بررسی بازی Days Gone | بازی انحصاری ps4

4 سال پیش
بازی Days Gone

بلاحره بعد از دو سه سال، بازی Days Gone منتشر شد. این بازی با آن تریلر های خفنی که در بازی ارائه داده بود، همراه با آن ژامبی ها که می آمدند بلاخره منتشر شد. بازی Days Gone جدیدترین بازی استدیو Bend محسوب می شود که در ۶ اردیبهشت ۹۸ به صورت انحصاری برای ps4 عرضه شده است.

سبک بازی Days Gone

این بازی قرار بود در سال ۲۰۱۸ عرضه بشود اما خب  این بازی با تاخیر مواجه شد. بازی یک اثر سوم شخص، اکشن و جهان باز است. بازیکن نقش شخصیتی به نام دیکِن سینت جان برعهده دارد. او یک موتور سوار است که آخر الزمان روی زندگی شخصی او تاثیر گذاشته است. همسر دیکِن که اسمش سارا بوده است تحت تاثیر همین آخر الزمان افتاده است و از او دور شده است.

بازی Days Gone

او عضوی از یک باشگاه موتور سواری است. با این که دیکِن ترجیح می دهد تنهایی از پس زندگی خودش بر بیاید و تنهایی به دل جاده ها بزند اما همچنان بخاطر گذشته اش رگه های پر رنگی از وفاداری به دوستان و شرافت روی خودش نیز دارد. دیکِن در بازی یک دوست صمیمی هم دارد. دوستی که دارای کله ای پر از خالکوبی است. ویکن در کلاپ موتور سواری با او آشنا شده است.

بازی Days Gone

همانطور که گفتیم ویکن یک موتور سوار است. موتور در بازی days gone بسیار مهم است تا حدی که سازندگان بازی می گویند خود موتور دیکِن می تواند یکی از شخصیت های بازی باشد.

موتور سواری با محدودیت

ساز و کار موتور سواری در بازی days gone در نوع خودش جالب است. شما در days gone نمی توانید سوار موتور بشوید تا هر چند که خواستید بدون هیچ محدودیتی این بر و آن بر بروید چرا که ساز و کار وسیله ی نقلیه در این بازی محدود است. محدود به این معنی که دیکِن باید حواسش با باک موتورش هم باشد. شما به عنوان دیکِن باید حواستان باشد که بنزینتان تمام نشود. وسط جاده با یک مشت زامبی وحشی مواجه می شوید که اگر بنزین شما تمام شود با مشکلاتی مواجه خواهید شد که دیگه آن موقع مشخص نیست که چه بلایی آن زامبی ها سر شما بیاورند.

برای پر کردن باک موتورتان می توانید از جاهای مختلف بازی آن را پر کنید. شما نمی توانید موتورتان در در دنیای بزرگ بازی ول کنید و برید دست خدا و بعد انتظار داشته باشید هر جایی که می روید آن موتور جلوی شما ظاهر شوند. سازنده ها می گویند باید بروید و موتورتان را در جایی که قبلا گذاشته اید، بردارید.

آپگرید

شما در طول بازی می توانید موتور و اسلحه هایتان را آپلود کنید. در واقع باید این کار را انجام بدهید. چرا که به مرور دشمنانتان قوی و قوی تر می شوند و مشخص است که با یک سلاح ضعیف، بازی برایتان سخت و سخت تر می شود. جدا از این، موتورتان با هر تصادف ممکن است آسیب ببیند و خب نیاز به تعمیر هم پیدا خواهید کرد.

بازی Days Gone

شما برای آپگرید کردن موتورتان می توانید از راه های مختلفی استفاده نمایید. برای مثال می توانید قطعه ای که برای موتورتان لازم دارید را از یک گاراژ قدیمی بدزدید. برای آپگرید اسلحه هایتان هم می توانید به کمپ های انسان ها بروید و آنها رو بدزدید. همچنین می توانید برای آدم های مختلف کار کنید و از پاداشتان برای آپگرید اسلحه ها استفاده نمایید. البته خرید اسلحه و قطعات از کمپ های مختلف هم یکی از گزینه های پیش روی بازی است.

همچنین بخوانید، برررسی ویدیویی فیفا و pes : کدام بهتر است؟

 

آخر الزمان

این بازی در شمال غربی اوقیانوس آرام بعد از انتشار یک ویروس جهانی جریان دارد. ویروسی که یک آخر الزمان بزرگ رو به وجود آورده است. ویروسی که مردم رو به زامبی تبدیل کرده است. زامبی هایی که دقیقا زامبی نیستند و این موجودات عجیب غریب با چهره های بحث بر انگیز به شما حمله می کنند. این موجودات بر خلاف زامبی ها نوشیدنی می خورند و کاملا هم زنده هستند. تفاوت این موجودات با زامبی های معمولی این است که رفتار آنها متفاوت است. برای مثال این موجودات با سرعت بالا و به صورت دست جمعی به شما حمله می کنند. شما برای خلاص شدن از دست این موجودات باید از روش های متنوعی استفاده نمایید.

ویژگی های زامبی ها

این زامبی ها مانند سایر زامبی ها کند ذهن نیستند و انگار قرار است جدی جدی و به صورت زنده در بازی با شما مبارزه کنند. این موجودات در شب بیش از هر موجود دیگه ای فعالیت دارند. بهتر است که شما شب ها در پناهگاهتان استراحت کنید تا امنیت بیشتری داشته باشید. این موجودات فقط به انسان ها محدود نمی شوند بلکه حیواناتی هم هستند که تحت تاثیر این بیماری هستند. در این بازی هر انسانی ممکن است به این ویروس مبتلا شود. در این بازی انسان هایی وجود دارند که می توانند بلای جان شما باشند.

بازی Days Gone

بازی Days Gone

بازی days gone دنیای بزرگی دارند دنیایی که از شش منطقه ی اصلی تشکیل شده است. دنیایی پر از کمپ های محتلف که توسط انسان ها هدایت می شود. دنیایی که آب و هوای پویایی دارد، دنیایی که برای یک تجربه ی سی ساعته آماده شده است. جایی که سازنده ها آن را نفس گیر تلقی می کنند. جایی که در این بازی پر از زیبایی است اما خب شما در این دنیا توریست نیستید باید شما یادتان باشد که شما یک موتور سوار قهار به نام دیکِن دارید.

آدمی که تنها دغدغه بقا در این دنیا زیبا ولی وحشی است. این بازی در دنیای آخر الزمانی است که بقا در آن فوق العاده پر اهمیت است. در این بازی باید حواستان به کراف کردن آیتم های مختلف نیز باشد. این یعنی این که در داخل هر سوراخی باید دنبال چیزی باشید. در days gone می توانید وارد بیشتر ساختمان ها و مجیط ها بشوید. اینطوری فرصت مناسبی برای پیدا کردن آیتم های مختلفی هم نیز خواهید داشت. فرصتی که می تواند زندگی در آخر الزمان را برای شما آسان تر کند. حالا آیا به نظر شما این بازی انحصاری ارزش سه سال صبر کردن رو دارد یا خیر؟

‫0/5 ‫(0 نظر)
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

بدون دیدگاه