بررسی بازی مورتال کامبت ۱۱ | Mortal Kombat 11

4 سال پیش
مورتال کامبت ۱۱

مورتال کامبت ۱۱ با ویژگی های اکثرا مثبت تبدیل شده به یکی از بهترین نسخه های این سری و یک بازی مبارزه ای عالی، ۲۵ سال نگه داشتن بازی توی اوج کار بسیار سختی است هر نسخه چه از نوع گرافیک و عملکرد بازی بهتر و بهتر شده است. این می توانم به جرات بگم که این نسخه از بازی یکی از بهترین نسحه های بازی مورتال کامبت نیز می باشد.

مورتال کامبت ۱۱ بهترین نسخه

یکی از مواردی که قبل از انتشار این بازی ما رو نگران می کند واکنش ضد و نقض به تغییراتی که در بازی اتفاق افتاده است اما بعد از تجربه بازی به جرات می تونم بگم که مورتال کامبت ۱۱ هنوز هم یک مورتال کامبت اصیل است. همه ویزگی های منحصر به فرد بازی از حالت های خاص بازی تا خشونت های بسیار بالا مانند فیتلیتی ها و همچنین تنوع بالای شخصیت ها و محیط های متنوع بازی رو دارا می باشد.

بخش داستانی

تجربه مورتال کامبت ۱۱ رو با بخش داستانی شروع می کنیم بخشی که در این نسخه سینمایی تر از گذشته شده است و مخصوصا نحوه ورود به گیم پلی بازی هم شکل سینمایی خوبی به خودش گرفته است. ایده اصلی داستان حول شخصیت منی یعنی کرونیکاف که یک شخصیت جدید می باشد شکل گرفته است. ایده ای که راستش رو بخواهید اوایل آن جذاب و دیدنی است و تماشای دوتا اسکورپین یا دوتا جنی دپ با هم شاید در ابتدا جذاب و دیدنی باشد اما به مرور استفاده بیش از حد دو شخصیت یکسان باعث شده است که بخش داستانی بازی رو به سمت تکراری شدن بازی ببرد. از اون بدتر هم این که شخصیت های جدید بازی از گراس و کالکتور گرفته تا همین خود کرونیکا صرفا در میان پرده ها کمی جذاب هستند و هیچ وقت مبارزه های فراموش نشدنی را برای شما رقم نمی زنند.

مورتال کامبت 11

بخش مبارزه ای

اما خب کیه که یک بازی مبارزه ای رو با بخش داستانی ۵ ساعته مقایسه کند. حتی میتوانم بگویم که مورتال کامبت ۱۱ بعد از تمام کردن این بخش ها تازه شروع می شود. جایی که از حیث محتویات چند نفره واقعا کامل است و اگر به تنهایی بازی کردن علاقه دارید بخش هایی وجود دارد که با یکسری ز مبارزات چالش بر انگیز و البته پاداش های ارزشمند به همراه دارد. البته بازی یک بخش فوق العاده ای به عنوان بخش آموزشی دارد که می تواند یک فرد مبتدی رو به یک فرد حرفه ای در مورتال کامبت تبدیل کند.

حتی حالت KRYPT هم بسیار ارزشمند است و با بردن شما در یک جزیره از دید سوم شخص امکان پیدا کردن انواع، اقسام آیتم ها رو فراهم می کند و شبیه یک مینی گیم ماجراجویی و به مراتب کامل تر از نسخه ی قبل در نظر گرفته شده است.

بخش آنلاین

مورتال کامبت ۱۱ همچنین بخش آنلاین بسیار جذابی دارد. بخشی که جدا از تنوع حالت ها در درون آن، سرور های ان هم بسیار عالی هستند. خوشبختانه بازی محدودیتی برای ما ایرانی ها هم به دنبال ندارد و حتی با یک اینترنت معمولی می توان آنلاین بازی کرد.

مورتال کامبت 11

اما بخشی که محصوص مبارزه ای آنلاین حس می شود با این که حس و حال بازی حرکت ها مثل قبل است و صد البته حرکتای که مخصوص امضای خود بازیکنان هستند و در این نسخه هم حصور دارند اما خب سیستم های کمبو بازی دست خوش تغییراتی شده اند و در مجموع شاهد کامبو های کوتاه تری هستیم.

اتفاقی که شاید سلیقه ای باشد اما به شخصه از آن راضی هستم و بیشتر هم عمق بازی است که به گیم پلی بازی داده است. به طوری که تعیین کننده پیروز مبارزات در مورتال کامبت ۱۱ نه به سرعت عمل بازیکنان در زدن ضربه، بلکه نسبت به شناخت بازیکن از موقعیتی است که باید از آن استفاده کنند بستگی دارد.

همچنین بخوانید، برررسی ویدیویی فیفا و pes : کدام بهتر است؟

بهبود عملکرد بازی

تعییرات دیگر بازی با جایگزین شدن تک نوار ویژه با دو نوار حمله و دفاع یا فرار از دست حریف در موقعیت های سخت، همچنین با زدن ضربات جدید و تاکتیکی تر که به عمیق کردن مبارزات کمک کرده است.

البته برخی از حرکات جدید می توانستند بهتر ظاهر بشوند و همچنین زمان بندی بلاک های بی نقص آنقدر سخت است که بفهمیم چرا یک بلاک بی نقص شد و یک بلاک دیگر نه تقریبا غیر ممکن و وابسته به شانس است.

از همه این ها گفتیم و باید اشاره ای هم به شخصیت ها و بازیکنان این بزی بکنیم. با این که ارتباط برقرار کردن با شخصیت جدید بازی کمی سخت می باشد و در مبارزات انلاین هم کمتر کسی به سراغ آن می رود اما شخصیت های دوست داشتنی هم در این نسخه هم وجود دارد.

مورتال کامبت 11

شخصی سازی

خبر خوب این است که بازی به شخصی سازی کامل بازیکنان به شما اجازه می دهد، ظاهر و حرکات آن ها رو شخصی سازی کنید. این بخش خودش عاملی است که تشویق می کند که بیشتر بازی رو ادامه بدهید.

شخصیت بازیکنان مورتال کامبت ۱۱

Liu Kang

اغلب به خاطر حرکات و صدا های او، اغلب به او، بروسلی مورتال کامبت هم می گویند. از او به عنوان قهرمان داستان تا سال ۲۰۱۱ یاد می شود. اما او در حال حاضر شخصیت منفی دارد که در Netherrealm که شیاطین در آن حضور دارند و در آنجا مبارزه می کند. او همچنین معشوقه کیتانا هم نیز می باشد. اغلب ضربات او رنگ و بویی از ضربات کونگ فو دارد و از او می توان به عنوان یکی از بهترین کاراکتر ها یاد کرد.

مورتال کامبت 11

Sub Zero

کمتر کسی است که کامبت بازی کند و ساب زیرو رو نشناسد. او که اغلب بازیکنان را به یخ تبدیل می کرد و انیمیشن های جذابی رو به بازی مورتال کامبت داده است. از او به عنوان یک نقش کلیدی می توان یاد کرد.

مورتال کامبت 11

Scorpion

یکی از اصلی ترین  و قدیمی ترین شخصیت ها اسکورپین است. او که اغلیب با ساب زیرو دیده می شود یکی از بازماندگان قبیله شیرای رایو است.

Kung Lao

او با کلاه های عجیب و غریب و چشمان قرمز رنگ او به عنوان یک تهدید برای دشمنان خود به حساب می آید. او با کلاه خود با دشمنان خود به مبارزه می پردازد و آنها را شکست می دهد.

Kotal Kahn

این کاراکتر خیلی شخصیت جدیدی نیست و از مورتال کامبت ایکس حضور داشته است. او به عنوان شخصیت منفی این داستان پا در جای شئوکان گذاشته است. او با چشمان سبز رنگ زهراگین او، به دنبال خراب کاری است.

مورتال کامبت 11

shang Tsung

این جادوگر با حرکات فریبنده خود دشمنان خودش را به دام می اندازد. شاید در چند سری قبل از کامبت حضور نداشته است اما در سری جدید مورتال کامنت نیز حضور دارد.

Noob Saibot

از شخصیت ها قدیمی این بازی نوب سایبوت کسی که قبلا به عنوان برادر ساب زیرو شناخته می شد. شخصیت سیاه رنگی که در غالب سایه یک کابوس، دشمنان خود را شکست می دهد.

مورتال کامبت 11

Erron Black

این یک شخصیت جدیدی است که شخصیت وستر گونه ای دارد که با صدا و دوبلر متفاوت در مورتال کامبت ظاهر شده است. این شخصیت سبک و سیاق مبارزه ای مخصوص به خود را دارد که انگار در غرب وحشی نیز حضور داشته است.

مورتال کامبت 11

Jacqui Briggs

او دختر جکس است. اگر کامبت بازی کرده باشید شخصیت جکس باید به خاطر داشته باشید و با دستان آهنین خود حریفان خود را شکست می داد. این شخصیت هم از شخصیت جکس القا شده است.

مورتال کامبت 11

Cassie Cage

کسی کیج از شخصیت های جدید مورتال کامبت ایکس که که در واقع دختر جانی کیج و سونیا است. در واقع سبک مبارزه او ترکیبی از پدز و مادر خود نیز دارد.

مورتال کامبت 11

Johnny Cage

جانی کیج با حرکات و ضربات که با ضربات پای خود دارد میشه از آن به عنوان یک جان کلود دیگه ای یاد کرد که به زیبایی هر چه تمام تر می تواند با ضربات پای خود حریفان را ناک اوت کند.

مورتال کامبت 11

Jade

جید با مجموعه ابزار هایی همچون خنجر سه شعبه ،میله معروف خود حریفان خود را از بین می برد. این شخصیت همچنین طرفداران مخصوص به خود را نیز دارد.

مورتال کامبت 11

Kabal

از شخصیت های پلید و عجیب و غریب می توان به کابال نیز اشاره کرد. او اغلب دو شمشیر دارد که به مبارزه با حریفان خود همراه با یک نقاب می پردازد.

مورتال کامبت 11

D’Vorah

از شخصیت های هیولایی زرد رنگ  جدید مورتال کمبد ایکس است که یک شخصیت پلید و بی رحمی را دارد.

مورتال کامبت 11

Kano

از شخصیت های قدیمی این داستان که با چشمانی مشابه ترمیناتور در مورتال کامبت حضور یافته است که دشمنان او سونیا و جکس هستند.

مورتال کامبت 11

Raden

از او به عنوان مامور خدایان یاد می شود که مسابقات مورتال را بر پا می کرد او با حرکات نامتعارف قصد شکستن دادن حریفان خود را نیز دارد.

مورتال کامبت 11

Geras

یکی از شخصیت های جدید و منفور این بازی هست که همراه کرونیکا از شخصیت های پلید این داستان می باشد. او قدرت این رو دارد که با تغییر زمان حریفان خود را از پیش رو بردارد.

مورتال کامبت 11

Sonya Blade

از شخصیت های دوست داشتنی این بازی سونیا عضو نیرو های ویژه است که با حرکات اکروباتیک و زیبای او جذابیت بازی را بیشتر کرده است. او به عنوان یکی از شخصیت های مثبت در این بازی حضور دارد.

مورتال کامبت 11

Skarlet

او یک شخصیت متفاوت و جدید که قدرت او با استفاده از خون است.

مورتال کامبت 11

Baraka

از شخصیت های غیر متعارف با ظاهر بدون مو و دست هایی که چنگگ های تیزی را قرار داده است. اغلب با دندان هایی که دارد یک شخصیت ترسناک و ویرانگر است که البته طرافداران این کاراکتر هم کم نیستند.

مورتال کامبت 11

Shao Kahn

این شخصیت به عنوان دومین شخصیت منفی این دستان یاد می شود که اگر یادتان باشد در قسمت های قبلی او به عنوان شخصیت اصلی منفی این بازی بود

مورتال کامبت 11

کرونیکا

او به عنوان اصلی ترین چهره منفی داستان شناخته شده است که قصد خراب کاری و ویران کردن زمین را بر عهده دارد.

مورتال کامبت 11

محیط بازی

همین طور محیط بازی مورتال کامبت ۱۱ هم تنوع بسیار خوبی دارند از یک زمین مبارزه ی خیابانی گرفته تا یک باغ فوق العاده چشم نواز  را  بر می گیرد. گرافیک فوق العاده بازی و طراحی بی نظیر، این موضوع کنار مواردی همچون طراحی عالی انیمیشن ها یا چهره فوق العاده پر جزئیات شخصیت ها، از نظر گرافیک هم به یک سطح درجه یک رسانده است

به طور خلاصه مورتال کامبت ۱۱ یک بازی مبارزه ای عالی است. این بازی که شاید بی نقص نباشد و شاید در دقایق اولیه عادت کردن به ویزگی های جدید بازی کمی سخت بنظر می رسد اما به مرور تبدیل به گیمی می شود که دل کندن از آن واقعا سخت است و می توان برای یک مدت طولانی با آن سرگرم شد. این بازی را می توان یک بازی مبارزه که حس مبارزات پر جزئیات به بینندگان بزرگسالان را می دهد که می توانید از این بازی نهایت لذت رو ببرید.

‫5/5 ‫(1 نظر)
1
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

یک دیدگاه

  • آرش
    27 فوریه 2020

    من تازه کنسول گرفتم و این بازی جزع الویت های منه واقا ممنون از متلب خوب مفیدتون