راز های رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو قسمت دوم : هدف مشخص

5 سال پیش
ثروت از نگاه کوین ترودو

در قسمت دوم این مقاله رازهای رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو را با هم بررسی می کنیم، با ما همراه باشید.

مهارت (راز های رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو)

مورد بعدی که در این مقاله می خوام صحبت کنم این است که بتونی خیلی قشنگ مهارت های خودت رو بشناسی، مهارت هایی که تحت عناوین مختلف، به کار می روند و افراد ثروتمند اونها رو خوب می شناسند و ازش هم به خوبی استفاده می کنند. این مهارت ها، فکر ما، افکار ما، ذهن ما، خواب ما و چیز هایی از این قبیل هستند. از طرف دیگر، کار هایی هستند که ما انجام شون میدیم. پس دقیقا اگر بخوایم بررسی کنیم، یک طرف افکار شما و طرف دیگه اقدامات لازم برای انجام آن کار است. پس یک طرف خواب، فکر، انگیزه، نگرش شما و از این قبیل چیز ها هستند.

این ها چیز هایی هستند که شما فکر و احساسشان می کنید. در طرف دیگه چیز هایی هستند که شما انجامشان میدهید، مثل فعالیت های بدنی و هدف هایی که پیش میبری و از این قبیل چیز ها که در واقع انجام دادنی هستند و اگر یک طرف از این ها بیشتر انجام شود چه اتفاقی برای ما می افتد؟ اگر این ها در حال تعادل و پایداری نباشند، چی میشه؟

ثروت از نگاه کوین ترودو

همچنین بخوانید، ۲ راز رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو : آموزش، تغییر پذیری

فکر و نگرش

اکثر مردم به تکنیک ها و کار های انجام شدنی دقت می کنند اما باید بهتون بگم که متاسفانه همه چیز با همین فکره شروع می شود. ۹۰ درصد مسائل رسیدن به موفقیت، فکر شما، خواب شما و در واقع نگرش خوب شما می باشند. پس باید به اون فکر و نگرش توجه کنید. جالبه بدونید که ۹۹ درصد کارهای موفقی که شکل گرفته حتی معلوم نبوده که از کجا آمده است.

ثروت از نگاه کوین ترودو

آنهایی که این کار ها رو انجام می دهند، نمی دانند که چطور می خوان این کار رو انجام دهند، فقط می دانند که باید این کار رو انجام بدهند، آنها می دانند که باید این کار رو انجام بدهند و این تفاوت آنهاست. آنهایی که فقیر ترند و نمی دانند کار ها رو چیکار کنند همش به این فکر می کنند که چطور، من قابلیتش رو ندارم، من نمی تونم، من پولش رو ندارم، من تواناییش رو ندارم، من علمش رو ندارم، همش حرفاشون همیناست.

ولی اونهایی که موفق هستند اینجوری فکر نمی کنند، آنها هم تکنیک بلد نیستند، آنها هم علمش رو ندارند، آنها هم نمی دانند چیکارش بکننند ولی میگن که میخوام این کار رو انجامش بدم و تفاوتش هم در همین است. آنها می دانند که اگر شروع بکنند، بقیه چیز ها خودش میاد.

آنها می دانند که فکرش رو کردند، آنها می دانند که خوابش رو دیدند، آنها می دانند که نگرشش رو دارند، آنها می دانند که چون چرا دارند براشون میاد، پس این دوتا رو در نظر بگیرید، یک طرف قضیه فکر، نگرش و چرا است و طرف دیگه کاری است که شما انجام می دید، چطور و چگونه و این حرفا!

چرا

باید توجه داشته باشید که اون چرا و آن نگرش خیلی اهمیتش بیشتر است و این یک چیز دو طرفه است، شما باید اون طرف قضیه رو به میزان کافی کار بکنید، شما باید تعادل بین این دو رو نگه دارید ولی توجه داشته باشید، باز هم بهتون میگم بین چرا و چطور ، چرا خیلی اهمیتش بیشتر است و فکر شما، نگرش شما، خواب هایی که می بینید براش باید اول باشد، بعدش چطور و چگونه خودش میاد.

دوستان شما وقتی می خواین یک چیزی رو یاد بگیرین، چهار تا وجه مختلف دارد که این چهار وجه رو باید در نظر بگیرید تا بتوانید دانش لازم برای بدست آوردن ثروت رو داشته باشید. به چهار وجهی آن باید به خوبی دقت کنید. در ادامه این چهار مورد را بررسی می کنیم.

چرا باید یاد بگیریم (ثروت از نگاه کوین ترودو)

بخاطر این که افراد موفق این چهار وجه را به صورت ناخودآگاه می دانند و در زندگی همیشه به کار می برند. حالا یا به صورت خودآگاه یا به صورت ناخودآگاه، مهم این است که آنها این قضیه رو می دانند.

بی کیفایتی ناخودآگاه

اولین وجهش بی کفایتی ناخوداگاه است در واقع این یعنی این که شما نمی دونید که نمی دونید. در واقع قبل از این که این مقاله را بخوانید، شاید نمی دونستید یکسری کار هایی که شما دارید انجام می دید از نظر مالی به شما ضربه می زند و به شما ضربه وارد می کند ولی شما این ها رو نمی دانستید پس این میشه بی کفایتی ناخود آگاه، یعنی شما به صورت ناخودآگاه بی کیفایت بودید البته خب اشکالی هم ندارد، چون نمی دانستید که باید چیکار کنید، در واقع راه فرار رو بلد نبودید و قرار است که در این مقاله ما راه فرار رو بشناسیم.

ثروت از نگاه کوین ترودو

بی کفایتی خودآگاه

خب این مرحله اول بود ولی مرحله دوم که این ها رو فهمیدیم در واقع بی کفایتی خودآگاه است یعنی این که شما می دونید که نمی دونید یعنی می دانید که یکسری کار ها رو اشتباه انجام می دهید. می دانید یکسری کار ها اشتباه بوده که انجام می دادید و الان وضع این است، می دانید که یکسری کار ها رو نباید انجام بدید که الان وضع تون این است.

کفایت خودآگاه

ولی بهتون این نوید رو می دم که شما با استفاده از این تکنیک ها به مرحله سوم یعنی کفایت خودآگاه می روید بعله یعنی کفایت داشتن خودآگاه یعنی شما این مسائل رو می دانید یعنی شما این تکنیک ها رو بلدید پس باید به کارشان بگیرید، باید از این مسائل استفاده کنید، باید به صورت آگاهانه استفاده کنید. در واقع اگر بخوام بهتون بگم تمام تلاش هایتان باید به صورت آگاهانه باشد و خب اگر هم به صورت آگاهانه این قوانین رو به کار نگیرید، براتون هیچ استفاده ای نخواهد داشت اما اگر بتوانید این تکنیک ها رو به صورت آگاهانه استفاده بکنید شما در مرحله ای هستید که به صورت خود آگاه، با کفایت هستید.

کفایت ناخودآگاه

تکرار و تمرین این قضیه باعث می شود که به مرحله ی چهارم برسید. مرحله چهارم مرحله ای است که تمام افراد میلیونر در آن قرار دارند. بهش میگن کفایت ناخودآگاه، کفایت ناخودآگاه یعنی که میلیاردر ها یک چیزی درونشون سبز شده که با کفایت باشند که این تکنیک ها رو بلد باشند. در اکثر موارد افراد میلیونرها نمی دونند که دارن چیکار می کنند ولی آن کار اکثرا کار درست و درآمد زا است، چرا؟ بخاطر این که به کفایت ناخودآگاه رسیدند. این چیزها در ضمیرشون ثبت شده است، چون این تکنیک ها و متد ها بارها و بارها تکرار شده است و به صورت ناخوداگاه، پولدارانه فکر می کنند. مثل یک آدم موفق فکر می کنند. نیازی نیست براش تلاشی بکنند، ناخودآگاه فکر می کنند. این نیست که یک شبه براتون این اتفاق بیوفتد.

ثروت از نگاه کوین ترودو

یک تایپیست حرفه ای، ممکن اولش یک فکری بکند، یکسری تمرین ها انجام بدهد تا آخرش به صورت اتومات سریع تایپ می کند.

هدف مشخص (ثروت از نگاه کوین ترودو)

راز بعدی هدف مشخص است، یک هدف پایه گذاری شده، یک هدفی که دقیق و مشخص است، این کاری است که افراد موفق انجام می دهند و افراد ناموفق هم آن را انجام نمی دهند. بزارید براتون یک چیزی بگم: یک رفیق دارم متاسفانه برشکسته هم هست و وقتی با هم میریم بیرون که یک قهوه ای بخوریم و من سعی می کنم کمی نصیحتش بکنم، یک پیشنهاد دوستانه و اون بر میگرده و میگه حرف های تو غلط است! حرف های من غلط است! به عنوان یک برشکسته به من میگی که حرفات غلط است؟، بسیار عالی، منم قبولش می کنم.

یک تیری تو تاریکی میندازم

خیلی خب حالا من می خوام تفاوت ها رو به شما بگم، می خواین بدونید تفاوت واقعی چیه؟ تفاوتش این است که فلسفه ی افراد ناموفق و اکثر کسانی که به پول درست و حسابی نمی رسند میگن که خیلی خب حالا من یک تیری تو تاریکی میندازم یکی این بر، یکی اون بر، بلاخره یکیش جواب میده، بلاخره یکی از کارهایی که من می کنم، موفقیت برای من می آورد، برام مهم نیست که کدوم و چجوری ولی یک کدوم از این تیر ها به هدف می نشیند. بزارید بهتون بگم اگر شما هم اینجوری فکر می کنید، براتون متاسفم چون که قرار است تا ابد همینجوری زندگی کنید و زندگی تون قرار نیست تغییری پیدا بکند.

ثروت از نگاه کوین ترودو

برخلاف افراد موفق، دقیقا می دانند که چی می خوان، وقتی من اینو میگم یکسری تون برمی گردید میگید نه بابا، من افراد ثروتمندی رو میشناسم که همینجوری کار می کنند، اصلا براشون اهمیت ندارد، بعله درسته ولی یک دقیقه آروم باش، به این توجه کن بعد از اینکه میلیونر شدن، اینجورین، الان اونها از نظر ذهنی و ناخوداگاه درست فکر می کنند، با تمرکز فکر می کنند، برگرد به زمانی که تازه شروع کارشون بود ببین چطوری کار می کردند. حاضرم باهات شرط ببندم آنها یک تمرکز بینهایت زیاد روی اهدافشان داشته اند، هدف کاملا دقیق و مشخص، باور کنید ساده تر از این حرفاست، شما باید روی هدفی که دارید به صورت کاملا دقیق فکر کنید و کاملا دقیق روی آن تمرکز داشته باشید.

هدف مشخصی ندارید!

اگر که نمی دونی از کدوم راه یا از کدوم شخص می خوای پولدار بشی و به پول برسی پس هیچ وقت به موفقیت و پول نخواهی رسید چون هدف مشخص ندارید و اگر هدف مشخصی ندارید، سخت در اشتباه هستید، بخاطر این که آن فرد فقط ۵ درصد حواس پرتی دارد و ۹۵ درصد حواس و تمرکز روی یک پروزه ای است که تازه شروع کرده است. آن پنج درصد رو شما دارید می بینید، نه اون ۹۵ درصد اون پشت رو، پس هدف ما چیشد، هدف ما این شد که یک هدف دقیق و مشخص داشته باشیم، هدف دقیق و مشخص که روی آن تمرکز کافی رو داشته باشیم.

ثروت از نگاه کوین ترودو

بیاین یک بار دیگه با هم مرور کنیم، هدفتان را مشخص کنید، مشخص تر، مشخص تر و مشخص تر، هدفتان مشخص باشد و روی آن هدف به اندازه کافی تمرکز داشته باشید و شما به آن هدف خواهید رسید و خوشبخت خواهید شد. در این مقاله برخی از راز های موفقیت و ثروت از نگاه کوین ترودو را بررسی کردیم، همچنین می توانید اطلاعات بیشتری از کوین ترودو از اینجا مشاهده نمایید. نظرات و پیشنهادات خودتان را در این باره با ما درمیان بگذارید.

1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

یک دیدگاه

  • کوین ترودو
    31 جولای 2019

    سلام
    کوین ترودو به نظر من بزرگترین استاد موفقیت جهان است.