راز های رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو قسمت سوم : قانون جذب

5 سال پیش
قانون جذب

در قسمت سوم این مقاله یعنی راز های رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو، سری میزنم به قانون جذب و جدیت در اهداف، با ما تا انتها همراه باشید.

راز بعدی که می خوام به شما معرفی کنم، من اولین بار از زبان ناپلئون هیل شنیدیم، ناپلئون هیل خیلی ها، به خاطر کتاب های قدیمیش او را می شناسند و در واقع چیزی که برای ما مسلمه، ناپلئون هیل برجسته ترین کتابی که دارد، کتاب موفقیت و قانون های موفقیت است که خیلی از مردم ترسیدند و آن را جمععش کردند، افراد موفق را جمع کردند، چون نمی خواستند که مردم معمولی راز های موفقیت را بدانند اما این کتاب بعد ها دوباره چاپ شد.

قانون جذب

همچنین بخوانید، راز های رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو قسمت دوم : هدف مشخص

چیزی که خیلی جالب است این است که ناپلئون هیل توسط اندرو کارنگی که جز یکی از ثروتمندان جهان به شمار می رفت، مورد استخدام قرار گرفت. اندرو کارنگی به ناپلئون هیل هیل گفت که من به مدت بیست سال تمام افراد موفق و پولدار این کره ی خاکی رو جلوی روی تو می آورم تا بتونی باهاشون مصاحبه بکنی و راز موفقیت رو از توی ذهن و کلمات و از خودآگاه و ناخودآگاهشون بیرون بکشی.

قانون جذب

هدفتان را مشخص کنید و با تمام وجود آن را بخواهید

کار ناپلئون هیل این بود که بیست سال افراد موفق رو مشاهده کند و خوشبختانه ما کتاب او را در حال حاضر داریم و چاپ شده و در شانزده اصل، رموز موفقیت که بهش رسیده بود رو چاپ کرد و ناپلئون هیل می گوید که اولین و مهم ترین برای این که بتوانید موفقیت مالی خودتان را بسازید یک راز بزرگ است، خانوم ها و آقایان یک راز بسیار مهم از ناپلئون هیل که به اعتقاد او، اولین و بزرگترین راز موفقیت است، این که هدفتان را خوب مشخص کنید، اما خب این رو در مقاله قبلی گفتیم! در ادامش باید با تمام وجود آن را بخواهید.

قانون جذب

فکر کن و پولدار شو

ناپلئون هیل می گوید که این بزرگ ترین راز بشریت است. اولین چیزی که شما باید بهش فکر بکنید، هفت روز هفته و ۲۴ ساعت روز، شما باید به خواسته ای که دارید خوب توجه کنید و با تمام وجودتون آن را بخواهید. پس ناپلئون هیل می گوید این بزرگ ترین راز بشریت است که تو باید فکر کنی و پولدار بشی نه اینکه کار کنی و پولدار بشی!

ناپلئون هیل می گوید این اصل به قدری ساده است که فقط و فقط کافی است از ذهنتان کار بکشید، میگه که اگر همین اصل ساده رو به کار ببرید به چنان پولی می رسید که شاید خودتم باور نکنی و وحشت بکنی. پس به همین سادگی است باید هدفت رو کامل و دقیق مشخص بکنی و از اعماق وجودت آن را بخواهی!

قانون جذب

قانون جذب

به تازگی کتابی اومده به اسم راز و میخوام قانون بعدی رو از این کتاب براتون نقل کنم. این کتاب یک جمله خیلی معروف دارد به اسم قانون جذب و این قانون جذب اولین بار در کتاب راز گفته نشده بود بلکه اولین بار در کتاب ناپلئون هیل به اسم راز های موفقیت به کار برده بود. در سال ۱۹۶۷، ارل نایتینگل توانست این کلمه رو یک جورایی جهانیش کند. در آلبومی که ضبط کرده بود به اسم عجیب ترین راز، که به عنوان پر فروش ترین راز موفقیت دنیا شناخته شده بود.

همچنین بخوانید، ۲ راز رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو : آموزش، تغییر پذیری

راز موفقیتی که ارل نایتینگل می گوید این است که شما اون چیزی می شید که بهش فکر می کنید، اولین بار که این جمله رو از ارل نایتینگل شندیم با خودم گفتم این جمله غلط است که به هر چیزی که فکر کنی به آن تبدیل می شوی، خب من مسلما نمی توانم به شکلات تبدیل شوم، چون من همیشه به شکلات فکر می کنم اما قضیه این نیست، قضیه افکار اصلی و کلیدی شماست. آن افکار اصلی و کلیدی که روی آن تمرکز دارید.

قانون جذب

سیستم کنترل احساسات

می دانید که چطور همه چیز به هم مرتبط است. این چیز های اصلی که بهش فکر می کنید رو به سمت خودتان جذب کنید. به این میگن قانون جذب که در اسم های مختلفی به گوش ما رسیده است. حالا بزارید یک چیز خیلی ترسناک بهتون بگم، اگر شما یک چیزی رو واقعا واقعا بخواینش، اگر از ته دل و با تمام وجود بخواینش، می گیریدش و اگر واقعا واقعا نخواین آن اتفاق برایتان بیوفتد، این اتفاق متاسفانه می افتد و شما به آن نمی رسید. شاید بعضی ها پیش خدتون بگید خدایا، وای من چه فکر هایی در ذهن خودم دارم نکنه این اتفاقات بیوفتد اما خبر خوب این است که شما یک سیستم داخلی کنترل احساسات دارید، سیستمی که این احساسات را کنترل می کند.

تمام کاری که شما باید انجام بدهید این است که نگران فکر هایتان نباشید فقط باید احساس کنید اون چیزی رو که باید احساس کنید. شما هم حس خوب دارید و هم حس بد، هم فکر خوب، هم فکر بد، اما ما روز هایی که احساس خیلی خوبی داریم نگران فکرتان نباشید، فکرتان هم صد در صد خوب هستند.

هر چقدر که قشنگ تر حس کنید، هر چقدر که احساس بهتری داشته باشید، افکارتان هم به همان میزان بهتر و قشنگ تر است اما اگر احساس خوبی نداشته باشید، عصبی باشید، خشمگین باشید، ناراحت باشید، همینجور دپرس باشید و تصمیم دارید روی چیز های بد تمرکز کنید و آنها رو دارید جذب شان می کنید اما سیستم ایمنی به شما هشدار می دهد که عوضش کن، شما آن افکار را عوض هم می کنید ولی باز هم احساسات بدی به شما دهد.

قانون جذب

به چیز های کوچک تر فکر کنید

پس قضیه چیه؟ باید چیکار کرد؟ چیکار کنم تا این احساسات بد رو از خودم دور کنم، ولم نمی کند، درسته به هدفم فکر می کنم اما این افکار ولم نمی کنند، چیکار باید بکنم، کووین کمکم کن! اهان، کمک این است که باید به چیز های کمتر و کوچک تر فکر کنید تا بعدا بتونی به چیز های بزرگتر فکر کنی تا اون چیزی بشی که بهش فکر می کنی! شما همچنین می توانید اطلاعات بیشتری از قانون جذب را از اینجا مشاهده نمایید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه