حضور زنان در مسابقات لیگ برتر: یک چالش جدید

5 سال پیش
زنان

ورزشگاه ها خیلی فضای جالبی ندارند، مخصوصا که زنان هم بخواهند در آن حضور داشته باشند، چند مدتی پیش با چند تن از دوستان عزیز برای بازی پرسپولیس و سپاهان به ورزشگاه آزادی رفتیم، این طرف ورزشگاه داد میزدن پرچم زرد تو، اون طرف ورزشگاه جواب میدادن که بکن تو… ، و صد تا فوش دیگه، اون زمان که ما ورزشگاه رفتیم برف میومد، تماشاچی ها هم زحمت می کشیدند و گلوله برف ها رو به سمت هم پرت می کردن، شانس آوردیم که سرمون نشکست. یک الاغ دیگه هم اون طرف جمعیت به سرهنگ میگفت، سرتنگ! خلاصه که نگم برات که خیلی جو بدی بود. چاره ای نبود و پیش خودم می گفتم که کاش بازی رو از همین تلویزیون مادرمُرده دیده بودم و به ورزشگاه نرفته بودم.

همچنین بخوانید، گران قیمت ترین بازیکنان در سال ۲۰۱۹ از نگاه ترانسفورمارکت

حضور زنان در ورزشگاه و جوی آرام تر

ولی خب از یک دید دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد که با حضور زنان در استادیوم و آمدن خانواده ها در استادیوم، جو ورزشگاه ها آرام تر و نسبتا بهتر می شود. هر چند که مدتی هست که حضور زنان در مسابقات والیبال مردان آزاد شده و آنها می توانند به ورزشگاه بروند و بازی ها را مشاهده نمایند.

البته جو ورزشگاه والیبال رو نمیشه با ورزشگاه فوتبال مقایسه کرد چرا که در سال های گذشته همواره شاهد این بودیم که تعدادی از هموطنان عزیزمان، کشته و یا زخمی شدند.

این حق طبیعی هرکسی از جمله بانوان است که بتوانند به ورزشگاه بروند و این قابل اجتناب است اما فضای مسموم کننده ورزشگاه ها جای هیچ شبه ای را باقی نمی گذارد. البته بنظر من تا وقتی که این وضع ورزشگاه ها  باشه، زن و مرد نمیشناسد و کلا، جو ورزشگاه ها، بد و زننده است.

چرا ما اینقدر بدبختیم

در کل می خواستم اینو بگم که

چرا ما اینقدر بدبختیم؟!…

چرا نباید زنان بخاطر فقر فرهنگی وارد ورزشگاه شوند؟!…

چرا باید ورزشگاه ها توسط یک مشت یابو اداره بشه؟!..

بعدم هر چی به ذهنم فشار میارم، نمی دونم دیگه چه چیزی واسه گیر دادن هست!

خدمتتون عارضم که بزارید این دخترا به ورزشگاه ها بروند و بتونند یک عکسی رو حداقل با رامین رضاییان بندازن. در کل به نظر شما عزیزان چه پارامتری در دنیا به اندازه ی “فرهنگ یک ملت” می تواند سودآور باشد؟ نظرات خودتان را در این باره با ما در میان بگذارید.

همچنین بخوانید، بررسی ویدیویی ماجرای ورود ادن هازارد به رئال مادرید

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه