پیگیری مرسولات پستی به صورت کامل(تصویری)

3 سال پیش
پیگیری مرسولات پستی

آقا شاید شما یک محصول اینترنتی به صورت پستی خرید کردید یا اینکه یک محصولی رو خرید کردید و میخواین که به دست یکی برسونید، پس چطوری میخواین بفهمید که این محصول در چه مرحله ای قرار دارد؟ قرار است اصلا ارسال بشه یا نشه یا اصلا محصول که خرید کردید به شخم رفته و کسی قرار نبوده که ارسال کند. خب کاریتون نباشه در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چگونه می توانیم مرسولات پستی را پیگیری و کنترل کنیم و کلا، کلنا! یک تجربه ی نسبتا خوبی از خرید اینترنتی داشته باشیم، با ما تا انتها همراه باشید تا سامانه مرسولات پستی، مرسولات پستی خارجی، مرسولات پستی با استفاده از پیامک و اپلیکیشن را بررسی نماییم.

رصد مرسولات پستی

تاریخچه پست

تاریخچه پست بر میگرده به زمان هخامنشیان، از اونجا بود که پست رو تحت عنوان چاپارخانه تاسیس کردند. اون موقع ها اسب های تندرو هلک هلک راه میوفتادند تا مکاتبات بین دولت ها و پایتخت ها رو انتقال بدهند. خلاصه که اوضاعی بوده واس خودش، در واقع یک راه برای اسب ها تحت عنوان راه شاهی ایجاد می کردند و از اون راه، نامه ها را به شهر های مختلف می بردند. در بعضی مواقع مساله زمان برای شما خیلی حیاتی می باشد و خودتون رو تیکه و پاره می کنید که بفهمید این محصول کی قراره به دستتان برسد، اصلا شاید تولد گرفتین و می خواین سر یک تایم مشخص هدیه رو تحویل بدید؟ اینجا رو می خواین چی کار کنید؟

سامانه مرسولات پستی

اما خب آقا اصلا نگران نباشید، سامانه ای وجود دارد که شما می توانید مرسولات پستی خود را پیگیری کنید و بفهمید الان در چه مرحله ای قرار دارد. البته اگر از دیجی کالا خرید کردید اصلا نگران نباشید، چون دیجی کالا، محصول شما را در هر مرحله ای که باشد خیلی دقیق به شما گزارش می دهد و شما دقیقا می فهمید چه زمانی محصول به دستتان می رسد. همچنین می توانید کد تخفیف دیجی کالا رو از اینجا دریافت نمایید. در ادامه با ما همراه باشید.

سایت newtracking.post.ir

در ابتدا شما باید به سایت سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. شما می توانید به آدرس newtracking.post.ir یا از اینجا وارد سایت مورد نظر بشید.

مرسولات پستی

اگر محصول به صورت اینترنتی دریافت می کنید، این محصول یک بارکد پستی رو یدک می کشد که اگر بارکد رو در تصویر پایین بزنید و بر روی آیکون زرد رنگ بزنید به شما می گوید محصول پستی شما در چه مرحله ای قرار دارد و آن را می توانید پیگیری کنید ولی اگر شما در اداره پست می خواهید یک محصول را به صورت پست پیشتاز ارسال نمایید یک شماره ی ۱۰ الی ۲۰ رقمی رو دریافت می کنند که بهش شماره بارنامه هم گفته می شود، البته کدی که برای مرسولات پستی خارجی استفاده می کنید ۱۳ رقمی می باشد.

مرسولات پستی

خلاصه که در قسمت بعدی می توانید، رویداد، ساعت تحویل، نقطه ی پستی و تاریخ رو ببینید. فلذا اگر بسته به کاربر مورد نظر رسیده باشد در قسمت توضیحات این مورد لحاظ می شود. یک دکمه دیگه تحت عنوان مشاهده جزئیات کامل مرسوله وجود دارد که می توانید جزئیات بیشتری از محصول مورد نظر خود را دریافت نمایید.

مرسولات پستی

اگر شما بر روی دکمه ی زرد رنگ جزئیات کامل مرسوله کلیک کرده باشید یک قسمت دیگه نشان داده می شود که نقطه ی مبدا و مقصد مرسولات پستی شما همراه با تاریخ و ساعت درج شده است.

پیگیری مرسولات پستی از طریق پیامک

حالا اگر خیلی حال و حوصله اینترنت و نت گردی ندارید و یا اصلا کلا اینترنت ندارید، کاریت نباشه، خیلی راحت و ساده از طریق پیامک هم می توانید مرسولات خودتان را پیگیری نمایید.

مرسولات پستی

برای انجام این کار شما بارکد پستی ۲۰ رقمی یا ده رقمی خود را که البته گفتیم اگر برای محصولات خارجی باشد این کد ۱۳ رقمی خواهد بود، شما می تواند بارکد پستی خود را به شماره ی ۲۰۰۰۴۴۱ پیامک کنید البته قبل از وارد نمودن شماره مرسوله در متن پیامک حروف R بزرگ  را به همراه کد مرسوله وارد می کنید و پیامک را ارسال می کنید تا از وضعیت محصولات پستی خود باخبر شوید.

رهگیری محصولات سازمانی نظیر کارت ملی، کارت پایان خدمت، گواهینامه

برای پیگیری محصولات سازمانی نظیر، شناسنامه خودرو، کارت خودرو، اسناد موتور سیکلت، گواهینامه، نظام وظیفه و دیوان عدالت اداری می توانید در ابتدا از اینجا وارد آدرس مورد نظر شوید و اطلاعات مورد نظر خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اعداد کنترلی مورد نظر بر روی جستجو کلیک می کنید تا اطلاعات مورد نظر برای شما بازیابی شود.مرسولات پستی

پیگیری مرسولات پستی ناجا با استفاده از کد USSD

شما برای پیگیری پاسپورت، گذرنامه، گواهینامه، کارت سوخت و… می توانید شماره  ستاره ۱۱۰ مربع بزنید و از بین گزینه ها، خدمات در دست اقدام رو انتخاب کنید.

مرسولات پستیسپس گزینه یک یعنی پلیس +۱۰ را انتخاب کنید.

مرسولات پستی

در قسمت بعدی، وضعیت مدارک را انتخاب می کنید.

مرسولات پستی

در اینجا، گزینه ی مورد نظر خود را انتخاب می کنید که می تواند شامل کارت پایان خدمت، گواهینامه، گذرنامه، اجازه خروج از کشور نیز باشد.

مرسولات پستی

اگر برای گواهینامه و گذرنامه باشد، می بایست کد ملی را وارد کنید، اگر برای گواهینامه باشد می بایست شماره گواهینامه خود را وارد می کنید و بر روی ارسال می زنید تا وضعیت مرسوله شما مخص شود.

مرسولات پستی

مرسولات پستی

پیگیری محصولات پستی با اپلیکیشن

آقا اگر شما محصولات پستی زیادی دارید می خواین هر دقیقه از وضعیت مرسولات خود اطلاع داشته باشید می توانید از اپلیکیشن رهگیری مرسولات پستی که در بازار هم وجود دارد استفاده نمایید. برای این کار ابتدا از اینجا وارد اپلیکیشن مورد نظر شوید و آن را دانلود نمایید

در واقع کار اصلی این اپلیکیشن این است که شما می توانید مرسولات پستی خودتان را به صورت لحظه به لحظه پیگیری کنید و از وضعیت آن در سراسر کشور باخبر شوید. همچنین شما می توانید بارکد پستی خود را اسکن کنید یا این که به صورت دستی آن را وارد کنید و محصول مورد نظر خودتان را پیگیری نمایید.مرسولات پستی

مرسولات پستیمرسولات پستی

اگر مرسوله ارسال شود و کسی نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر مرسوله ای که ارسال می شود، دولتی و سازمانی باشد به نزدیک ترین پست نزدیک محل اقامت شما ارسال می شود و شما با مراجعه به اداره پست نزدیک به خانه خودتان می توانید مرسوله خودتان را تحویل بگیرید. اگر نه از جایی سفارش دادید که یک شرکت خصوصی است، در این صورت به فرستنده برگشت می خورد. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید چناچه سوال یا مشکلی در این مورد دارید با ما درمیان بگذارید.

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه