دانلود و نقد و بررسی فیلم A Quiet Place-یک مکان ساکت

A Quiet Place

A Quiet Place یا به ترجمه فارسی  ” یک مکان ساکت ” یک فیلم موفق در سال ۲۰۱۸ است که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند . یک فیلم با ژانر ترسناک اما  مدرن و دلنشین است که ارزش تماشا کردن را دارد زیرا برای بینندگان خود ارزش زیادی قائل شده است و از هیچ چیز دریغ نکرده است .

ما در این مقاله قصد لو دادن داستان فیلم را نداریم اما شما را با فیلم نامه  و روند فیلم بیشتر آشنا می کنیم و به نقد و بررسی آن می پردازیم .

A Quiet Place

 به نظر من چالش  بزرگی در یک فیلمنامه است که بتواند مخاطب را به قدری جذب کند تا ۹۰ دقیقه پای یک فیلم بدون دیالوگ نگه دارد و حوصله اش را سر نبرد این یک واقعیت است که A Quiet Place هیچ دیالوگی ندارد ! اما قابل ذکر است که موسیقی به فیلم روح دوباره ای بخشیده است.

جان کراسینکی که ما او را با نقش های کمدی می شناسیم توانسته است در این فیلم به خوبی هنر خود را به رخ بکشد و حالا هم کارگردانی و هم بازیگری نقش مرد را بر عهده دارد، وی همسر واقعی خود “امیلی بلانت Emily Blunt” را برای بازی در نقش  زن فیلم Evelyn دعوت می‌کند و این شاید باعث شده است که شما شاهد عشق و محبت واقعی تری باشد و آن را با تک تک سلول های خود حس کنید .

A Quiet Place

یک خانواده گرم و صمیمی که در مزرعه کوچکی زندکی می کنند و پدر و مادر آمریکایی که تا پای جانشان برای زندگی فرزندانشان می جنگند . اما خطری بزرگ این خانواده را تهدید می کند و آن هم موجودات ناشناخته اند که قصد حمله کردن و نابودی دارند ، این هیولاها  با وجودی که نابینا هستند اما بسیار به صدا حساس اند پس اینجاست که دلیل این همه سکوت را درک می کنید ، جالبی داستان این جاست که  دختر بزرگ این خانواده دوست داشتنی ناشنوا می باشد و این موضوع باعث شده است که آنها همگی به زبان اشاره مسلط باشند و با یکدیگر در سکوت ارتباط برقرار کنند . زن خانواده حامله است و بچه ای قرار است به زودی به جمع این خانواده اضافه شود قطعاً این موضوع می تواند کمی شما را حرص دهد و در دل خود بگویید در این همه سختی و ترس و ابهام تولد بچه ای دیگر را کجای دلم بگذارم ! هرلحظه صداهای وحشتناکی به گوش می رسد که اعضای این خانواده را تهدید می کند شما در طول فیلم  با افراد  این خانواده هس همزاد پنداری می کنید و در تک تک لحظات پا به پای آن ها ترس به دلتان راه پیدا می  کند .

A Quiet Place

مغز اصلی این فیلم شاید تکراری باشد و همچون بسیاری از داستان ها حمله مردگان به زمین را نشان می دهد ولی نکته جالب این است که شما هیچ موجود ترسناکی را نمی بینید . یک موجود ناشناخته وجود دارد ولی انگار هیچ چیز وجود ندارد و این همه ترس و وحشت همگی از صداها نشئت می گیرد ، ترس های منطقی تا مغز استخوانتان را می سوزاند !

A Quiet Place

فیلم A Quiet Place اصلاً خود را محدود نیافته و با هر آنچه در توان دارد، مخاطب را شگفت‌زده خواهد کرد. لباس‌های زیبا و دلنشین بر تن اعضای خانواده ، میز شام رنگارنگ ، مزرعه جذاب پر از ذرت در کنار خانه ، همه بیانگر میزان امید به زندگی در خانواده است . مادر خانواده با جدیت به پسر خود ریاضی یاد می‌دهد ، دختر ناشنوای خانواده یک عالم نقاشی به در و دیوار اتاق زیبایش آویزان می‌کند و با وجود تمام این صداها و خطرها  شما رقص زیبایی را می بینید که پدر و مادر خانواده با آهنگی که در گوششان با هدفون می شنوند چه عاشقانه یکدیگر را در آغوش گرفته و حس امنیت را برای هم به ارمغان می آورند . فیلم یک مکان ساکت واقعا اهمیت انسان ها برای ادامه ی زندگی و بقا را به نمایش می گذارد و اینکه به شما یادآور خواهد کرد حتی در سخت ترین شرایط هم می شود به یکدیگر عشق ورزید .

A Quiet Place

در پایان شاید تفاوت دلنشین فیلم را می شود از جایی حس کرد که عین تمامی فیلم های وحشتناک یه موجود زشت و خشمگین به شما زل نمی زند و زهره تان  نمی ترکد و در حالی که شما این ترس را در تمام طول فیلم تدریجی به همراه دارید و هر لحظه منتظر این موجودات خطرناک هستید .

 لازم به ذکر است که فیلم A Quiet Place توانسته رتبه دوازدهم را در لیست بهترین آثار سینمایی سال ۲۰۱۸ و همچنین رتبه بیستم را در لیست مورد بحث‌ترین آثار سینمایی سال ۲۰۱۸ از آن خود کند.

A Quiet Place

 اگر طرفدار فیلم های ترسناک هستید این فیلم را از دست ندهید .

دانلود فیلم

را لمس کنید و ساعتی خود را با یک فیلم زیبا سپری کنید .

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

بدون دیدگاه