چگونه در همه زمینه ها بدرخشیم؟ سطح پنج آنابولیک

4 سال پیش
سطح پنج آنابولیک

میرسیم به سطح پنج آنابولیگ، یکی از سطوحی است که موفقیت های بزرگ در آن اتفاق می افتد، افراد باهوش، افراد لیدر، افراد بسیار موفق در حیطه های مختلف که می تواند در رشته ی تحصیلی، مسابقات، بازار و… که در سطح پنج قرار گرفته اند. فکر سطح پنج مصالحه و آشتی می باشد و منظور از مصالحه و آشتی یعنی ما دعوایی با خودمان و عوامل بیرونی نداریم، قضاوت ها را به حداقل می رسانیم و سعی می کنیم برعکس فرصت ها را ببینیم.

سطح پنج کاتابولیک

احساس، احساس آرامش است چون به دنبال فرصت ها هستیم و ناراحت نیستیم و رفتار، رفتار پذیرش می باشد، شما به جای اینکه لیبل بزنید و بگویید این خنگ است ببینید که چه ویژگی هایی در آن وجود دارد، چه فرصتی در آن است، به جای این که لیبل بزنید و بگویید من این شرایط رو ندارم، ببینید چه چیزی رو دارید، ببینید از این شرایط موجود چه فرصتی است، آزمونی رو دادید و خراب کردید تحلیلش کنید و ببینید چه فرصتی برای رشد و یادگیری در آن وجود دارد.

مسابقه ای رو دادید و برخلاف انتظار شما، رکورد بد بود و شکست خوردید، ببینید چه فرصتی است و چیکار میشه کرد که بهتر بود. در بیزینس و مارکتینگ بازاریابی کردید و موفق نبودید ببینید کجای کار اشتباه کردید، شاید بازار هدفتان را به درستی انتخاب نکردید، شاید روشی که انتخاب کردید نادرست است ، شاید پیغامی که دادید اشتباه بوده است که در نهایت فرصت را در آن پیدا میکنی، قضاوت نمیکنی که نه مردم نمی فهمند، نه اینجا نمی شود کار کرد.

سطح پنج آنابولیک

یکم خصوصیت های سطح پنج رو بیشتر بشناسیم و ببینید سطح پنج در شما وجود دارد یا خیر.

برد، برد تفکر اصلی سطح پنج می باشد، در روابط با دیگران کسی که برد و برد را در نظر دارد در سطح پنج قرار دارد، برد برد واقعی دیدگاه سطح پنج است. ما هر دو برنده می شویم یا اصلا بازی نمی کنیم، سطح یک من بازنده ام من می بازم، سطح دو، من می برم تو می بازی، سطح سه، من باید برنده بشوم حالا تو هم شدی، شدی، سطح چهار تو باید برنده بشی، سطح پنج ما هردو برنده می شویم یا اصلا بازی نمی کنیم، یعنی آنقدر خلاق است که راه حلی را پیدا می کند که هر دو برنده بشوید.

دیدن فرصت ها: دیدن فرصت ها در چالش ها، ممکن است که خودت داری تلاش می کنی که بیزینس خودت رو بسازی و لزوما با دیگران ارتباط ندارد، نکته اساسی و اصلی این است که چقدر شما فرصت رو می بینید، فرصت رشد، فرصت یادگیری، فرصت این که بفهمیم قدم درست چه چیزی است، چقدر فکر می کنید به فرآیند و چقدر آن را تحلیل می کنید و کنجکاو هستید.

آرامش درونی: در سطح پنج، آرامش درونی بالایی دارند.

درک بالا: دیدگاهشان این است که میخواهند همیشه تو را درک کنند. اگر من یک کاری می کنم و مشتری یک واکنشی نشان می دهد، من می خواهم که تو را درک کنم، می خواهم ببینم که چه فرصتی در آن وجود دارد.

قضاوت نکردن: به کسی لیبل نمی زنند. کسی رو قضاوت نمی کنند.

علاقه به تاثیرگذاری زیاد:افراد سطح پنج علاقه به تاثیرگذاری دارند.

خلاق: این افراد بسیار خلاق هستند.

قدرت خلق زندگی ایده آل

ایمان به هدفمند بودن حیات: ایمان دارند که این اتفاقات نهایتا، ختم به خیر می شود و این نکته ای است که در این سطح وجود دارد.

بیشتر مردم قضایا را، این یا آن می بینند. یا مهربانی یا جدی، یا حواست به احساسات دیگران هست یا شجاعانه دنبال اهدافت خودت هستی، برد-برد یعنی هر دوی اینها باشی، این جستجو برای پیدا کردن، نقطه تعادل اساس تفکر برد-برد است.

نکته ای که در سطح پنج وجود دارد و من دوست دارم که به آن فکر کنید این است که چقدر وقتی اختلاف نظر دارید، دنبال راه حل سومی می گردید که خلاقانه است و برد، برد است. امیدوارم که از این مقاله بهره کافی رو برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه