بیوگرافی و زندگی نامه مهران مدیری

5 سال پیش
مهران مدیری

در این مقاله از وب سایت جفت هیچ، بیوگرافی و زندگی نامه ای از مهران مدیری هنرمند نام آشنای سینما و تلویزیون را برای شما آماده کرده ایم. امیدواریم مورد توجه شما دوستان گرامی قرار بگیرد.

بیوگرافی مهران مدیری

مهران مدیری در تاریخ ۱۸ فروردین ۱۳۴۶ در محله ای واقع در جنوب تهران چشم به جهان گشود. وی فعالیت هایی از جمله بازیگری، کارگردانی، مجری گری، خوانندگی، تهیه کنندگی و طراح صحنه و لباس را در کارنامه ی خود دارد.

پدر و مادر او اصالتا اهل اراک هستند. وی فرزند چهارم خانواده است و سه برادر بزرگ تر از خودش دارد. مهران مدیری سید نیز می باشد.

مهران مدیری در دانشگاه در رشته ی تئاتر مشغول به تحصیل بود؛ اما تحصیلات آکادمیک او به دلیل حضور در جبهه های جنگ ناتمام ماند. مدیری سه سال از عمرش را در جبهه سپری نمود. البته این امر مانع ادامه ی فعالیت وی نشد و مدیری بار دیگر به عرصه ی هنر بازگشت.

همسر مهران مدیری

همسر مهران مدیری در رشته ی ادبیات تحصیل کرده و خانه دار است و از چهره های مطرح هنری نمی باشد. وی همچنین در امر نویسندگی نیز فعالیت دارد؛ اما برای خودش می نویسد و دغدغه ای برای انتشار نوشته هایش ندارد.

اخیرا سایت های زیادی فریبا متخصص را به عنوان همسر مدیری معرفی کرده اند؛ در حالی که این خبر صحت ندارد و شایعه ای بیش نیست.

فرزندان مدیری

مدیری دو فرزند به نام های فرهاد و شهرزاد دارد. فرهاد متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۰ و فارغ التحصیل رشته ی موسیقی از هنرستان موسیقی است. وی تحصیلات تکمیلی خود را در خارج از کشور گذرانده و اکنون موزیسین و خواننده می باشد. ساز تخصصی وی پیانو است. جالب است بدانید موسیقی کارهای پدرش را نیز فرهاد انتخاب می کند و می سازد.

نام فرهاد را مادرش برای او انتخاب کرد و بعدها مدیری از این اسم به وفور در شخصیت های مجموعه های تلویزیونی اش استفاده نمود.

مهران مدیری و پسرش

شهرزاد نیز متولد ۱۳ بهمن ۱۳۷۵ و فارغ التحصیل رشته ی طراحی لباس می باشد. او اکنون همراه با جمعی از دوستانش در زمینه ی طراحی لباس و مد فعالیت دارد. شهرزاد علاقه ای به بازیگری ندارد و پدرش هم گفته که او را به یک بازیگر نمی دهد. وی در زمینه ی نقاشی و موسیقی نیز در کنار برادرش فعالیت می کند.

تا قبل از فیلم ساعت پنج عصر مهران مدیری که در سال ۹۶ اکران شد، اثری از شهرزاد نبود؛ اما اخیرا او را در فستیوال های هنری و تئاتری زیادی می توان دید. شهرزاد و گروهش همچنین در رویدادهای مربوط به طراحی و مد که در کشورهای مختلف برگزار می شود نیز شرکت می نماید.

مهران مدیری

در این بخش از مقاله شما را به تماشای ویدئوی اختصاصی جفت هیچی ها دعوت می کنیم.

 

 

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه