ده فیلم برتر از نگاه IMDB | پر امتیاز ترین فیلم ها

5 سال پیش
فیلم های برتر IMDB

در این مقاله قصد داریم ده فیلم برتر جهان که IMDB بالاترین امتیاز رو به آنها داده است معرفی کنیم. البته این نکته رو هم بگم که لیست فیلم ها بر اساس رای رتبه می گیرد و ممکن است مجدد این لیست تغییر پیدا کند اما این ده فیلم توی سبک و زمان خودشون بی نظیر بودند. پس تا انتها همراه ما باشید.

۱۰-باشگاه مبارزه یا همان فایت کلاپ سال ۱۹۹۹

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۸٫۸ در جایگاه دهم در لیست ما قرار دارد. این فیلم در سال ۹۹ میلادی ساخته شده و داستان آن بر اساس یک رمانی است که در سال ۹۶ نوشته شده است. دیوید فینچر کارگردان آن بوده است و ادوارد نورتن و  بردپیت و هلنا در این فیلم بازی کردند. بودجه ای که برای این فیلم در نظر گرفته شده است ۶۳ میلیون دلار بود که توانست ۱۵۰ میلیون دلار نیز فروش داشته باشد.

۹-ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه محصول ۲۰۰۳

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۸٫۸ در جایگاه نهم لیست ما جای گرفته است. این فیلم حماسی که بر اساس رمان ارباب حلقه ها ساخته شده است. این فیلم حدود ۹۴ میلیون دلار بودجه برای آن در نظر گرفته شده است که توانسته است ۱۲۰ میلیون دلار نیز فروش کند.

۸- شوالیه تاریکی محصول سال ۲۰۰۸

فیلم های برتر IMDB

این فیلم امتیاز ۸٫۸ را کسب کرده است و در رتبه هشتم در لیست ما جای گرفته است. این فیلم در سال ۲۰۰۸ ساخته ی کریستوفر نولان ساخته شده است. شخصیت اصلی این فیلم بتمن است که با همان ماشین خاص خود به دنبال جوکر می گردد. میزان بودجه ای که برای این فیلم براورد شده، ۱۸۵ میلیون دلار بوده است که توانست حدود یک میلیارد فروش داشته باشد.

۷- فهرست شیندلر محصول ۱۹۹۳

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۸٫۹ در جایگاه هفتم لیست ما قرار دارد. فیلم شیندلر که در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است حول پیرامون یک تاجر آلمانی است که توانست جان افراد بسیار زیادی را در هولوکاست نجاد بده و یک جورایی دست به خیر بشه و آنها رو استخدام بکند. این فیلم تواسنت ۳۲۰ میلیون دلار فروش کند.

۶- ۱۲ مرد خشن محصول سال ۱۹۵۷

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۸٫۹ در جایگاه ششم در این لیست قرار گرفته است. یک فیلم درآم که در سال ۵۷ در امریکا ساخته شده است. بودجه ای که برای این فیلم درنظر گرفته شده است ۳۵۰ هزار دلار است.

۵- خوب، بد، زشت

فیلم های برتر IMDB

این فیلم محصول سال ۱۹۶۶ است که توانسته امتیاز ۸٫۹ را کسب نماید. این فیلم یک فیلم حماسی و سبک وسترن خفن در زمان خودش می باشد. این فیلم حدود یک میلیون و دویست هزار دلار براش هزینه شد که بالای ۲۵ میلیون دلار فروش داشته است.

۴- پاپ فیکشن

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۸٫۹ در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. در واقع این فیلم یا همان داستان عامیانه که یک فیلم جنایی است و بودجه ای که برای این فیلم در نظر گرفته شده است، ۸ میلیون است و فروش آن نزدیک به دویست و سیزده میلیون دلار بود.

۳- پدر خوانده پارت دو(IMDB)

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۹  محصول ۱۹۷۴ در جایگاه سوم قرار گرفته است. فیلم پدرخوانده پارت دو یک فیلم حماسی و جنایی است و بودجه ای که برای این فیلم در نظر گرفته شده است حدود ۱۳ میلیون دلار است. این فیلم توانست ۱۹۳ میلیون دلار فروش کند.

۲- پدر خوانده پارت یک(IMDB)

فیلم های برتر IMDB

این فیلم در سال ۱۹۷۲ با امتیاز ۹٫۲ در جایگاه دوم قرار گرفته است. این یک فیلم جنایی و حماسی درباره ی یک خانواده ی مافیایی است. بودجه ی این فیلم حدود ۶ میلیون دلار بوده است که توانست ۲۴۵ میلیون دلار فروش داشته باشد.

۱- رستگاری در شاوشنگ(IMDB)

فیلم های برتر IMDB

این فیلم با امتیاز ۹٫۳ در جایگاه اول لیست ما قرار گرفته است که در سال ۱۹۹۴ ساخته شده است. این فیلم در سال ۴۷ روایت می شود که در مورد دوفرین است که حساب دار نسبتا موفقی بوده است که به عنوان متهم(قتل همسرش) شناخته شده است. پیشنهاد می کنم دیدن این فیلم رو از دست ندین، هزینه ای که برای این فیلم درنظر گرفته شده است ۲۵ میلیون دلار است و ۵۷ میلیون دلار فروش داشته است. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید سایت ما جفت هیچ.

همچنین بخوانید، بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ کدامند؟ | فیلم های روز

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه