چطور پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنیم؟

5 سال پیش
پروفایل اینستاگرام

امروزه اینستاگرام رشد چند برابری در کسب و کار ها داشته، به طوری که صاحبان کسب و کار، نیرو هایی را برای تولید محتوا در اینستاگرام استخدام می کنند. اما خب شاید اولین قدمی که در این مورد وجود دارد این است که چطور پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنیم. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که قطعا برای بهینه سازی پروفایل شما مفید می باشد، با ما تا انتها همراه باشید.

پروفایل اینستاگرام باید چگونه باشد!

در بعضی موارد، ممکن است برای شما هم پیش بیاید که اسمی رو برای پیج خودتان انتخاب می کنید. اسم پیج تان می تواند شخصی باشد مثل نام و نام خانوادگی شما، همچنین اسم پیج شما می تواند تجاری باشد(یا همان نام برند) مثل جفت هیچ و… سعی کنید اسمی رو برای پیج خودتان انتخاب کنید که برای مخاطب جذاب باشد، همچنین کوتاه و حاوی کلمات کلیدی باشد.(حداکثر سه کلمه باشد.)

پروفایل اینستاگرام

کلمات کلیدی اینستاگرام شامل چه چیز هایی است؟

همینطور که می دانید ما یک آیدی و یک اسم داریم. کلمات کلیدی می تواند در مورد حوزه ی کاری شما باشد یا یکی از ابزاری های شما باشد که در ادامه به این موارد می پردازیم.

همچنین بخوانید، ذخیره استوری اینستاگرام به صورت تصویری

آیدی پیج خود را چگونه انتخاب کنیم؟

نام پیجتان باید به زبان انگلیسی باشد و نمی تواند فارسی باشد.

در صورت بسته بدون آیدی مورد نظر

در این صورت شما می توانید از کلمات دات یا آندرلاین یا یکسری پسوند های مرتبط با برندتان، به آن پیج، اضافه نمایید.

چه تصویری برای پروفایل اینستاگرام خود در نظر بگیریم؟

پروفایل اینستاگرام

تصویر شما می تواند دو نوع باشد: ۱- شخصی ۲- تجاری

در پیج شخصی اگر بخواهید عکس خودتان را در آن پیج قرار دهید حتما حتما باید واضح و شفاف و همراه با لبخند باشد. اگر شما مدرس هستید بهتر است عکس پروفایل شما پشت یک میکروفن باشد. سعی کنید عکس های شخصی ای که از خودتان در اینستاگرام منتشر می کنید، منظور کار شما را برساند. مثلا اگر وکیل هستید در دفتر وکالت عکس بگیرید یا اگر کارمند دیجیتال مارکتینگ هستید سعی کنید عکستان مرتبط با همان موضوع باشد.

پروفایل اینستاگرام

در پیج تان باید شخصیت و کار شما در آن عکس مشخص باشد. هر چقدر که عکس شما جذاب تر باشد، می توانید فالوور های بیشتری را جذب نمایید. اگر پیج شما تجاری بود، سعی کنید لوگوی دایره ای شکل برای پروفایل خود انتخاب کنید که معمولا لوگوی شما باید ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل باشد، در این صورت اینستاگرام خیلی بهتر می تواند عکس شما را نمایش بدهد. رنگی را که انتخاب می کنید همراه با رنگ سازمانی باشد و منظور شما را برساند که بهتر افراد بتوانند شما را در اینستاگرام پیدا کنند.

همچنین بخوانید، کاربران اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

در بیو چه چیزی بنویسیم؟

چرا باید شما را فالو کنند؟

در بیو شما باید زمانی که فرد پیج شما را بازدید می کند، ترغیب شود و شما را فالو کند مثلا نباید چیزی بنویسید که خیلی کلیشه ای باشد. در بیو شما باید کوتاه و مختصر بنویسید(۷۰ تا ۱۶۰ کاراکتر) نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که بیو خود را در شرایطی خاص تغییر دهید مثلا اگر محصولی جدید آوردید یا سرویس جدیدی را دارید، می توانید به بیو خود اضافه کنید.

کاربران اینستاگرام

همچنین می توانید از ایموجی، هشتگ و آیدی در بیو خود استفاده کنید. در این قسمت، یکسری کلمات کلیدی و پرطرفدار در حوزه کاری خودتان را در بیو بیاورید. مثلا اگر در بیو، سخندان، مدرس و نویسنده ی کتاب نوشتید، خب نویسنده کتاب یا مدرس رو می توانید هشتگ بزنید، چون این ها کلمات کلیدی هستند. اگر شما با افرادی کار می کنید و کارمند جایی هستید، حتما آن را تگ کنید. لینکی که افراد رو می تواند ترغیب دهد، می بایست لینک وب سایتتان یا لینک کانال تلگرامتان باشد. اگر شما لینک وب سایتتان را قرار می دهید، لینک صفحه اصلی سایتتان را قرار ندهید، شما می توانید یک صفحه لندینگ برای سایت خود بسازید و اطلاعات تکمیلی را در انجا قرار دهید و کاربران را به آنجا ارجاع دهید.

همچنین بخوانید، حذف اکانت اینستاگرام به صورت تصویری و کامل(جدید)

در انتها هم اگر سوال یا پرسشی در این رابطه دارید در بخش کامنت ها مطرح نمایید، سایت ما جفت هیچ.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه