برسی انواع وسیله سرمایشی

2 هفته پیش
انواع وسیله سرمایشی

با فرا رسیدن فصل گرما کم کم بیشتر افراد به دنبال خرید یک محصول هستند که بتواند محیط آنها را خنک و عمل تهویه را انجام دهد. کولر آبی و کولر گازی و همینطور پنکه ها از جمله وسیله های سرمایشی هستند که امروزه در بیشتر ساختمان ها از این ۳ دستگاه استفاده های زیادی می‌شود. برای اینکه بتوانیم یک انتخاب خوب برای منزل و یا محیط کار خود داشته باشیم باید با توجه به عملکرد هرکدام و همچنین محیطی که در اختیار داریم، یک سیستم خنک کننده انتخاب کنیم. در این مقاله به تعدادی از مزایا و معایب هر کدام اشاره میکنیم و در نهایت این شما هستید که با برسی مدل های مختلف دستگاه مورد نظر میتوانید محصول خود را انتخاب و خریداری کنید.

آشنایی با کولر آبی و ویژگی های آن

یکی از پر استفاده ترین دستگاه های خنک سازی که در صورتی که درست نصب شود میتواند عمل تهویه را نیز به خوبی انجام دهد، کولر آبی می‌باشد. این دستگاه را در اکثر منازل و ساختمان ها مشاهده میکنید که از سالیان دور در کشور ما استفاده می‌شده. این دستگاه با تولید سرمایش تبخیری و با مصرف آب، به خنک شدن هوا کمک می‌کند. این دستگاه به مکش هوای گرم به داخل سیستم و تبخیر آب روی پوشال ها و یا پد سلولزی، هوا را خنک می‌کند. پس هرچه ابعاد کولر آبی (ظرفیت کولر) بیشتر باشد، هوای بیشتری در جریان است و در نتیجه قدرت خنک کنندگی نیز بیشتر خواهد شد.

قیمت انواع کولر آبی به چه عواملی بستگی دارد؟

در کشور ما برند های مختلفی از کولر آبی در بازار وجود دارد که دارای ظرفیت های مختلفی هستند. قیمت کولر آبی نیز به برند آن، ظرفیت کولر، نوع کولر آبی (معمولی یا همان پوشالی، سلولزی، متحرک یا پرتابل و …) مصرف انرژی، نوع خروجی هوا بستگی دارد. در صورتی که قصد خرید کولر آبی را دارید باید از قبل با یک متخخص در این زمینه مشورت کنید تا با توجه به متراژ محیط شما، ظرفیت کولر آبی را به شما پیشنهاد دهد.

آشنایی با کولر گازی

یکی از پرکاربرد ترین محصولات سرمایشی در سراسر دنیا کولر گازی می‌باشد که به آن سیستم تهویه مطبوع می‌گویند. این کولر ها در بسیاری از پروژه های ساختمانی و همچنین مناز مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سیستم به وسیله سیکل تبرد هوای سرد تولید می‌کند. سیکل تبرد همان است که در یخچال های خانگی، چیلر ها، پکیج ها و … استفاده می‌شود. اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، این سیستم انرژی الکتریکی را گرفته و به سرما تولید می‌کند. مصرف برق کولرگازی نسبت به سایر سیستم ها بیشتر است.

آشنایی با کولر گازی

عوامل موثر در قیمت کولر گازی

در سراسر دنیا برند های معروف و همینطور متفرقه ای اقدام به تولید کولر گازی کرده‌اند. و طی سال های گذشته کولر گازی هایی با سیستم های پیشرفته و همینطور مصرف برق پایین تری نیز تولید شده اند. قیمت کولر گازی به عوامل مختلف زیادی بستگی دارد، از جمله نوع کولر گازی، انواع مختلفی کولر گازی در بازار موجود است که میتوان به نوع ایستاده، دیواری، مولتی اسپلیت و داکت اسپلیت اشاره کرد. قیمت کولر های گازی نیز با توجه به نوع آن متفاوت است. دیگر ویژگی هایی که بر روی قیمت تاثیر گذار است ظرفیت کولر گازی، عملکرد تکی یا سرمایش/گرمایشی و برند آن می‌باشد.

بررسی پنکه

همه ما از سالیان دور با پنکه ها آشنایی داریم و در بیشتر خانه ها یک پنکه یافت می‌شد. پنکه ها امروزه نیز خریداران زیادی دارند و از سراسر شهر های مختلف در فصل های گرم سال از این وسیله سرمایشی استفاده میشده. این وسیله که یک حس نوستالژی را نیز به ما می‌دهد، در اتاق های کوچک که امکان نصب دیگر وسایل سرمایشی نبوده و یا مغازه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید کنندگان لوازم خانگی زیادی در کشور ما اقدام به عرضه پنکه به بازار دارند که امروزه این محصولات از سیستم ها و آپشن های مختلفی نیز بهره می‌برند. قیمت پنکه به نوع آن که دیواری، ایستاده، سقفی، مه پاش و رومیزی باشد بستگی دارد. جدا از این عواملی مانند مصرف برق، نوع برند، سیستم تایمر، تعداد سرعت، تعداد پره ها و … نیز بر روی قیمت این محصول تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که قصر خرید هرکدام از وسیله های سرمایشی بالا را دارید میتوانید از مجموعه انتخاب سنتر و از کمک کارشناسان این سایت کمک بگیرید تا بتوانید در نهایت خریدی مطمئن و محصولی با کیفیت دریافت کنید.

0
نویسنده مطلب AmiR
دانشجوی رشته کامپیوتر - نرم افزار

دیدگاه شما

بدون دیدگاه