چگونه سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را خیلی پرو با کد ملی مشاهده کنیم؟

3 سال پیش
سوابق بیمه

بالاخره تعارف نداریم که غم نان، دغدغه ی کمی نیست ولی خب در این قسمت می خواهیم مشاهده کنیم بعد یک عمر کار کردن یا پول بیمه دادن، کی بازنشسته میشیم و اصلا چطوری میشه سوابق بیمه خود را مشاهده کرد. خب بریم و انواع روش های مشاهده سوابق بیمه را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

انواع روش های مشاهده سوابق بیمه

به طور کلی ما چندین روش استعلام سوابق بیمه را توضیح می دهیم که این روش ها عبارتند از:

استعلام سوابق بیمه از طریق سایت یا سامانه ی مربوطه

استعلام سوابق بیمه از طریق کد USSD تلفن همراه

بررسی سوابق با مراجعه به صورت حضوری و بررسی توسط کارمندان تامین اجتماعی

همچنین بخوانید، پیگیری مرسولات پستی به صورت کامل(تصویری)

بررسی سوابق بیمه از طریق سایت

خب برای اینکه بخواهیم سوابق بیمه خود را بررسی کنیم و ببینیم تا چند صباح بازنشسته می شویم سامانه ای برای آن نیز وجود دارد که از اینجا می توانید وارد سامانه مورد نظر شوید.

سوابق بیمه

هنگامی که وارد سامانه می شوید با چنین تصویری مواجه می شوید. اگر قبلا ثبت نام کرده باشد از طریق نام کاربری که همان کد ملی شما می باشد به علاوه ی پسوردی که قبلا تعریف کردید وارد می کنید و ورود را می زنید تا وارد سامانه مورد نظر بشوید. نکته ای که وجود دارد این است که در هنگام ورود، ورود با کارت هوشمند هم در سامانه وجود دارد که در حال حاضر که من این مقاله رو می نویسم امکان اتصال با کارت هوشمند مقدور نمی باشد، شاید در آینده این سیستم رو هم پیاده سازی کردند.

سوابق بیمه

ممکن است که شما هلک هلک راه افتاده باشید و رفته باشید کافی نت و قبلا براتون ثبت نام کرده باشند اما پسوردتان را فراموش کرده باشید در این صورت می توانید بر روی بازیابی کلمه عبور کلیک نمایید. برای بازیابی کلمه عبور باید نام کاربری که همان کد ملی شما می باشد را وارد نمایید تا پسورد شما بازیابی شود.

سوابق بیمه

ولی خب اگر که قبلا ثبت نام نکردید از قسمت پایین بر روی ثبت نام کلیک نمایید.

کارت ملی و شماره موبایل

برای ثبت نام در مرحله اول به دو چیز نیاز دارید: ۱- کد ملی ۲- شماره تلفن همراه

سوابق بیمه

لازم به ذکر است که شما شماره تلفنی را باید بدید که به نام شخص خود شما باشد نه کس دیگری، که اینجوری براتون مشکل ساز میشه و باید برای مراحل ثبت نام به صورت حضوری با کارت ملی و شناسنامه به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید. بعد از این که، کد ملی، اپراتور و شماره موبایل خود را وارد کردید و ثبت نام زدید، یک فرم کامل تری می آید که باید به درستی آن را پر نمایید.

سوابق بیمه

لازم به ذکر است که گذرواژه یا همان پسورد می بایست با کاراکتر شروع شود و حداقل هشت کاراکتر(حداقل یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و عدد باشد) و همچنین انگلیسی باشد. یکسری سوالاتی هم در این حین وجود دارد که سوالات تصادفی را انتخاب می کنید و پاسخ مناسب را می زنید. سپس در نهایت بر روی ثبت نام کلیک می کنید.

در صورت درست زدن

اگر همه اطلاعات را به درستی وارد کردید همه کادر ها به حالت سبز در می آید در نهایت پیغام جناب آقای/سرکار خانم به سیستم های متمرکز سازمان تامین اجتماعی خوش آمدید. حساب کاربری شما ایجاد گردید.

سوابق بیمه

در صورت اشتباه زدن

اگر اطلاعات شما با موفقیت ثبت نشد یا یکسری کادر ها به حالت قرمز در می آیند یا با پیغام زیر مواجه می شوید.

جناب آقای/سرکار خانم تایید اطلاعات شررما با مشکل مواجه گردید. لطفا جهت تکمیل ثبت نام با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیکترین شعبه، مراجعه فرمایید. اگر این کار را چندین مرتبه تکرار کنید، اجازه مجدد ثبت نام به شما را نمی دهد. در نهایت اطلاعات شما توسط کارگزاران مربوطه بررسی می شود و در مدت حداکثر ۴۸ ساعت، به شماره موبایل شما پیامک می شود.

نکته: اگر که پیامک مربوطه را دریافت نکردید به شعب مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را تکمیل نمایید.

صفحه پنل اولیه تامین اجتماعی (سوابق)

 پنل

چنانچه سوابق شما بعد از سال ۸۶ باشد روی آیکون مربوطه یعنی سوابق بعد از سال ۸۶ کلیک کنید. برای اینکه بخواهید کل سوابق بیمه خود را مشاهده نمایید، روی آیکون مربوطه یعنی کلیه سوابق، کلیک نمایید.

استعلام سوابق بیمه از طریق کد USSD تلفن همراه

روش بعدی که قصد معرفیشو دارم که فکر می کنم نسبتا آسانتر هم باشد استفاده از کد USSD در تلفن همراه می باشد ولی شما اگر ثبت نام نکردید ابتدا از اینجا ثبت نام کنید و بعد از طریق کد USSD اقدام نمایید.

مراحل کار

ابتدا شما می بایست در موبایل خود، کد دستوری مربع ۴ ستاره(#۴*) را بزنید.

ussd

از بین گزینه های موجود گزینه ۳ یعنی تامین اجتماعی را انتخاب می کنید و بر روی Send می زنید.

ussd

سپس گزینه یک یعنی استعلام را انتخاب می کنید و بر روی Send می زنید.

ussd

در اینجا آخرین سابقه یا همان گزینه یک را انتخاب می کنید و Send را می زنید.

ussd

در قسمت بعدی کد ملی خود را وارد می کنید و ارسال می زنید تا آخرین وضعیت و سابقه ی خودتان را مشاهده نمایید.

همچنین بخوانید، آموزش ثبت نام کارت ملی هوشمند

استعلام بیمه با مراجعه حضوری

شما می تونید پاتیل پاتیل راه بیوفتید سازمان تامین اجتماعی و سوابق بیمه ی خودتون رو چک نمایید. در اونجا کارمندان سازمان تامین اجتماعی با بررسی کارت ملی و دفترچه بیمه اطلاعات شما را بررسی می کنند و به شما نمایش می دهند. همچنین با پنلی که در اختیار دارید می توانید رمز عبور خودتان را عوض نمایید. برای این کار در گوشه سمت چپ بالا بر روی آیکون پروفایل کاربری کلیک می کنید و رمز عبور خودتان را تغییر می دهید.

پنل

در کل همه مردم باید عضو بیمه باشند تا در شرایط های خاص از جمله تصادف و بیماری های خاص، حوادث طبیعی و… هزینه های درمانی آنها کمتر شود. یکی از این سازمان ها هم سازمان تامین اجتماعی می باشد که به خوبی این مسئولیت را انجام می دهد. همچنین در این مقاله، انواع روش های گرفتن سوابق بیمه را خدمتتون معرفی کردیم. در کل این سازمان می تواند کمک رسان مردم باشد، پس اگر عضو این سازمان ها نیستند حتما عضو شوید و زیر پوشش اینگونه بیمه ها قرار گیرید. چنانچه سوال یا مشکلی در رابطه با این زمینه دارید با ما در میان بگذارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه