نقد و بررسی فیلم The nun _ تریلر راهبه

فیلم ترسناک  The nun  یا همان راهبه در ۱۳ شهریور سال ۱۳۹۷ رونمایی شد .   این فیلم ترسناک توانسته میانگین امتیاز حدود ۸۸ درصد را در نقد و بررسی ها دریافت کند و که این می تواند رقم خوبی برای یک فیلم باشد . البته عده ی زیادی از تماشاگران این فیلم را ترسناک نمی پندارند و اعتقاد دارند به جای اینکه ترسناک باشد سرگرم کننده است.

 با ما همراه باشید .

همچنین پیشنهاد می کنم لیست پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۸ را بخوانید.

فیلم راهبه، جدیدترین و پنجمین قسمت از سری فیلم The conjuring ( احضار ) به حساب می‌آید.

The nun

کورین هاردی در مقام یک کارگردان  داستان ضعیف و پایان نه چندان راضی کننده را کارگردانی کرده است . داستان از این قرار است که  دو راهبه‌ در راهروهای یک قلعه‌ی قدیمی  دوان دوان و با ترس و لرز در حال حرکت به سمت اتاقکی هستند که روی در آن به زبان لاتین به شکل کج و کوله‌ای نوشته شده است:<<خدا اینجا به پایان می‌رسد .>>  حالا یک راهبه تازه‌ وارد به نام خواهر آیرین که هنوز سوگندش را یاد نکرده‌ به همراه یک کشیش به نام پدر برک برای سر در آوردن از علت حوادث زنجیره‌ای و بسیار وحشتناک این محل، وارد صومعه‌ سرا می‌شوند و چند شبی را در این مکان سپری می‌کنند. آنها بدن ویکتوریا را کشف می کنند و یک کلید از جسدش را برداشته که نه تنها زندگی خود را به خطر می اندازد ، بلکه ایمان و روح خود را نیز به خطر می اندازند و با یک نیروی بدخواه در قالب یک راهبه ی شیطانی مبارزه خواهند کرد . داستان فیلم از این جا آغاز می شود و شما تنها در ۵ دقیقه اول فیلم هر چیزی را که لازم باشد از فیلم The nun دیده اید و ادامه فیلم تنها یه سری کپی و اتفاقات تکراری از همان ۵ دقیقه ی اولیه فیلم می باشد و پس از گذراندن ۱ ساعت و نیم چندان راضی و خشنود نمی باشید . قطعا دفعه بعدی تماشاگران قبل از دانلود و تماشای فیلم به نقد و بررسی های بیشتر توجه می کنند تا حداقل بعد از تماشا کردن حرص نخورند .

The nun

The nun با وجود تمام نقدهایی که آن را «بدترین فیلم مجموعه» می‌خوانند، اما توانسته به پرفروش‌ترین فیلم مجموعه تبدیل شود و این را هم می تواند مدیون هنرپیشگان سرشناس و حرفه ای این فیلم دانست .

فیلم راهبه هنرمندان با استعداد زیادی را در خود جای داده است . بازیگران و هنرمندان بااستعداد و محبوبی چون دمیان بیچیر در نقش پدر برک، تیسا فارمیگا در نقش خواهر آیرین، شارلوت هوپ در نقش خواهر ویکتوریا، جوناس بلوکت در نقش ماریس تریایول ملقب به «فرنچی»، اینگرید بیسو در نقش خواهر اووانا، مارک استگر در نقش دوک، ساندرا تلس در نقش خواهر راث، منیولا سیوکر در نقش خواهر کریستین، آنی ساوا در نقش خواهر جسیکا، جرد مورگان در نقش مارکوئس، آگوست ماتورو در نقش دنیل، کلودیو چارلز اشنایدر در نقش شیطان، مایکل اسمایلی در نقش بیشاپ پاسکوالی و جانی کوین در نقش گرگورو به خوبی هرچه تمام تر در این فیلم نقش ایفا کرده اند .

The nun

اما فیلم The nun تنها به جلوه‌های گریمی اکتفا کرده است تا یک چهره‌ی ترسناک را روی صورت خواهرهایی بگذارد که ظاهرا قرار است ترسناک باشند و با همین چهره مخاطب را بترسانند در حالی که  امروزه دنیای سینما و به ویژه ژانر ترس و وحشت ، به سطوح جدیدی دست پیدا کرده اند که فیلم سازان باید ایده‌های جدیدتر و خلاقانه ‌تری را برای ترساندن مخاطبین خود به کار بگیرند تا بتوانند آن ها را کاملاً راضی نگه دارند . می‌توان گفت که فیلم The nun  با رویکرد کاملاً تجاری به سینما آمده است .

The nun

بزرگ‌ترین وحشت، وحشتی است که از ناشناختگی سرچشمه می‌گیرد و این موضوع را می شود  با درصد بسیار کمی در این فیلم سینمایی حس کرد .

و حرف آخر شاید اگر این فیلم ده سال قبل به اکران رسیده بود ، می توانست  به عنوان یکی از بهترین‌های ژانر ترس و وحشت از آن یاد کرد  اما هم اکنون به دلیل کیفیت بسیار بالا و جلوه های فوق العاده دیگر فیلم های روز سینما توقع بینندگان بسیار افزایش یافته است .

0
نویسنده مطلب زهرا ملک زرقانی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه