هواوی عنوان سومین خریدار بزرگ چیپست در جهان را به خود اختصاص داد

5 سال پیش
چیپست هواوی

یک موسسه ی تحقیقاتی به نام Gartner گزارشی مبنی بر میزان خرید شرکت های بزرگ از بازار چیپست (chipset) در جهان ارائه کرده و بر این اساس، کمپانی هواوی با یک پیشرفت قابل ملاحظه، عنوان سومین خریدار بزرگ چیپست را به خود اختصاص داده است.

جایگاه اول و دوم این رده بندی متعلق به برندهای سامسونگ و اپل می باشد و هم اکنون هواوی نیز مقام سوم را تصاحب نموده است. این غول های تکنولوژی از سال ۲۰۱۲ تاکنون بزرگ ترین خریداران قطعات نیمه هادی در جهان بوده اند. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۷ سهمی معادل ۱۹٫۵ درصد را به خود اختصاص دادند.

بر اساس آمارهای موسسه ی Gartner ، مخارج بخش صنایع نیمه هادی شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۱ میلیارد دلار نیز فراتر رفته که یک رقم بسیار قابل ملاحظه محسوب می شود.

در این زمینه بخوانید : فروش شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۰۰ میلیون گوشی عبور کرد

چیپست هواوی

سایر برندهای چینی نیز در زمینه چیپست همگام با هواوی پیش می روند

هواوی در طول چند ماه اخیر، با مقاومت ها و جریانات مخالفی از جانب آمریکا و برخی کشورهای غربی مواجه شده است، اما با این وجود هیچ خللی در مسیر پیشرفت این کمپانی بزرگ ایجاد نشده و روز به روز نیز به پیشرفت ها و دستاوردهای جدیدی نایل می شود.

در این زمینه بخوانید : سیستم عامل هواوی در دست توسعه قرار دارد

سایر کمپانی های کشور چین نیز همگام با هواوی، خرید چیپست های خود را افزایش داده و هم اکنون در بین ده خریدار برتر این قطعات در جهان، نام چهار برند چینی به چشم می خورد. (هواوی، لنوو، شیائومی، بی بی کی)

به لطف گسترش روزافزون بازار گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی، ده خریدار برتر چیپست در سال ۲۰۱۸ سهمی به میزان ۴۰٫۲ درصد از کل خریدها را به خود اختصاص داده اند که این آمار نسبت به سال قبل ۰٫۸ درصد افزایش یافته است.

آنالیزور ارشد موسسه ی Gartner در این زمینه چنین می گوید :

ده خریدار بزرگ نیمه هادی ها در سراسر جهان در حال تصاحب سهم بزرگ تری از بازار هستند و بازاریابان، تولیدکنندگان و توسعه دهندگان قطعات چیپست و فناوری های مربوط به آنها، باید اکثر منابع خود را به این ده خریدار اختصاص دهند.

منبع : gizchina

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه