سیستم عامل هواوی در دست توسعه قرار دارد

2 سال پیش
سیستم عامل هواوی

شرکت هواوی اخیرا قصد دارد یک سیستم عامل جدید و منحصر به فرد را توسعه دهد. هواوی که سالهاست بخش قابل ملاحظه ای از بازار گوشی های هوشمند را به انحصار خود در آورده، اکنون در حال طراحی و توسعه ی سیستم عامل هواوی است.

مدتی است آمریکا تحریم های شدیدی علیه این شرکت چینی در نظر گرفته و خرید این گوشی را در کشور خود و متحدانش ممنوع کرده است. هواوی نیز برای جلوگیری از بروز مشکلات و محدودیت های ناشی از تحریم، توسعه ی یک سیستم عامل جدید را آغاز کرده است و از این طریق قصد دارد با سیستم عامل اندروید رقابت کند.

هواوی حتی این احتمال را داده که ممکن است در آینده از طرف گوگل نیز تحریم شود و گوگل همکاری خود را با این شرکت متوقف نماید. بر همین اساس تصمیم گرفته فعالیت های خود را از حیطه ی سخت افزار فراتر ببرد و در بخش نرم افزار نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

قرار است چه نامی برای سیستم عامل هواوی در نظر گرفته شود ؟

سیستم عامل هواوی

هنوز اطلاعات دقیقی از جزئیات اقدامات هواوی در این زمینه در دست نیست؛ اما بر اساس برخی از گزارش ها، سیستم عامل هواوی با نام احتمالی KirinOS در حال توسعه می باشد و ظاهرا قرار است در آینده جایگزین اندروید شود. طراحی سیستم عامل جدید توسط شرکت هواوی نیز تایید شده و آخرین وضعیت آن را با عنوان در حال توسعه تشریح نموده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید سری به وب سایت gizmochina بزنید.

به نظر شما سیستم عامل هواوی در آینده می تواند به رقیب سرسختی برای اندروید تبدیل شود یا خیر ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه