حالت تاریک گوگل کروم را چگونه فعال کنیم ؟

5 سال پیش
حالت تاریک گوگل کروم

حالت تاریک یا همان دارک مود، یکی از ویژگی هایی است که می توانید به مرورگر گوگل کروم خود اضافه نمایید و ظاهر آن را تغییر دهید. در این مقاله با وب سایت جفت هیچ همراه باشید تا نحوه ی فعالسازی این قابلیت را بررسی کنیم.

گوگل کروم از تم های مختلفی پشتیبانی می کند که غالبا توسط کاربران طراحی شده اند. برای دسترسی به این تم ها می توانید به فروشگاه تحت وب گوگل کروم مراجعه نمایید و تم مورد نظر خود را به صورت یک افزونه روی مرورگر خود نصب کنید.

در این زمینه بخوانید : معرفی شش افزونه مهم و کاربردی در مرورگر گوگل کروم

حالت تاریک گوگل کروم

همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، تم های متنوع و مختلفی در این فروشگاه وجود دارد که برخی از آنها حالت تاریک را برای مرورگر شما فعال نموده و ظاهر آن را تیره می کنند. اگر قصد دارید فقط به سراغ تم های تاریک بروید، پیشنهاد می کنیم این لینک را باز کنید.

حالت تاریک گوگل کروم

اگر وقت و حوصله ی مراجعه به فروشگاه و جستجو در میان تم های متعدد را ندارید، می توانید تم پرطرفدار Morpheon Dark را نصب کرده و حالت تاریک را برای مرورگر خود ایجاد نمایید.

حالت تاریک گوگل کروم

حالت تاریک گوگل کروم

هرگاه قصد داشتید ظاهر مرورگر خود را به حالت قبلی برگردانید، به تنظیمات مرورگر (Settings) مراجعه نمایید؛ سپس کمی به پایین اسکرول کنید تا به گزینه ی Themes برسید و در انتها Reset to default را بزنید.

حالت تاریک گوگل کروم

افزونه Dark Reader چه تاثیری در حالت تاریک کروم دارد ؟

هنگامی که یک تم تاریک را برای مرورگر خود نصب کنید، رابط کاربری آن را به حالت تاریک تبدیل می کند. اما اکثر سایت هایی که روزانه با آنها سر و کار دارید، این تغییرات را نمی پذیرند و پس زمینه ی آنها باز هم سفید خواهد ماند.

برای برطرف کردن این مشکل نیز می توانید از افزونه ی Dark Reader استفاده کنید. این افزونه، یک استایل تاریک برای همه ی وب سایت هایی که با آنها سر و کار دارید ایجاد می کند و بدین ترتیب، حالت تاریک روی مرورگر گوگل کروم به طور کامل شبیه سازی خواهد شد.

حالت تاریک گوگل کروم

حالت تاریک گوگل کروم

شما همچنین می توانید با کلیک بر روی آیکن این افزونه، به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید. از جمله اینکه می توانید با انتخاب گزینه های Dark و Light حالت تاریک و یا روشن را فعال کنید؛ همچنین میزان روشنایی و رنگ آن را تغییر دهید و سایت هایی که قصد دارید با این استایل نمایش داده شوند را تعیین کنید.

حالت تاریک گوگل کروم

کاربران زیادی در سراسر جهان خواهان ارائه ی رسمی قابلیت حالت تاریک  (Dark Mode) توسط گوگل هستند؛ زیرا معتقدند آسیب کمتری به چشم ها وارد می شود. گوگل نیز پس از تاخیر فراوان، سرانجام به درخواست کاربران توجه کرد و این قابلیت را به صورت رسمی برای ویندوز ۱۰ و موبایل عرضه می کند.

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

دیدگاه شما

بدون دیدگاه