقد و بررسی بازی GTA V؛ جنایت سه نفره

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی  A Way Out

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بازی از دید سوم شخص روایت می شود و کاملاً اکشن است. همچنین روی بازیگران و نقش آنها تمرکز دارد. A Way Out داستان دو خلافکار را روایت می کند که با گیم پلی بسیار جذابی همراه است و می تواند به مدت ده ساعت شما را بی نهایت سرگرم کند؛ ضمن اینکه کاملا غیر قابل پیش بینی می باشد.

شرکت توسعه دهنده ی این بازی عملکرد خوبی را ارائه کرده است. صفحه‌ی اسپیلیت‌ اسکرین بازی بسیار مورد تایید می باشد؛ جابه‌جایی مدام و حالت پویای صفحه‌ اصلا به گونه ای نیست که شما را عصبی کند و یا بدون برنامه پیش برود؛ بلکه بسیار هیجان انگیز و دلچسب خواهد بود. بعضی از قسمت های بازی مثل روایت یک فیلم سینمایی درکنار موسیقی پر هیجان است.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

این بازی هم به صورت آنلاین و هم آفلاین در دسترس می باشد. شما می توانید با اسلحه به جان دشمنان خود بیفتید و آن ها را نابود کنید.  یکی از نقاط ضعف بازی گرافیک فنی آن است و می توان گفت انیمیشن های چندان قدرتمندی را شاهد نیستیم؛ فیزیک بازی هم در بعضی صحنه ها شما را ناراضی می کند. تنوع بالای لوکیشن‌های بازی و گرافیک هنری قابل قبول آن به A Way Out جلوه‌ای جذاب و دوست‌داشتنی می‌بخشد.

سکانس‌های اکشنی که در آنها آهنگ‌ها وظیفه‌ ی هیجان بخشیدن به گیم‌پلیِ بازی را دارند، در کنار لحظاتی احساسی که به همراه موسیقی خاصی است که حتی امکان دارد اشک تان را در بیاورد، همه را مدیون جذابیت‌ جلوه‌های صوتی بازی هستیم. تجربه ‌ی A Way Out را می ‌توانیم به همه ی بازی دوست ها توصیه کنیم.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

این بازی کسل کننده نیست و هر لحظه شما را با یک اتفاق تازه غافلگیر می کند. همچنین می توان گفت این بازی نسل هشتم برای مخاطبین بسیار ارزش قایل شده و به خوبی هرچه تمام تر طراحی شده است. همه ی این اتفاقات و طراحی های ریز به ریز جلوه های ویژه، لحظات خوبی را برای گیمر رقم می زنند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی  Darksiders II

بهترین بازی های پلی استیشن 4

Darksiders II یکی از بازی های نسل هشتم است که به بهترین شکل توانست تقریبا در تمام زمینه ‎ها کم ‎نقص عمل نماید و عملکرد خوبی را ارائه کند. نقش های اصلی آن شامل ۴ سوار آخرالزمان ترکیبی از شیطان و فرشته می باشند. داستان این بازی کمی ترسناک روایت می شود که به افزایش هیجان آن کمک می کند و یک داستان پر پیچ و خم و غیر قابل انتظار را رقم می زند.

طراحی ظاهری شخصیت ها بسیار خوب و حرفه ای انجام شده، اما آنچنان که انتظار می رود، به یاد ماندنی نیستند و نمی توانند چندان بر روی مخاطب تاثیر بگذارند. در مجموع این بازی از لحاظ داستان و روایت خوب و موفق عمل می کند و تنها در زمینه ی شخصیت پردازی کمی ضعف را به دنبال دارد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

تصاویر از وضوح و کیفیت بسیار خوبی بهره مند هستند و مبارزات و نبردهای بازی را بسیار جذاب می کند و باعث می شود که شما لذت یک بازی اکشن حرفه ای را حس کنید. در این بازی شما حق انتخاب های زیادی را برای سلاح های قدرتمند خواهید داشت؛ همچنین می توانید دو سلاح که یکی سبک تر و دیگری سنگین تر است را به همراه داشته باشید و همینطور صاحب ذره ای شوید تا قدرت مبارزه شما را افزایش دهد.

شما در طول بازی باید درک کنید که کدام یک از سلاح ها بیشتر بسته به موقعیتتان به درد می خورد. با وجود این سلاح ها و ابزاری که در دست دارید، انتظار یک سری دشمن های مختلف و متنوع را خواهید داشت؛ اما فقط از چند نوع ثابت در این بازی استفاده شده است. با این وجود باز هم مبارزه با یک غول ک چند برابر خودتان هست، شما را مجذوب خود می کند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

صدا گذاری شخصیت ها در حد استاندارد می باشد اما موسیقی بازی بسیار خوب طراحی شده؛ این را به دلیلی می گویم که صداها و موسیقی نسبت به نسل هفتم بازی پیشرفت بسیاری داشته است. در مجموع می توان گفت تجربه ی این بازی خالی از لطف نیست و اگر قبلاً  به بازی نپرداخته اید، می تواند یک تجربه ی خاطره انگیز از بازی های نسل هشتمی را برای شما به دنبال داشته باشد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی Left Alive

بهترین بازی های پلی استیشن 4

Left Alive اثری از کمپانی اسکوئر انیکس می باشد و یک بازی در سبک اکشن و تیراندازی است که علاوه برps4  برای کامپیوترهای شخصی هم در دسترس خواهد بود. داستان این بازی، حمله به یک شهر مرزی را روایت می کند؛ جنگی  در شهر رخ می دهد  که ۳ نقش اصلی را هر کدام به گونه ای مجبور به شرکت در خود می کند. بازی بر روی ۳ نقش اصلی تمرکز دارد که یکی از آنها یک سرباز وظیفه شناس است. نقش زن این داستان را یک پلیس ایفا می کند که از بیماری قدیمی رنج می برد و دیگری یک زندانی اعدامی است که فرار کرده است.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

شما در این بازی باید این سه نقش را کنترل کنید. سوییچ کردن بین کاراکترها هم تفاوت چندانی در روند بازی ایجاد نمی‌کند؛ چرا که آن‌ها از نظر توانایی، نسبت به یکدیگر برتری خاصی ندارند و بازی در نقش هرکدام از آن‌ها، حس و حالی مشابه را القا خواهد کرد.

در بازی یک‌سری ربات Mech با نام Wanzer وجود دارد که هم شخصیت‌های اصلی و هم دشمنان می‌توانند از آن استفاده کنند. با این ربات‌های بزرگ می‌توانید سرباز‌های دشمن را فقط با یک ضربه ناکار کنید!

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بهترین بازی های پلی استیشن 4

 

بازی Hellblade Senua’s Sacrifice – Official

بهترین بازی های پلی استیشن 4

یکی از بازی های هیجان انگیز و تاثیرگذار کنسول پلی استیشن ۴ به شمار می رود. تولید کنندگان این بازی اثری خلق کرده‌اند که قادر است تاثیرعمیقی روی مخاطب بگذارد و ذهن و فکر او را مدت‌ها درگیر بازی و وقایعش کند.

زمانی که برای اولین بار در صحنه ی نبرد و مبارزه در آن دروازه حضور پیدا می کنید، همه چیز بسیار خوب و روتین است و استفاده از ضربه‌های سبک و سنگین شمشیر و دفاع در برابر حملات دشمن، لذت‌بخش هستند و هیجان نسبتا خوبی دارند. اما پس از گذشت مدتی که سرگرم این بازی هستید ، این حس به سراغ‌ تان می‌آید که انگار همه صحنه‌های نبرد و اکشن بازی شبیه هم هستند؛ یعنی در طول ساعات زیادی که با این بازی مشغول هستید، صحنه های اکشن تکراری زیادی را بارها و بارها مشاهده خواهید کرد و طراحان آن، هیچ تلاشی برای تنوع بخشیدن به بازی نکرده اند.

همچنین با اینکه چند نوع دشمن در طول بازی دیده می‌شوند، اما در واقع آن‌ها به جز یک سری تفاوت‌های ظاهری، از لحاظ رفتاری تفاوت چندان قابل توجهی با یکدیگر ندارند و همین هم باعث شده تا مبارزات بازی حالت یکنواختی داشته باشند. به این مسئله نبود تنوع در سلاح ‌ها را هم اضافه کنید.

علاوه بر این، زاویه ی دوربین نیز چندان مطلوب و مناسب نیست و این مشکل در بعضی مواقع تا اندازه ای جدی می شود که در حین مبارزات، زاویه ی دوربین به شکلی می‌ شود که نمی‌ توانید دید درستی از دشمن داشته باشید و دوربین گاهی پشت اشیا گیر می ‌کند یا بیش از حد به شخصیت اصلی نزدیک می ‌شود.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

اگر این چند مورد را کنار بگذاریم، عیب و نقص بزرگ دیگری را در بازی حس نخواهید کرد. در چندین صحنه دشمنان در مقابل شما قرار می گیرند، اما نمی شود این بازی را اکشن نامید. در طول بازی معماهای جالب و پازل های غیر قابل پیش بینی را باید تکمیل کنید که بسیار جذابیت دارد.

شخصیت سنوئا بسیار تاثیر گذار و جذاب طراحی شده است و جدا از سرگرمی و بازی، داستان بسیار جالبی را روایت می کند؛ یک شخصیت انسانی و نه تنها یک جنگجو. شاید اگر از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید، بتوانید با شخصیت اصلی این بازی همزاد پنداری کنید.

مبارزه اصلی  سنوئا، در واقع توام با مشکلاتی است که او را احاطه کرده‌اند. شاید شما با دیدن این بازی فضای افسانه ای را حس کنید اما در واقع مشکلات بسیار واقعی را روایت می کند. این بازی داستان واقعی را بازگو می کند که شما با تجربه ی آن می توانید حرف من را باور کنید .همه چیز از جمله رویا و توهمات مختلف، مشکلات روانی یا حتی یک عشق شیرین را حس می کنید.

در همه ی بازی ها صدا گذاری یکی از فاکتورهای بسیار مهم تلقی می شود و در این بازی نیز زمان زیادی صرف شده است. این بازی حالتی کاملاً سینمایی پیدا کرده است. صحنه های زیبایی طراحی شده که شما دوست دارید ساکت در کناری بایستید و به مناظر و گرافیک زیبای آن خیره شوید و لذت ببرید و همه ی این ها در کنار موسیقی بسیار عالی به افزایش جذابیت آن کمک کرده است.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

طراحی بازی بسیار هنرمندانه انجام شده؛ به گونه ای که در عین غمگین بودن و تاریکی محیط ها، باز هم زیبایی و چشم نواز بودن بازی کاملا به چشم بیاید، از یک منطقه ی ساحلی گرفته تا روستایی ویران شده یا مناطقی پر از گل های زیبا.

در کنار این موارد، مبارزات این بازی نیز بسیار سخت و هیجان انگیز خواهند بود و نمونه ای از بهترین صداگذاری ها در نسل هشتم را در این بازی شاهد هستیم. اگر از هدفون استفاده کنید بسیار بیشتر در عمق این بازی فرو می روید. این بازی علاوه بر PS4 برای کامپیوتر نیز قابل دسترس می باشد.

Hellblade Senua’s Sacrifice از دید هیچ کدام از منتقدین ایراد بزرگی را به خود ندیده است و از کیفیت گرافیک و جلوه های بصری فوق العاده ای بهره است. برای طراحی شخصیت سنوئا زمان زیادی صرف شده؛ در حدی که حتی با چندین روانشناس بزرگ و معتبر مشورت شده است تا رفتارهای ناهنجار را به خوبی به نمایش بگذارند.

 

بازی Yakuza 6: Song of Life

بهترین بازی های پلی استیشن 4

در اینجا با ششمین نسل از بازی دوست داشتنی Yakuza سر و کار داریم و کمپانی سگا ارائه دهنده ی آن است. داستان بازی دقیقاً چیزی را ادامه می دهد که در سری پنجم به پایان رسیده است. نقش اصلی که کازوما نام دارد، درگیر یک سری داستان هایی می شود که آرامش را به کل از زندگی او حذف می کند.

در این نسخه سیستم مبارزه کمی بدقلق عمل می کند و یک نقطه ضعف برای این بازی به حساب می آید. همچنین سیستم Target Lock  نمی تواند چندان رضایت بخش باشد. گرافیک و آب و هوا و صحنه های این بازی کسل کننده نیست، اما آن طور که از یک بازی نسل هشتمی انتظار داریم، نتوانسته چندان ما را شگفت زده و راضی کند.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بهترین بازی های پلی استیشن 4

این بازی ژاپنی ممکن است در بخش های مختلفی کمتر از حد انتظار باشد؛ اما این تولید کننده ی سگا در موسیقی و صداگذاری بازیکن ها هیچ ایراد و کم و کاستی از خود نشان نمی دهد. با پا گذاشتن به هر نبرد بازی به این گفته ی ما می رسید که چقدر صداها عالی عمل می کنند.

در مجموع می توان گفت تیم سازنده توانسته در بومی سازی آن موفق عمل کند. با تمام این حرف ها باز هم اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به بازی های شرقی علاقه دارند، امتحان کردن آن هیچ ضرری ندارد.

بهترین بازی های پلی استیشن 4

بهترین بازی های پلی استیشن 4

نظر شما چیست ؟ شما چه بازی هایی را به عنوان بهترین بازی های پلی استیشن ۴ می شناسید ؟

0/5 ( 0 نظر )
دیدگاه شما

۰ دیدگاه