کاربران اینستاگرام به دنبال چه محتوایی هستند؟

5 سال پیش
کاربران اینستاگرام

به طور کلی کاربران اینستاگرام دنبال چه محتوایی هستند؟ برای اینکه با علاقه مندی احتمالی کاربران در اینستاگرام و سبک رفتار آنها آشنا بشوید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

کاربران هدف در اینستاگرام

بازه سنی کم(کاربران اینستاگرام)

افرادی که در اینستاگرام هستند درصدی از آنها بازه سنی کمی دارند مثل نوجوانانی که موبایل دارند. بیش از ۳۰ تا ۴۰ درصد از کاربران اینستاگرام رو نوجوانان تشکیل می دهند. پس در نتیجه باید بتوانید یک محتوایی رو درست کنید که مخصوص نوجوانان هم باشد. دوست من دقت کن هر کسی که موبایل داشته باشد ممکن است که اینستاگرام هم داشته باشد یا شاید هم به علت بیکاری زیاد به سراغ اینستاگرام بیاید.

کاربران اینستاگرام

همچنین بخوانید، ذخیره استوری اینستاگرام به صورت تصویری

از خود شما شروع می کنیم!!! چرا به اینستاگرام می روید؟

یکی از مواردی که افراد به اینستاگرام می روند رهایی از زندگی و کار های روزمره می باشد که در این صورت سریع به سراغ اینستاگرام می روند. خیلی از افراد تفریح و سرگرمی خودشان را در فضای غیر واقعی می دانند، یا یک دسته از افراد هستند که به دنبال حواشی سلبریتی ها هستند. اما دسته کمی از افراد هستند که در اینستاگرام دنبال مطالب آموزشی و علمی هستند.

بسیاری از کاربران اینستاگرام، فضول هستند!!!

بیشتر افراد وقتشان را با اینستاگرام تلف می کنند، پس باید حواستان به این دسته از افراد هم باشد.

کاربران اینستاگرام به چه نوع محتوایی علاقه مندند؟

هر فردی علاقه مندی خاص خودش را دارد بعضی ها دنبال مطالب طنز و محتوای ویدیویی خنده دار هستند، بعضی ها کنجکاو هستند و دوست دارند از همچی سر در بیاورند، بعضی ها دنبال مطالب علمی و آموزشی در اینستاگرام هستند(یادگیری در اینستاگرام) بعضی ها دنبال مطالب احساسی هستند که احساساتشان را بر انگیخته شود و برخی افراد هم با هدف دیگری به اینستاگرام مراجعه می کنند.

افرادی که در اینستاگرام هستند چه طور رفتار می کنند؟(چه واکنشی دارند؟)

این افراد به سه دسته تقسیم می شوند: ۱-تعریف می کنند ۲- توهین می کنند ۳- سکوت می کنند. اگر محتوایی مورد پسندشان باشد تعریف می کنند، لایکتون می کنند، فوروارد می کنند و… محتوایی که آزرده خاطرشون کند، توهین می کنند، بلاک می کنند، دسته بعدی افرادی هستند که سکوت می کنند، این دسته افراد هیچ واکنشی نسبت به پیج شما ندارند. در صورتی که عاشق شما شوند، شما را فالو می کنند، در صورتی که به مقدار کم هم بپسندند، شما را لایک می کنند، این هم، دو واکنشی هست که کاربران نسبت به محتوای شما نشان می دهند.

کاربران اینستاگرام

چه نوع محتوایی برای کاربران اینستاگرام خود تولید کنیم؟

ارائه محتوا در اینستاگرام به صورت تصویر و ویدیو می باشد. سه نوع محتوایی وجود دارد که باید منتشرشان کنید(ضروری)

محتوای آموزشی: در این محتوا باید در حوزه ی کاری خودتان یک چیزی رو به مخاطبتان یاد بدهید (یا به صورت ویدیو یا به صورت تصویر!)

محتوای ارتباطی: در این محتوا باید به این سوال پاسخ بدید که به چه صورت باید اعتماد سازی کنید؟

محتوای تجاری: چگونه محصول خودتان را می فروشید؟ شما باید از هر سه در هر کسب و کاری استفاده کنید.

چطور برای تولید محتوا ایده پردازی کنیم؟

اولین روش و بهترین روش طوفان ذهنی با دیگران است که این می تواند با تیم، دوست، خانواده یا هر فرد دیگری باشد. حالا طوفان ذهنی چیه؟ طوفان ذهنی در واقع طرح یک سوال به صورت شفاف است و افراد هر آنچه که به ذهنشان می آید را بدون هیچ محدودیتی بنویسند، چند تا از آن ایده ها رو انتخاب کنند و روی آن کار کنند.

سوالاتی که از شما می پرسند!

در حوزه کاری شما چه سوالاتی پرسیده می شود؟

در این قسمت باید به سوالاتی که در حوزه کاری شما وجود دارد، فکر کنید مثلا اگر درباره اینستاگرام باشد، این سوالات مطرح می شود:

چطور از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

چطور فالوور های خود را افزایش دهیم؟

چطور در اینستاگرام اعتماد سازی کنیم؟

چطور در اینستاگرام تبلیغات انجام دهیم؟

چطور نرخ تبدیل و فروش را در اینستاگرام بالا ببریم؟

همجنین شما برای اینکه محتوای جذاب تری تولید کنید می توانید نیم نگاهی رو هم به رقبا بیاندازید و ببینید رقبای شما در اینستاگرام چه نوع محتوایی رو تولید می کنند. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید چنانچه در این مورد سوالی داشتید در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه