حالت ناشناس گوگل کروم را با نسخه ی ۷۶ آن به صورت واقعی تجربه کنید

3 سال پیش
حالت ناشناس گوگل کروم

حالت ناشناس گوگل کروم در نسخه ی ۷۶ این مرورگر، توسط گوگل به روز رسانی شده و نواقص و حفره های امنیتی آن را برطرف نموده است. در واقع مشکلات مربوط به نقض حریم خصوصی کاربران رفع شده و با خیال راحت تری می توانید از آن استفاده کنید.

حالت ناشناس گوگل کروم چیست ؟

یکی از امکانات جالب مرورگر محبوب گوگل کروم، حالت ناشناس یا همان incognito mode می باشد. هنگامی که وارد یک وب سایت خاص می شوید و قصد دارید ردیابی نشوید و سوابق مرور شما در تاریخچه یا همان History مرورگر ذخیره نشود، می توانید از این قابلیت گوگل کروم استفاده نمایید.

با این حال یک باگ امنیتی در این ویژگی وجود داشت که اجازه می داد برخی از سایت ها از آن سوء استفاده کنند. در واقع این حالت، به صورت واقعی ناشناس نبود؛ بدین صورت که برخی از وب سایت ها می توانستند تشخیص دهند که کاربران به صورت ناشناس در حال بازدید از سایت هستند.

در این شرایط کاربر مجبور می شد وارد حساب کاربری خود در وب سایت مورد نظر شده و یا در حالت استاندارد و عادی از آن بازدید کند.

باگ امنیتی incognito mode در نسخه ی ۷۶ گوگل کروم برطرف شده است

در اوایل سال ۲۰۱۹ گوگل اعلام کرد که این قابلیت مرورگر خود را آپدیت می کند و با ایجاد یک سری تغییرات، حریم خصوصی کاربران به صورت واقعی حفظ خواهد شد. اکنون در نسخه ی ۷۶ تغییرات مذکور اعمال شده و کاربران با خیال آسوده تری می توانند از این قابلیت استفاده نمایند.

برای فعال کردن حالت ناشناس، در مرورگر خود ابتدا روی علامت سه نقطه کلیک کنید؛ سپس گزینه ی New incognito window را انتخاب کنید تا صفحه ی تیره رنگ مورد نظر برای شما باز شود.

همان طور که انتظار می رود، گوگل در آینده نیز روی این ویژگی مرورگر خود بیشتر کار می کند تا حریم شخصی کاربران خود را در هنگام وب گردی به میزان بیشتری تضمین کند. اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید از وب سایت ubergizmo دریافت نمایید.

همچنین پیشنهاد می شود : معرفی شش افزونه مهم و کاربردی در مرورگر گوگل کروم

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه