فروش شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ از مرز ۲۰۰ میلیون گوشی عبور کرد

2 سال پیش
فروش شرکت هواوی

شرکت هواوی تا ماه ژوئن ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی را به فروش رسانده بود که این عدد در دسامبر از مرز ۲۰۰ میلیون نیز فراتر رفت؛ و این یعنی فروش شرکت هواوی در مدت ۵ ماه به دو برابر افزایش یافت.

فشارها و تحریم هایی که از جانب آمریکا بر هواوی تحمیل می شود، نه تنها باعث کاهش فروش شرکت هواوی نشده بلکه تلاش و پیشرفت های بزرگ تر این کمپانی در زمینه های مختلف را نیز به دنبال داشته است که از آن جمله می توانیم به عینک واقعیت افزوده و همچنین توسعه ی اپلیکیشن Story Sign برای کودکان ناشنوا اشاره کنیم.

در این زمینه بخوانید : سیستم عامل هواوی در دست توسعه قرار دارد

فروش شرکت هواوی

فروش شرکت هواوی در سال ۲۰۱۸ یک رکورد بزرگ تلقی می شود

هواوی در حال حاضر جایگاه دوم بزرگ ترین تولید کنندگان گوشی های هوشمند را تصاحب کرده است؛ این جایگاه تا مدتی قبل متعلق به کمپانی اپل بود. فروش شرکت هواوی در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۵۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند رسیده بود که این رقم در سال ۲۰۱۸ از ۲۰۰ میلیون نیز بیشتر شد که یک پیشرفت قابل ملاحظه به حساب می آید. همچنین گوشی میت ۲۰ پرو، عنوان یکی از محبوب ترین پرچم داران ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد.

این در حالی است که هواوی هم اکنون زیر فشارها و تحریم های شدید آمریکا است و یک بازار بزرگ بین المللی را برای فروش اجناس خود در اختیار ندارد.

عنوان پرفروش ترین شرکت سازنده ی گوشی های هوشمند هم اکنون به سامسونگ تعلق دارد و در حال حاضر با اختلاف نسبتا زیادی در مقایسه با هواوی، در جایگاه نخست قرار دارد؛ اما با روندی که هواوی در پیش گرفته است، بعید نیست که تا انتهای سال ۲۰۱۹ این مقام را از سامسونگ نیز برباید و به پرفروش ترین شرکت گوشی ساز دنیا تبدیل شود. البته دنیای فناوری قابل پیش بینی نیست و هر لحظه ممکن است اتفاق جدیدی رخ دهد.

نظر شما چیست ؟

0
نویسنده مطلب امید قدرتی
دانشجوی کارشناسی - کامپیوتر نرم افزار - علاقه مند به سئو و تولید محتوا

بدون دیدگاه