چگونه فردی موفق تری شویم – بررسی سطح سه آنابولیک

4 سال پیش
سطح سه آنابولیک

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم چگونه فرد موفق تری شویم. خبر خوب اینه که سطوح آنابولیک وجود دارد که ما را به موفقیت نزدیک می کند. جالب این است که هر سطحی جلو تر می روید، موفقیت دوبله و سوبله می شود که به صورت تصاعدی بالاتر می رود. در این مقاله می خواهیم سطح سه آنابولیک را بررسی کنیم.

سطح سه آنابولیک

در سطح سه فکرمان فکر مسئولیت پذیری است. احساس، احساس گذشت و بخشش است و رفتار به صورت عملکرد همکاری می باشد. یعنی کسی که به خودش می گوید آقا من قربانی نیستم، من عصبانی نیستم، من مسئول هستم. من مسئول شرایطم هستم. من دیگر نمی گویم که کنترلی ندارم و دیگر هم نمی گویم که بقیه باید شرایط را درست کنند. در این سطح می گوید: همینی که هست، من مسئول شرایطم هستم. موفقیت با مسئولیت پذیری انجام می شود و کسی که اینطور باشد گذشت و بخشش می کند، رفتار های بد دیگران را نمی بیند ، انرژی منفی و شرایط نامطلوب جامعه را نمی بیند. در کل می بخشد و با آن شرایط با دیگران همکاری می کند.

اجازه بدید سطح سه آنابولیک را بیشتر توضیح بدهم. کدام از چیز هایی که من می گویم در شما وجود دارد: اگر زیاد است که نشان می دهد که سطح سه شما بالا است.

همکاری با دیگران علی رغم تفاوت ها: شما مثلا در محیط کارتان با این که از همکار و یا رئیس تان خوشتان نمی آید ولی با او همکاری می کنید. بخاطر این که شما بتوانید رو به جلو حرکت کنید و به هدف مورد نظر برسید، اگر مقایسه کنیم با سطوح یک و دو، سطح یک می گوید من بازنده هستم، من می بازم، سطح دو می گوید که من برنده ام و تو بازنده ای، سطح سه می گوید که من باید ببرم، حالا تو هم اگه بردی، بردی! من باید ببرم، تمرکز روی خودش است، با دیگران همکاری می کند تا به نتیجه برسد.

برای آزمونی مطالعه می کند، عکس العمل های پدر و مادر که ممکن است او را دعوایش کنند، ممکن است معلمش و یا مشاورش واکنش نشان بدهد، یا مثلا برای مسابقه ای آماده می شود: مربی او را تحت فشار می گذارد و یا ممکن است بر سر او داد بزند و بگوید که تو هیچی نمی شوی، ممکن است برای بیزینسی تلاش می کند و هر کاری که می کند نتیجه لازم را نمی گیرد. عکس العمل های منفی از دوستان خود می بیند، خیلی ها به او می گویند دیونه بودی که چنین بیزینسی را راه اندازی کردی! ، می رفتی کارمند میشدی و یا همان کار قبلی را انجام می دادی، یا می خواهد یک تغییر بزرگ ایجاد کند: به او می گویند: بابا ول کن همینجا هستی یا همین شرایط رو داری برای چی می خواهی خودت را به ریسک بیاندازی؟

کسی که در سطح سه قرار دارد می گوید: من قربانی نیستم، من عصبانی نیستم، من مسئول هستم، من مسئول شرایطم هستم، من منفی ها رو می شنوم ولی برنامه ریزی برای خودم انجام می دهم  و مسئولیت کارم رو بر عهده می گیرم. هدف گذاری می کنم و رو به جلو حرکت می کنم.

پذیرفتن دیگران: نمیاد بگوید چرا بابام اینجوریه! یا چرا هم وطن من اینجوریه! چرا رئیس من اینجوریه! چرا شرایط جامعه اینجوریه، می پذیرد و می گوید که من مسئول هستم و باید کارم را به بهترین نحو ممکن انجام دهم.

تمرکز بر نکات مثبت و راه حل: هی نمی گوید چرا اینطوری نیست، هی نمی گوید چرا اینطوری شد، باید این کار رو می کردم، در واقع بر روی کار خود تمرکز می کند و به نکات مثبت و راه حل ها توجه می کند.

بخشش دیگران: اگر کسی منفی می دهد به خودش می گوید که احتمالا عصبانی بوده که چنین کاری رو انجام داده است و رفتار منفی فرد رو توجیح می کند، ناراحت نمی شود و به خودت نمی گیرد.

افرادی که دارای کنترل روی زندگی خود هستند، خیلی حواسشان است و این خیلی مهم است که شرایط را برای خودشان توجیح می کنند و استاد کنار اومدن با شرایط خودشان هستند. برخی افراد تا می بییند اتفاق غیر مطلوبی در زندگی شان افتاده است می روند در سطح یک و دو که حالا من یک قربانی هستم که هیچی نمی شوم و هیچ چیزی رو نمیشه تغییر داد. بعضیا می روند توی سطح دو که عصبانی و دعوا می کنند. بعضی ها در سطح سه آنابولیک می آیند و با شرایط کنار می آیند و می گویند شرایط همینه که هست و توجیح می کند و تمرکز بر روی راه حل ها می کند و خودش رو به جلو حرکت می کند.

سطح سه خیلی بهتر از سطح های یک و دو می تواند آغاز موفقیت شما باشد، ولی ما سطوح بالاتر هم داریم که نتایج بهتری دارد. در مقاله های بعدی سطح های بعدی را به شما معرفی می کنیم. حالا سوالی که از شما دارم این است که چقدر شما این سطح رو تجربه کرده اید؟ چقدر خودتان را در این سطح می بینید؟ چیکار می توانید بکنید، در شرایطی که جو نامطلوب است و تمام  انرژی شما را  می گیرد؟ چیکار می توانید بکنید که از سطح یک و دو، بیایید و در سطح سه قرار بگیرید؟

یکی از کار هایی که در سطح سه آنابولیک می توانید انجام بدهید آگاه بودن از این سطوح است.  این دست شما است که می توانید یک تعبیر مثبت داشته باشید یا منفی! ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه