لینک سازی پیشرفته به روش PBN

5 سال پیش
PBN

چند باری بود که می خواستم در مورد لینک سازی PBN صحبت کنم. اما هر بار که میخوام استارت بزنم، یهو یکی میزد رو شونم و یه چندتایی دلیل قانع کننده میاورد که نکن برادر من، انجامش ندی بهتره! خب شاید برای بعضی ها سوال باشه که PBN چیه اصلا. ساده بخوام بگم ته ته بلک سئو کردن.

شبکه سازی PBN

شبکه سازی یعنی این که شما بیایید یک شبکه اختصاصی وبلاگی برای لینک سازی و اعتبار بخشی برای سایت خودتان بسازید و از شبکه وبلاگی هم صرفا منظور خود وبلاگ نیست، حالا انواع web2 ها و سایت ساز ها و صفحه ساز ها و… رو داریم.

PBN

این چیزیه که اکثر سایت های فروش لینک و یا بعضا دوستان به عنوان لینک سازی هرمی و یا گراف های درختی و بعضا باینری ازش صحبت میکنند، که چنین لایه هایی رو برای همان سایتی که قراره ازش پول در بیاورید، میسازند و لینک سازی انبوه انجام می دهند که از این طریق افزایش اعتبار صورت بگیرد و بعد شما بتوانید از آن رتبه بگیرید.

لینک سازی به صورت طبیعی

اما خب این نوع لینک سازی خیلی پیش پا افتاده و ناقص هست. همیشه برای هر کاری در سئو دوستان گوشزد میکنند که باید طبیعی رفتار شود. و در خصوص لینک بلدینگ هم  یا ساخت PBN اصل روی همین قضیه طبیعی رفتار کردن است. باید همه نوع لینکی وجود داشته باشد ، باید سوشیال وجود داشته باشد، باید فروم باشد، باید پروفایل باشد،  باید پست مهمان باشد. باید وب ۲ باشد، باید رپورتاژ باشد. چیزی که اینجا ‌آموزش داده میشه، خب صنعتی نیست و نیاز نیست که گراف های مثل این نمونه پایین توضیح داده بشود. (البته قسمتی از تصویر رو میزارم.)

PBN

الگوی ساخت شبکه ی PBN

این که PBN رو چطوری بسازید که برای گوگل، الگوی ساخت شما باید به گونه ای باشد که قابل فهم نباشد و این مورد بسیار مهم است. میتوانید برای ساخت این شبکه ها حتی از الگو های دیاگرام شهری و…. ایده بگیرید. صرف این که طبیعی رفتار بشود. استمرار در نحوه ساخت وجود داشته باشد و انفجاری و در یک بازه کوتاه مدت نباید کار رو تموم کنید. و ساده ترین نوع pbn رو به عنوان یک پروژه یک ساله بردارید.

PBN

من برای بیزنس های شخصی چنین چیزی رو قبول دارم الگو ساخت رو نگاه کنید. یک سوشیال بوکمارک، دوتا پست مهمان، و یک وب ۲٫

همچنین بخوانید، علت کاهش ناگهانی دامین آتوریتی سایت ها چیست؟
حالا با همین تناسب میتوانید برید جلو  و در قدم های بعدی پروفایل، کامنت و EDU و گاورمنت ، ویسگون و ویرگول و علل خصوص سوشیال رو برای وب ۲ هایی که در لایه اول کار کردید بسازید. دوباره برای خود این سوشیال هایی که ساخته شده . برید به صورت انبوه بک لینک بخرید، کلیک بخرید، لایک بخرید، ریشیر و ریتویت بخرید.

اتصال شبکه ها به هم

حالا قدم بعدی که بسیار مهم است، نحوه اتصال و شبکه کردن ما بین وب ۲ ها و سوشیال ها و ایدیو لینک ها می باشد.

ببینید در لینک سازی های شبکه ای – هرگز نباید سیکل اتفاق بیوفتد
مثلا منظورم از سیکل مثال زیر هستش:
۰۱- لینک دهی از سایت A به B
۰۲- لینک دهی از B به C
۰۳-لینک دهی از C به A
این چرخه ای که ایجاد شده میتونه جریمه گوگل رو به همراه داشته باشد.

لینک سازی

اما به این شیوه کار کردن قابل فهم نیست:

  • از A به B
  • از A به سایت اصلی
  • از A به C
  • از B به C
  • از C به سایت اصلی
  • از B به سوشیال های سایت اصلی

در لینک سازی در این روش می بایست یک الگو خاص مشابه تصویر بالا انجام دهید. حالا ۳ الی چند برابر چیزی که داخل این تصویر هست(تصویر مشکی رنگ) ببرید جلو . یک PBN کوچیک و در عین حال حرفه ای رو میسازید. که میتواند کلمات اصلی سایتتان رو بالا بیاورد.

فقط همیشه تاکید کردند دوستان و منم تاکید میکنم. با کلمات متعدد به صفحات متعدد لینک بدید. حواستان باشد لینک ساختن در یک بازه زمانی مشخص، برای یک صفحه مشخص و با یک کلمه خاص و مشخص، برابر با پنالتی شدن آن کلمه و جریمه گوگل است. لینک ها رو با تناسب ۳۰ درصد نوفالو بسازید و به صورت مستمر لینک دهی رو به سایت اصلی ‌آهسته ‌آهسته انجام بدید. مثلا امروز یکی – فردا دوتا – پس فردا یکی – پس چسون فردا ۳ تا – روز بعدش دوتا – روز بعدش هیچی – روز بعد اون دوتا – روز بعدش یکی. با همین فرمون برید جلو خطر خاصی ندارد.

به اسپم بودن دامین های web2 هایی که سمتشان می روید توجه کنید که اسپم نباشند. وب ۲ هایی که میسازید رو هم حداقل ماهی یک بار باید ‌آپدیت کنید و از وب ۲ ها و رپورتاژ ها و گست پست ها و… هم به بقیه اجزاء لینک بدید.

ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدوارم که این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد. چنانچه سوال یا مشکلی در رابطه با این موضوع دارید با ما در میان بگذارید.
0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه