چگونه فردی موفق تری شویم – سطح چهار آنابولیک

5 سال پیش
سطح چهار آنابولیک

سطح چهار آنابولیک سطح بالاتری از سطح سه آنالولیک می باشد. در سطح چهار فکر ما، فکر اهمیت به دیگران است و تمرکز از خودمان بیرون می رود و بر روی دیگران تمرکز می کنیم. جالب این است که وقتی از خودمان و از این خود خواهی و خود بینی بیرون می آییم و تمرکز خود را بر روی دیگران می گذاریم، موفقیت بیشتر می شود، دلسوزی احساسی است که برای دیگران داریم و خدمت به دیگران که شما این رو در پزشک ها و پرستاران واقعی می بینید.

در حس مادر به فرزندش این سطح رو میبینید. بزارید سطح چهار آنابولیک رو بیشتر توضیح بدهم و ببینید به طور کلی چقدر سطح چهار رو در زندگی خود تجربه می کنید.

سطح چهار آنابولیک

ویژگی های سطح چهار آنابولیک

  • نگران بقیه بودن
  • مردم برای کمک نزد من می آیند
  • عشق
  • روابط عمیق با دیگران
  • دارای هوش عاطفی قوی

در واقع در این سطح هر کسی مشکلی دارد نزد من می آید، هر موقع در جایی گیر می کنند سراغ من می آیند، کمک و مراقبت به دیگران، عشق به دیگران، در سطح ۴ افراد، افرادی هستند که هوش عاطفی قوی دارند، احساسات خودشان و دیگران را خیلی خوب تشخیص می دهند و مدیریت می کنند و روابط اجتماعی بسیار قویی دارند.

معمولا آنها کسانی هستند که روابط عمیقی با دیگران دارند و دوست های قدیمی و خیلی زیادی دارند و خیلی دوست باز هستند. در سطح ۴ یک نکته ای وجود دارد و آن این است که اگر حد و مرز تعریف نشود باعث می شود که دیگران از شما سو استفاده کنند، چون فردی است که در خدمت به دیگران است و فردی است که همه کار ها رو به او می سپارند، همه برای هر چیزی به او مراجعه می کنند و خود او اهدافش به اولویت بعدی می رود.

هیچ وقت خودش درست به کار هایش نمی رسد چون که به بقیه کمک می کند و این یک بحث بسیار مفصلی است که در روابط می بایست حد و مرز تعریف کرد که ما در ادامه در بخش های بعدی آن را معرفی می کنیم. پس به طور کلی سطح چهار خیلی خوبی ها دارد اما یکسری بدی ها هم دارد، همه ی سطح ها به این صورت هستند که خوبی و یا بدی داشته باشند.

سطح چهار آنابولیک

در سطح چهار نکته ای که وجود دارد این است که تمرکزتان از روی خودتان بر داشته می شود و به دیگران می رود، بزارید یک مثال بزنم: اگر شما صاحب یک بیزینس هستید دیگه کمتر روی خودتان تمرکز می کنید، تمرکزتان را روی مشتری می برید، می گویید بزار هر کاری بکنم که او راضی باشد. اگر با سطوح قبلی مقایسه کنیم که سطح یک می گوید من بازنده هستم، سطح دو می گوید که من برنده ام ولی تو بازنده ای، سطح سه می گوید من برنده ام تو هم اگر بردی ایرادی نداره ولی سطح چهار آنابولیک می گوید تو باید ببری، تو باید برنده بشی!

خب در بیزینس هم همینطور است. اگر تو در بیزینس خود بگی که مشتری باید برنده شود و واقعا اعتقاد داشته باشید نه این که فقط یک شعاری بدهید. در واقع باید کاری انجام دهید که آن مشتری برگردد، آن مشتری شما رو معرفی می کند، آن مشتری ده نفر دیگر را هم برای تو می آورد.

جاهای دیگه هم همینطوره، برای آزمونی خودتان را آماده می کنید، هر چیزی یاد میگیرید رو به دیگران یاد می دهید به همکلاسی هات و یا به رقیب هات یاد می دهی، وقتی به دیگران یاد بدهی، آن حس خوب به خودت ده برابر می شود. در واقع می گویند داد و ستد نمی گویند ستد و داد، اول باید آن انرژی مثبت رو به دیگران بدهید تا به تو چند برابر باز گردد.

نکته ای که در سطح چهار آنابولیک  وجود دارد که شما تمرکزت بر روی دیگران است، برای مسابقه ای تلاش می کنید، برای هدفت، برای خانوادت، برای آزمونی که می دهید، برای تغییری که می خواهی در خود ایجاد کنی، تمرکز کن ببین این چه تاثیری روی سایر اعضای خانوادت می تواند داشته باشد یا چه تاثیری روی پدر مادرت و یا جامعه می تواند داشته باشد، شاید در کل جهان داشته باشد، شاید تو باید یک کاری رو آغاز کنی که یک تاثیر بزرگ بر روی جامعه داشته باشد که من نمی دانم آن چه چیزی است.

جف بیزوس بنیان گذار شرکت آمازون یکی از موفق ترین کار آفرینان دنیا و پولدار ترین افراد دنیا که این جمله رو نقل می کند که : ما مشتریانمان را افرادی می بینیم که به مهمانی ما دعوت شده اند. هر روز تلاش می کنیم کوچکترین جنبه های تجربه آنها از مهمانی ما بهتر و بهتر شود.

سطح چهار آنابولیک

زمانی که تمرکز روی چیزی دیگری می رود این انرژی بزرگ تر و بیشتر می شود و باعث موفقیت بیشتری می شود. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه