۲ راز رسیدن به ثروت از نگاه کوین ترودو : آموزش، تغییر پذیری

5 سال پیش
ثروت

در این مقاله قراره با هم دیگه، یک قرص بسیار زیبا و جالب از یکی از افراد که خیلی خیلی هممون اونو دوستش داریم رو داشته باشیم، بله کوین ترودو عزیز قرار است ۲ راز برای رسیدن به ثروت و موفقیت رو بگه که امیدوارم شما هم مثل من بسیار بسیار ذوق این رو داشته باشید که بریم ببینیم کوین ترودو چی میگه و اون ۲ راز چه چیزی است. با ما همراه باشید.

کوین ترودو

سلام من کوین ترودو هستم قرار با هم ۲ راز برای ایجاد ثروت و موفقیت رو مرور کنیم. خیلی از مردم در این سالیان اخیر از من سوال می پرسند که من سی دی ها و مسائل آموزشی رو ایجاد بکنم تا بتوانند از آن استفاده کنند برای رسیدن به موفقیت، برای این که رموز موفقیت و ثروتمند شدن رو بتونم باهاشون به اشتراک بگذارم، ولی من همیشه راجب این قضیه بسیار بسیار حساس بودم و این بخاطر این است که من از زمان ۱۵ سالگی تا به الان تقریبا دارم ایجاد اشتغال می کنم و خیلی جالبه بدونید خیلی از شرکت هایی که باهاشون کار می کنم یا کار کردم تقریبا همشون حداقل حداقل سه میلیارد دلار ارزش دارند. می دونم شاید این حرف ها گفتن نداشته باشد. خب شاید یکسری از شما بگید که کی همچین حرفی رو زد اما نیاز بود و الان هم بهتون میگم چرا؟

ثروت

من کلی رفیق در زمینه ی فروش محصولات صوتی و نوار دارم، خیلی هاشون هم ممکنه رفیقام هم نباشن ولی خب به هر حال من آنها را می شناسم و افرادی هستند که روی آنها شناخت دارم. خیلی از آنها فایل های صوتی مختلفی رو در اختیار دارند که به شما می گویند که چطور ثروت به دست بیاورید چطور کاری کنید که ارزش داری های شما بیشتر شود  یا قدرت داشته باشید اما یک چیز خیلی خیلی طبیعی و ترسناک راجب این نوار ها وجود دارد.

پکیج کسب ثروت یا دروغ

این افرادی که سعی می کنند سی دی ها و نوار های خودشان را مبنی بر این که چگونه به ثروت برسید، می سازند. اکثر این افراد مشکلی که دارند این است که  خودشون واقعا پولی ندارند و تقریبا یک ورشکسته ی کامل هستند. اونها خودشون پولی ندارند و ثروتمند نیستند و دلیل اینکه این سی دی ها را می سازند این است که بتوانند بفروشن و به اون ثروتی که خودشون می گن برسند و خب من این اطمینان رو بهتون میدم که  برای این که ثروتمند بشم  این سی دی رو آماده نکردم، بخاطر اینکه ثروتی که نیاز داشتم رو مدت ها پیش بدست آوردم و قرار است قوانینی رو به شما بگم که فقط برای من نیست بلکه برای همه می باشد.

موفقیت

قوانین ثروتمند شدن

یکسری قوانین جهانی که تمام افراد موفق و ثروتمند از آن استفاده می کنند و برای شما قابل استفاده است ولی چیزی که جالب است این است که این قوانین رو من اختراع نکردم. این قوانین شاید صد ها میلیون سال پیش هم وجود داشته است ولی من از پانزده سالگی شروع به اجرای آن کار کردم و دقیقا با استفاده از این قوانین بود که توانستم سرمایه بسیار زیادی را کسب کنم و همینطور شرکت هایی رو اداره می کنم که شاید میلیارد ها دلار ارزش داشته باشند و ساعت به ساعت ارزش آنها افزوده می شود و جالب است برایتان بگویم که تمام قوانین رو از کسی یاد گرفتم که نه تحصیلاتی داشته و نه هیچ وقت به دانشگاه رفته بود.

از صفر شروع کردم

من هر چیزی که ساختم از خودم ساختم و از صفر هم شروع کردم واقعا از جیب خودم شروع کردم و روی پای خودم ایستادم ولی از قوانینی تبعیت کردم که برای من پول هامو ساخت و توجه داشته باشید، مقاله که می خوانید برای موفقیت نیست بلکه بخاطر این که موفقیت و ثروت دو چیز کاملا جدا از هم است.

موفقیت

موفقیت و ثروت دو چیز کاملا جداست!

موفقیت این است که تو صبح از خواب بیدار بشی و ببینی که زندگی فوق العاده ای داری و خوشحالی و به خاطر آن سپاسگذاری، جدا همینطور است. تو وقتی موفقی که یک زندگی پر از خوشحالی و نشاط داشته باشی! نیازی نیست الزاما پولی داشته باشی! پس فرق موفقیت و ثروت را فهمیدیم و این مقاله برای بدست آوردن پول و ثروت است و قرار است یکسری قانون هایی را به شما یاد دهیم که در هر وضعیتی که باشید بتوانید برای خودتان، پول بدست بیارید. قوانینی را که برای شما بازگو می کنم بسیار ساده می باشند ولی شما نباید گولشان را بخورید، این قوانین درس های خودشان را پس دادند و خیلی ها رو میلیاردر کردند.

همچنین بخوانید، چگونه فردی موفق تری شویم – بررسی سطح سه آنابولیک

قانون اول: شما باید آموزش دیده و مسئولیت پذیر باشید

شما باید دانش آموز خوبی باشید نه به معنای یاد گرفتن درس، بلکه می بایست گوش هایتان تیز باشد و چشم های تیز بینی هم داشته باشید. شما باید مسائل رو خوب بگیرید و خیلی خوب آموزش ببینید. تمام افراد ثروتمند، خوب گوش می دهند، خوب نگاه می کنند و یاد می گیرند ولی در نقطه مقابل ما افراد فقیری رو داریم که اصلا این کار ها رو انجام نمی دهند و خب من همیشه افرادی می بینم که میان پیش من و پولی ندارند و میگن راز موفقیت و پول در آوردن را یادمان بده.

تو حتی یک قرون هم تو جیبت نداری!

برای من خیلی جالب است تا من یک اطلاعات کوچکی بهشون می دهم، اونها شروع به صحبت کردن می کنند و نمیشه متوقفشون کرد، تازه مورد هایی رو داریم که به من میگن تو اشتباه می کنی، تو نمی تونی احتمالا همین الان تا دم خونت برگردی، تو حتی یک قرون هم توی جیبت نداری بعد من دارم اشتباه می کنم! مطمئنی اونی که داره اشتباه می کنه منم؟ اینجور افراد اکثرا برشکسته و فقیر باقی می مانند تا وقتی که بفهمند باید آموزش های کافی و لازم رو ببیند ولی برای اینکه بفهمی چقدر قابلیت آموزش گیری رو داری یعنی این که چقدر می توانید آموزش های مختلف رو بپذیرید و این خیلی ساده است.

الان با هم دیگه چکش می کنیم و دوتا فاکتور هم بیشتر ندارد ولی اگر به اندازه کافی قابلیت آموزش گرفتن رو ندارید باید همین الان راه و روش خودتان را به سرعت عوض کنید و خب من باید یک نکنه ی جالب هم بگم: منی که الان به این میزان ثروت رسیدم، حتی نیاز دارم که یک سیلی به صورتم بزنم، آره، همه ی شمایی که یک ثروت هم دارید،

ما هم باید میزان آموزش پذیری خودمان را بالاتر ببریم، بخاطر این که بعد از یک مدتی که پول به آدم می رسد، این میزان کاهش پیدا می کند. خیلی خوب دوست دارم به خودتان نمره بدید و بگید چقدر دوست دارید اطلاعاتی رو که من در حال حاضر بهتون می گم را یاد بگیرید، چقدر دوست دارید، یاد بگیرید که موفق بشید، احتمالا وقتی دارید این مقاله رو می خونید اکثر شما ها یک قدرت یادگیری دارید و احتمالا همتون ۱۰ یا ۹ میگیرید ولی از خودتان می پرسم از یک تا ده چقدر به خودتان نمره میدید و دوست دارید آموزش های کافی رو یاد بگیرید.

چقدر تغییرات را می پذیرید

مورد دوم این است که چقدر تغییرات را می پذیرید یعنی از یک تا ده می خوام به خودتان نمره بدید، چقدر می توانید تغییرات موجود و تغییراتی که برایتان اتفاق می افتد را قبولش کنید. شاید خیلی از شما بتوانید آموزش های لازم رو ببینید اما اینکه چقدر بتونید فکر خودتان را عوض کنید و با تغییرات کنار بیاین هم مهم است. یک نفر سال ها پیش یک حرف خیلی جالبی رو زد و شاید مهم ترین حرفی است که در زندگی ام شنیدم، می گفت که اگر می خواهی که چیز ها رو تغییر بدی، اول از همه باید فکرت رو تغییر بدی!

موفقیت

فکرت رو تغییر بده

باید فکرت رو تغییر بدی تا اون چیز ها تغییر پیدا بکند. اگر طرز تفکرتان را اونجوری که باید و شاید تغییر بدید همه ی اون چیز هایی که میخوای، برات اتفاق می افتد و آنها هم تغییر پیدا می کنند. دوست دارم بهش فکر بکنید، وقتی که الان توی اون جایگاهی که فکرشو می کردی، نیستید، فکر می کنید دلیلش چیه؟ دلیلش این است که اون فکر رو که باید بکنید رو نمیکنید، کاری که باید بکنید رو انجام نمی دید و بخاطر همین هم است که باید فکرتان را تغییر بدید. کارتان رو هم باید تغییر بدید. باید بعضی چیز ها رو تغییر بدی تا زندگیت تغییر پیدا بکند. این غیر قابل اجتناب است و مردم در این قضیه می مانند.

یادمه در یکی از کلاس های تایپ سریع شرکت کردم و معلم بهم میگفت که تو باید خودتو پیشرفت بدی و کارت رو اونجوری که هست نگه نداری، اون موقع من با دو انگشت تایپ می کردم و می توانستم ۳۴ کلمه در دقیقه رو تایپ کنم. معلمم بهم گفت چرا از کل انگشتانت استفاده نمی کنی! و من از کل انگشتانم استفاده کردم و تونستم فقط ۲۰ کلمه در دقیقه بنویسم، واقعا افتضاحه!

ولی خب می گفتم نمی خوام نمی خوام ولی معلم میگفت باید تغییر کنی و از همه ی انگشتانت استفاده کنی باید از همه ی انگشتانت استفاده کنی تا بتونی هشتاد تا نود کلمه رو در دقیقه تایپ کنی و این چیزی است که تو لازم داری که انجامش بدی، باید برگردی به عقب و یکسری چیز ها رو از نو یاد بگیری

ده ضربدر صفر میشه صفر

پس بهت میگم از یک تا ده به خودت نمره بده توی آموزش گرفتنت. اگر به خودت ده میدی و نمی تونی چیز ها رو تغییر بدی و توی تغییر دادن به خودت صفر میدی پس بدون که ده ضربدر صفر میشه صفر، تو امتیازت صفر است و همین الان باید از خوندن این مقاله صرف نظر کنی و توی زندگی بدبخت خودت باقی بمونی، ببخشید که باهات رک هستم ولی برای اینکه موفق بشی باید گیر بکنی، ببخشید که حرف های خیلی بدی بهت میزنم ولی واقعا دوست ندارم که تو رو توی بدبختی ببینم،

دوست دارم که ببینم که موفق می شی و برای موفقیت باید این دو عامل رو بالا ببری، آموزش گیری و قبول کردن تغییرات، اینجوری است که فکرت عوض می شود و چیز های دور ورت هم باید متناسب با اون تغییر پیدا کنند. هر وقت که هر دوی این معیار ها برات ۱۰ شد یعنی ده ضربدر ده میشه صد و تو صد در صد آماده ای که  تغییر کنی و زندگی خودت رو ادامه بدی، اون وقت که نتایج رو به صورت فوق العاده سریعی خواهی دید. پس اولین راز موفقیتمان این است که این دوتا معیار را در خودمان بالا ببریم.

در قسمت های بعدی از این مقاله، راز های بیشتری از ثروتمند شدن را برای شما باز گو می کنم. چنانچه در این رابطه سوالی داشت در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه