خسیس ترین افراد در جهان را بشناسیم

5 سال پیش
خسیس

در این مقاله همراه ما باشید تا ده تا از خسیس ترین افراد رو با هم بررسی کنیم

Charlie Ergen

خسیس

ثروت این مرد آمریکایی سیزده میلیارد و چهارصد میلیون دلار برآورد شده است. او در جوانی شروع به فروختن دیش های ماهواره ای کرد. او پس از چند سال، شرکت خودش رو تحت عنوان دیش نتورک راه اندازی کرد. این شرکت یکی از ارزانترین سرویس های تلویزیونی رو در کل آمریکا ارائه می دهد. او در زمان بی پولی، یک جور دیگه ای بوده است! کاملا ول خرج و اهل قمار، ولی بعد از موفقیت خودش، همه چیز در درون او هم تغییر پیدا می کند. او هیچ وقت برای ناهار و شام به رستوران های لوکس نمی رود و ناهارش رو هر روز از خانه می آورد. با این که می تواند چندین هواپیما شخصی داشته باشد اما همیشه در قسمت اکونومی هواپیما پرواز می کند و پول بلیط در جایگاه ویژه رو هم نمی دهد و این نشان می دهد چقدر خسیس و پول دوست است

Carlos Slim Helu

خسیس

با ثروت بیش از ۶۷ میلیارد دلار، کارلوس ثروتمند ترین فرد مکزیکی و هفتمین پولدار دنیاست. او بیشتر ثروت خودش رو از شرکت مخابراتی به دست آورده است و الان هم مالک بیش از دویست شرکت مکزیکی و آمریکایی است اما او هنوز در خانه ای که سی سال پیش خریده است، زندگی می کند و اصلا اهل سفر به دور دنیا نیست و بیشتر وقت آزاد خودش رو با نوه هایش می گذراند.

کت و شلوار های معمولی و نه مارکدار می پوشد. در واقع کارلوس، لباس های خودش رو از همان لباس فروشی های خودش انتخاب می کند. باید بدانید که پولدار بودن در مکزیک خیلی سخت است. مزاحمت آدم ربا ها برای شهر مکزیک تمامی ندارد ولی کارلوس همیشه رانندگی بنتلی خودش رو بدون هیچ بادیگارد و راننده ای بر عهده دارد. او با داشتن این همه شرکت های تکنولوژی و کامپیوتری حتی یک لپ تاپ هم ندارد و همه ی کار های خودش رو در یک دفترچه می نویسد.

Jim C.Walton

خسیس

وی بنیان گذار فروشگاه های زنجیره ای است که ثروت وی بیش از ۴۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار است و جز ۱۴ نفر پولدار شناخته می شود. او بر خلاف خواهر و برادرش در همان شهر کوچکی که قرار داشت زندگی می کرد. جیم والتون هر روز با یک وانت زنگ زده به سر کار می رود و کل روز رو در حال کار کردن است. حتی کسانی که در زیر دست او کار می کنند، می گویند دوست ندارند زندگی مثل او داشته باشند. یکی نیست بهش بگه، خب اگر پول هایت رو خرج نمی کنی، حداقل حقوق کارکنان خودت رو افزایش بده که آنها کمترین حقوق ها رو نداشته باشند ولی جیم بدون گذر زمان کار می کند و پول های خودش رو جمع می کند.

همچنین بخوانید، ثروتمند ترین افراد در سال ۲۰۱۹ چه کسانی هستند؟ – پولدارترین ها

John Caudwell

خسیس

جان انگلیسی است و بنیانگذار شرکت فونیک خودرو است او ثروتی حدود ۲٫۵ میلیارد دلار دارد. او با دوچرخه به سر کار خود می رود و کت شلوار مارک دار برای او مفهموی ندارد. او همیشه کت شلوار های بازاری ارزان به تن می کند و تمام عمرش پول سلمانی نداده است چون موهای خودش رو، خودش کوتاه می کند.

Amancio Ortega

خسیس

در رتبه ششم اورتگا قرار دارد و هفتاد میلیارد دلار ثروت دارد. اورتگای اسپانیایی ششمین پولدار در جهان است. او صاحب فروشگاه های Zara است. این میلیاردر آشپز خودش رو ندارد و برای ناهار هم به رستوران نمی رود بلکه در کنار کارکنان خود در ناهار خوری شرکت غذا می خورد. او هنوز در همان شهری کوچکی که بزرگ شده است زندگی می کند و هیچ وقت لباس های مارک شرکت خودش رو نمی پوشد ولی به جاش با همان کت شلوار های قدیمی خودش سر کار می رود.

David Cheriton

خسیس

احتمال این که استاد دانشگاه شما یک میلیاردر باشد کم است مگر این که در دانشگاه استندفورد در حال تحصیل باشید. او استاد ریاضی و مهندسی کامپیوتر است. البته او شش میلیارد دلار ثروت خودش رو با جمع کردن حقوقش به دست نیاورده است. ثروت او به دلیل سرمایه گذاری اندک او در شرکت گوگل به دست آمده است. این میلیاردر همیشه در قسمت اکونومی هواپیما پرواز می کند. موهایش رو خودش کوتاه می کند و همیشه یک لباس و شلوار جین معمولی به تن می پوشد. او یا با دوچرخه اش یا فلوکس واگن بیرون می رود، او یک راه حل پولدار شدن رو از راه خساست عنوان کرده است که باعث معروفیت آن شده است. او گفته است که چای نپتونی های خودش رو بیش از یک بار مصرف می کند.

Azim Premji

خسیس

او یکی از پولدارترین هندی های جهان است و ثروتی بیش از ۱۷ میلیارد دلار دارد. او مالک شرکت Wipro است. او از این هراس دارد که کارکنانش بیش از حد دستمال توالت مصرف نکنند و لامپ های اضافی همیشه خاموش باشد. ماشین او یک تویوتا قدیمی است. بعضی روز ها هم که حال رانندگی ندارد با یک دونه از این تاکسی های موتور سه چرخه ای کار می کند. عظیم با این که آدم خسیسی است اما یک حسن خوب هم دارد. او یک بشر دوست است و تاکنون میلیون ها دلار ثروتش رو خرج به دانشگاه رفتن نوجوان ها کرده است.

مارک زاکربرگ

خسیس

ایشون رو که همه می شناسید، بعله بنیانگذار آمریکایی فیس بوک که چیزی بالای هفتاد و یک میلیارد دلار ثروت دارد و جز پولدارترین ها به حساب می آید. تنها ولخرجی او یک خونه هفت میلیون دلاری در کالیفرنیا و دو سه خونه ی تفریحی دیگر است و کلا دیگه خرج زیادی نمی کند. او همیشه با یک تیشرت و شلوار جین و با یک فولکس واگن مدل ۲۰۱۴ بیرون می رود که اگر فول آبشنش رو هم گرفته باشد بیشتر از ۳۰ هزار دلار نمی شود ولی مارک هم حسن خوبی دارد و آدم خیری است. او میلیارد ها دلار به خیره ها بخشیده است و یک کار قشنگ دیگه ای هم که کرده است، این است که یک ملک بزرگ در هاوایی رو برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از بساز بفروش ها با پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار خریده است.

Warren Buffett

خسیس

او سومین فرد پولدار جهان است. ثروت او بیش از ۸۴ میلیارد دلار است. به راحتی می توانیم بگوییم که او از موفق ترین سرمایه گذاران در تاریخ جهان است. با این ثروت افسانه ای، شاید فکر کنید او در داخل یک قصر خیلی بزرگ و مجلل زندگی می کند ولی سخت در اشتباه هستید. او هنوز در خانه ای که در سال ۱۹۵۸ به مبلغ ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلار خریده زندگی می کند. به جای این که صبحانه او رو بهترین سر آشپز های دنیا آماده کنند بیشتر اوقات یک صبحانه ارزان از نوع مک دونالد می گیرد.

همیشه ماشین های دسته دوم می خرد و موقع خرید هم سعی می کند هیچ وقت سرش کلاه نرود. تازه گاهی اوقات برخی از ماشین ها رو که به علت صدمات ارزان می شود رو می خرد. لباس پوشیدن او هم در حد پولدار ترین سرمایه گذار جهان نیست البته خوشبختانه او هم مردی خیر است. او به همراه بیل گتس یک تعهد نامه درست کرده اند که حداقل نصفی از ثروت خود را به خیریه ها بدهند. بعد ها این تعهد نامه توسط مارک زاکربرگ و چندین میلیاردر دیگر هم امضا شده است.

بیل گیتس

خسیس

بیل گیتس هم نیاز به معرفی ندارد او به عنوان بنیانگذار شرکت مایکروسافت شناخته می شود و یکی از دوست های Warren Buffett است. او صاحب چندین خانه ی لوکس و چندین خانه است اما او تا همین چند وقت پیش فقط در قسمت اکونومی هواپیما پرواز می کرد. ساعت مچی او یک رولکس نیست بلکه یک ساعت ده دلاری است. او از غذاهای ارزان قیمت مک دونالت بدنش نمی آید.

 البته نا گفته نماند که خسیس ترین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۴ فوت کرد و اگر زنده بود رتبه اول خسیس ترین افراد رو باید به او میدادیم، بعله! Ingvar Kamprad سوئدی بنیان گذار شرکت IKEA، او چیزی بالغ بر شصت میلیارد دلار ثروت داشت ولی همیشه لباس های دسته دوم می خرید. اگر هم در یک کشور خارجی که چیز های ارزانی داشت سعی می کرد موهای خودش رو در آنجا کوتاه کند تا مجبور نشه ۲۰ یورو در اروپا پرداخت کند. همیشه با کلاس اکونومی پرواز می کرد و تا آخرین روز های مرگش یک ماشین قدیمی سال ۱۹۹۳ زیر پاهایش بود و روز هایی هم که حال رانندگی نداشت با اتوبوس یا مترو سر کار می رفت.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. نظرات خودتان را در باره ی خسیس ترین افراد با ما در میان بگذارید و بگویید چه کسانی از اطرافیان شما خیلی خسیس هستند.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه